0   

Bit @severaci 5. Feb 2010, 20:44

Lep pozdrav!
Prihodnji teden odpotujem v Azijo in sem se v soli zmenil da mi ocenijo in da naredim zanimivo reportazo shy portretov..

Me je pa posteno strah za aparat in opremo (canon 7D, 10-22, 105 macro, 50mm 1.4) zato sem premisleval ali bi sploh vzel foto opremo s seboj....
nato pa se mi je posvetilo da jo lahko zavarujem za ta 1 mesec in mi v primeru kraje povrnejo ceno opreme....

Ker tega se nikoli nisem pocel me zanima kako to poteka, vendar imam casa le se do srede dead

Grem na zavarovalnico in mi tam vse vredijo..? koliko pa potem to nanese za 1 mesec 50 eur ?

Hvala za pomoc thumbsup
 0   

bushman @bushman 6. Feb 2010, 09:44

Pri določenih zavarovalnicah se da (no ja, vsaj pred kratkim se je dalo) zavarovati kot "strojelom", vendar je višina premije odvisna od vrednosti zavarovane opreme, geografske širine potovanja - več različnih grup glede na riziko, ki ga ima zavarovalnica, po dolžini zavarovalne dobe, pa še kaj bi se verjetno našlo.
Najbolje je, da pokličeš na zavarovalnice in se obrneš na službo, ki trži te prodajne produkte.
 0   

Bit @severaci 6. Feb 2010, 11:51

Hvala za odgovor!

Sem ravnokar poklical na Zavarovalnico Triglav in me je minilo zavarovati:
270 eur moram dati da mi krijejo 1000 eur skode..... kar pa ni niti body.... tko da mislim da ne bom zavaroval sad sem si predstavljal cenejso vrjanto... dal bi maximalno 80 eur

Se 1x hvala za pomoc!
 0   

Aleš @lial 6. Feb 2010, 12:03

Poskušaj še pri drugih, mogoče boš presenečen, kako so neusklajeni!
 0   

Tomaž @sixtoo 6. Feb 2010, 13:07

Zavarovalnica Adriatic Slovenia vem da ima (oz. so imeli še lansko poletje) neko vrsto turističnega zavarovanja. Ko sem nazadnje sam urejal te stvari, sem vse izdelke poslikal, izpisal vse serijske številke in jim jih dostavil zraven pri sklenitvi police. Pa mislim da za 3 tedne potovanja nisem zapravil več kot 50 €. Če želiš lahko poiščem polico in pogledam za kakšno zavarovanje je šlo.

Pa še nekaj. Poizkusi to sklenit pri zavarovalnici, kjer imaš urejena ostala zavarovanja. Znaš dobiti kaj popusta, sicer pa jih postavi pred dejstvo, da boš šel drugam. O tem kakšne popuste dajejo zavarovalnice, pa kdaj drugič, da ne zasmetim teme smile

p.s.: uživaj na potovanju!
 0   

WhiteCell @WhiteCell 6. Feb 2010, 18:38

očitno se kar se tega tiče najbolj splača SE ZGODI od bigbanga..samo kaj ko imajo visoke cene in nič pametnega od opreme
 0   

Žiga @zcetrt 6. Feb 2010, 22:41

Se zgodi ni zavarovanje za primer kraje. Fotkič lahko razbiješ do daske sam od sebe, ampak ga jim moraš prinest pokazat smile
4.
 0   

Bit @severaci 7. Feb 2010, 13:42

tako je, SE ZGODI je samo v primeru poskodbe opreme

sixtoo 50 eur se mi zdi nedvomno sprejemljivo!
torej bom poizkusil se na adriatici.... sicer pa nevem, ce bo slo, saj se vedno spomnem zadnji moment... odpotujem ze v sredo sad
jih bom poklical v torek in jih povprasal za ceno. ce se bo dalo to vrediti v 2 dneh ali je za to potrebnih vec dni?
 0   

Žiga @thunder_road 7. Feb 2010, 16:22

Če smem samo nekaj pripomnit, ne čisto na temo; v kolikor ti ne uspe zavarovati zadeve do srede, zaradi tega ne porabljaj časa v skrbeh kaj se lahko zgodi, ko boš enkrat tam. Ker potem boš avtomatično več skrbi posvečal fotoaparatu kakor samemu slikanju (se pravi namenu le-tega). Tako da, če ti ne uspe, "relax", izrabi dopust do maksimuma in fotkaj kot da si doma na kavču (v smislu neobremenjenosti, seveda). grin pa srečno pot.

(ps: potem ko prideš nazaj, pa pokaži kakšno)
 0   

Tomaž @sixtoo 7. Feb 2010, 18:34

Zavarovanje lahko brez težav urediš takoj, velja pa od polnoči naslednjega dne, ko si plačal premijo. Pokliči in povprašaj za kakšna zavarovanja gre, sam namreč nisem našel police, je bilo pa sigurno zavarovano na Adriaticu.
 0   

ogabe @ogabe 7. Feb 2010, 19:40

Samo nasvet... ce se gre za razna turisticna zavarovanja je fino prebrati polico, da ne bos potem razocarana. Ponavadi pri turisticnih zavarovanjih krijejo krajo prtljage tam nekje okoli 300-500eur, kar pomeni kopalke, sandale in podobno, ne pa 20.000eur vredno foto robo grin
Drugace sem pa pred leti zavaroval pri Triglavu za cca. 10.000eur robe in je prislo za 30 dni ZDA okoli 150eur. Je pa res, da so zavarovanja (vsaj pri Triglavu) za ZDA krepko cenejsa, kot pa za kaksno Mehiko, ali se kaj bolj divjega. Ampak kljub vsemu naslednjic nisem vec, ker sem sel (po vrnitvi) brati polico in sem ugotovil, da ne bi dobil nazaj nic, saj upostevajo nekaj cez 30% letno amortizacijo... Za tiste ki ne razumete tega... po 3 in nekaj letih stvar uradno ni vredna nic, Zavarovanje se vedno placa na novo vrednost, v primeru skode pa zavarovalnica po tocno 3 letih vrne samo 10% vrednosti, po 3 letih in nekaj mesecih pa niti centa.... in potem se sprasujemo zakaj imajo zlate kljuke in marmorne vhode grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Bit @severaci 7. Feb 2010, 22:31

fuf!
hvala za taksen odziv!
bom pokazal fotografije... se bom usmeril predvsem na portrete, zanimivih obrazov ne manjka v Indiji smile

Torej vam sporocim takoj ko dobim nove informacije o zavarovanju grin

Hvala in lep pozdrav! thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati