0   

lewc @lewc 4. Feb 2010, 23:00

confused lp
Zanima me zakaj mi fotko ko jo dam na slo-foto naredi tk slabo...
to si mi je zdej zgodlo pri eni fotki,ki je na kompu cisto vredu ko jo pa dam na slo-foto je pa tako tk ko da bi jo gledal na najslabšem monitorju....

tu je ta fotka : https://www.slo-foto.net/portfolio/lewc/galerija/61096#info2

PS: v photoshopu dam na 72 dpi pa vse to tk da ne vem kaj bi blo...
 0   

fearless @fearless 5. Feb 2010, 00:20

probej dat namesto 900px 899px... meni in še nekaterim tako dela bolje, prepoznava barve etc.

preizkusi. Še bolj se mi pa zdi, da to sliči na barvni prostor CYMK, preveri v photoshopu, če se ti ni barvni prostor prestavil (Image-mode-) ali pri shranjevanju (spodaj v save av), bljižnica v CSu za RGB/CYMK je pa Shift+Crtl+x, kar je zelo zelo blizu Shift+Ctrl+y za skok en ukaz naprej.

mogoče? če ne dela, mi lahko pošlješ na mail, mam v portfoliu, fotko. bova vidla grin
 0   

Ratter @Ratter 5. Feb 2010, 05:25

Kolikor je meni poznano,če hočeš kvalitetno fotografijo moraš imeti vsaj 300 dpi.
 0   

Aleš @lial 5. Feb 2010, 05:41

Ratter je napisal/a:
Kolikor je meni poznano,če hočeš kvalitetno fotografijo moraš imeti vsaj 300 dpi.

Tole si malo pomešal. 300 dpi je za tisk.
 0   

iztok @izo 5. Feb 2010, 07:47

pustimo zdej te resolucije. 72 ppi je mišljeno za resolucijo ekrana pri 1:1 povečavi na zaslonu (čeprav se mi zdi, da to velja bolj za starejše zadeve, novejši imajo gostoto pixlov tam okrog 90 ppi, če se ne motim).
ni pa to nič važno, važna je samo veličina oz dimenzije slike v pixlih, če se pogovarjamo za objavo na web galeriji. če pomaga kakšen pixel manj 900 po dolžini, potem naredi to, čeprav za posterizacijo ipd ni po mojem krivo to.
če se pogovarjamo za tisk, potem pa se pogovarjamo od recimo 150 ppi naprej.
 0   

Aleš @lial 5. Feb 2010, 08:46

72 je že bolj zgodovina. Približek, ki je dober za večino ekranov, je 96, kar pa tudi ni pomembno v tem primeru.
Več o tem : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_displays_by_pixel_density#Standard-aspect_Display

Vendar na sliki, ki jo je pokazal lewc mislim da ni problem v ločljivosti. Dejansko so barve slabe, kar bi verjetno lahko bil napačen barvni prostor v programu, torej Adobe ali kakšna druga RGB nastavitev.
Ne vem pa, če SF galerija 'prebavi' tudi CMYK, večina galerij tega ne dovoli.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati