0   

tiguan @tiguan 8. Feb 2010, 23:35

Trenutno imam v uporabi tale digitalc
http://images.google.si/images?client=firefox-a&rls=org.mozilla:sl:official&channel=s&hl=sl&source=hp&q=Sony%20Cybershot%20DSC-P73&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Želel pa si bi kupit enga druzga za 100 evrov, sem nezahteven uporabnik.
http://www.ceneje.si/foto/digitalni-fotoaparati#sort=ce
Me pa samo zanima, če bom kaj pridobil z digitalcem za 100 evrov glede na to, da že imam enga in dela dovolj dobre slike za mene, ampak tehnika se razvija in s tem je moj digitalc postal zastarel.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 8. Feb 2010, 23:48

Loool, to si dal pa dobre linke biggrin

Če si zadovoljen z svojim starim aparatom potem ni razloga za zamenjavo.
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Žiga @thunder_road 9. Feb 2010, 00:08

Geccko je napisal/a:

Če si zadovoljen z svojim starim aparatom potem ni razloga za zamenjavo.

Sploh pa še zato, ker praviš, da si čisto zadovoljen s starim, ter da tako ali tako rabiš nekaj za 100€ ... v tem rangu so tako vsi tam-tam. Sliko ti bo posnel vsak.
 0   

tiguan @tiguan 9. Feb 2010, 08:03

Saj pravim, da je digitalc zastarel, novi pa majo že vse nekaj po 10 mega pix.
Mogoče se najde kakšen za 150 evrov, ki bi delal boljše posnetke, slike.
 0   

Aleš @lial 9. Feb 2010, 08:48

Dokler ti deluje P73, ga uporabljaj!
Tisti, ki bi bil boljši, oziroma bi delal 'boljše' slike, stane od 250€ naprej, pa je še vprašanje, če ne bi bil razočaran.

Kupček ugodnosti, ki jih ponujajo novi kompakti nižjega cenovnega razreda, se v večini primerov na koncu izkažejo za nepotreben balast, slika pa ni nič boljša.
4Mp, kolikor imaš sedaj, zadošča za vse, kar nezahtevni uporabnik potrebuje.
 0   

tiguan @tiguan 9. Feb 2010, 10:25

lial HVALA res hvala
 0   

tiguan @tiguan 9. Feb 2010, 17:32

Rad bi si kupil drugo spominsko...v navodilih sem zasledil, da moj sprejme samo do 1 gb, ampak vsaka ne paše v ta digitalc.
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 17:12

Ne vem kje vsi tile zivijo, to je fotic iz daljnega leta 2004, kar v digitalni tehniki pomeni ene 100let napram analogni. Zato ti bo vsak nov danes tud boljsi od tega.
Pa ne zato, da si zdaj kupi najcenejsega. smile
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 10. Feb 2010, 17:50

mga4all niso vse najnovejše vedno najbolše !! Mogoče je res 4mp malo, vendar se od takrat ni senzor nič povečal ampak so samo tlačili več megapikslov na isto površino in zaradi manjšega prostora med piksli naredili samo slike polne šuma. Seveda tega ne opaziš, če daš razvit slike direkt iz kartice na velikost 10x15, pa pri slikanju pri močno obsijanem dnevu tudi ne, že ko se začne sonce spuščati in temniti je pa 4-7mp v prednosti. V meglenih in temnih pogojih je pa kompakt pač kompakt (pa še kak vstopni dslr tudi).
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 19:50

grizliboy, sploh nisem nobenih pixlov navajal. In kot sam pravis pixli niso vse. Se najde se kaj drugega. Sicer pa je splosno tule, da vsak ko vprasa za nasvet dobi odgovor, da je cenejse boljse, ce pa ze mas digital pa tud ce je 6 let star ne menjaj je super. Kak vas ni sram take nasvete delit. Po vasi logiki bi se vsi se vozili z 10 in vec let starimi avtomobili imeli doma omaro do smrti. V 6ih letih so se najmanj TRI generacije CCD ali CMOS cipov menjale in ze to je samo po sebi dovolj za menjavo.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 10. Feb 2010, 20:09

mga4all: ni vse kar se sveti tudi dobro....
jaz imam za kompakta še vedno Lumix DMC LC80
http://www.dpreview.com/news/0407/04072101panasoniclc80.asp
iz davnega leta 2004...in ga ne zamenjam za noben denar....imam tudi Canona S1 IS
http://www.dpreview.com/reviews/canons1is/
tudi iz davnega leta 2004...
In ju ne zamenjam....danes imajo kompakti res da malo več pixlov in nekaj dodatne krame...to je pa to....če si zadovoljen z svojim starim fotičem ni razloga, da bi ga menjal, razen če se hočeš pokazat pred prijatelji, da ti imaš pa fotič z xx Mpix (kmalu xxx Mpix) in "detektorjem" za nasmešek in podobnim sranjem....

Mimogrede, 10 let stari avti so zakon, takrat je kvaliteta še nekaj pomenila bigrazz
(malo za hec, malo za res)
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Aleš @lial 10. Feb 2010, 20:13

@mga4all: prav nič me ni 'sram takšne nasvete delit', kakor navajaš.
Ta trenutek imam doma Canon-a A40 (letnik 2002), Canon A80 (letnik 2004), Nikon-a 4500 (letnik 2005) Olympus 7070 (letnik 2006) Pentax-a A30 (2008) in Panasonic-a LZ8 (2009).
To je kar se tiče kompaktov. Enega vmes, HP945 pa sem prodal. In poleg njega še nekaj tistih 'krneki' premierov in takšnih levih znamk.
Potem so pa še trije DSLR-ji, ampak te ne pašejo v to, kar ti bom poskušal obrazložiti.
Vsakič, ko sem kupil novega, sem pričakoval več, pa le redko tudi več dobil.
Če se ne bi ukvarjal prav z posebno vrsto fotografije, kjer so nekatere karakteristike drugih kompaktov obljubljale več, bi verjetno mirno lahko ostal pri A80. In ko danes gledam posnetke iz tistega časa, se sprašujem, zakaj me je vsakič premamila kašna 'ugodnost', od več pikslov, večjega ekrana, več nastavitev, itd. Šele pri Panasonicu lahko rečem, da sem res dobil malo več, vse ostalo pa - bi bilo, ali pa ne.
Zato lahko s polno odgovornostjo svetujem človeku, ki sprašuje, kaj bo pridobil - 'za ta denar nič', ker vem kaj pišem.

Kakšne reference pa imaš ti?
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 20:14

kr vredu si nastel, priznam, da jih toliko nisem kupil ampak me pa zanima zakaj si vsako leto kupis novega drugim pa svetujes da naj ostanejo na starem.
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 10. Feb 2010, 20:18

Nekdo mora po kostanj v žerjavico, ane ? cool upset
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 20:21

Ce pa smo ze pri nastevanju sicer datumov ne vem vec tocnih ampak takole nekako :
Sony P1, Sony DSC-V3, Sony DSC-F828, Nikon D80 in sedaj Nikon D300s in za razliko od tebe ne morem rect, da je bil bilokateri novejsi slabsi od prejsnjega. Res a je da je tudi kaksna prastara slika lepa kot da bi bila danes slikana. Ampak zato ne delim nasvetov, naj ostanejo drugi pri 6 let starih digitalcih.
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 20:25

Drzi tisto o kostanjih, (dobro vem) pa brez zamere ampak nekako se mi zdi, da ko rabis nasvet tudi jaz sem jih iskal po netu stalno dobis, taksne odgovore in to me ze prav jezi. Ne kupuj, ni razlike ne splaca se, dober je stari,......
 0   

Aleš @lial 10. Feb 2010, 20:32

mga4all je napisal/a:
kr vredu si nastel, priznam, da jih toliko nisem kupil ampak me pa zanima zakaj si vsako leto kupis novega drugim pa svetujes da naj ostanejo na starem.

Če bi poskušal počasi prebrati še enkrat, kar sem napisal, bi morda videl tudi to.
Pa bom ponovil - tebi na ljubo.
Ker sem vsakič pričakoval, da bom dobil nekaj več.

In dodajam, za lažje razumevanje: ker ni bilo nikogar, ki bi mi ob pravem trenutku dejal - ustavi konje, ne bo 'več', bo le drugače.
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 20:36

bi se ustavil ja smile
 0   

Aleš @lial 10. Feb 2010, 20:39

Seveda.
Ker sem to v primeru DSLR-jev naredil že dvakrat - ko sem potrpel z KM 5D in nisem skočil takoj na Alpho100 in sedaj, ko 'drgnem' A700 že tretje leto in me preskok še nič ne skrbi.
 0   

miro @mga4all 10. Feb 2010, 20:51

Tudi vem zakaj te preskok nic ne skrbi. Namrec preskok na FF bo kr peklensko drag in ce ti je tole sam hobi pol si vse povedal in ni tu nobene modrosti (so misvetovali). LoL

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati