0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 10. Feb 2010, 08:17

Alo.
Dobil sem povečevalnik za izdelavo fotografij v katerem ni bilo žarnice. Zanima me, koliko wattov žarnico dam not. Predvidevam da gre not navadna žarnica!!!

LP
 0   

Miha @cedo 10. Feb 2010, 08:45

Alo. Kakšen povečevalnik?
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 10. Feb 2010, 09:15

Oj.
Gre za Meopta magnifax 3.
Imas sledeči problem, na sredini mi dela flek sence pri uporabi žarnice 40W. Če imaš kake izkušnje kaj bi bilo mi svetuj.
tnx.
 0   

Miha @cedo 10. Feb 2010, 09:24

Rabiš 100 w opalno žarnico za povečevalnik. Ker jo boš težko dobil (ca 10€), lahko uporabiš tudi mlečno - mislim, da grejo običajne mlečne do 75W - ampak nujno zbriši tisti napis na vrhu žarnice. Ta ti namreč dela flek.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 10. Feb 2010, 10:06

a, zanimivo kako detajli lahko vplivajo in ti grenijo življenje. bom upošteval tvoj nasvet.
zenkrat, hvala ti.
 0   

Ivan Pavlakovič ml. @ziggy 10. Feb 2010, 22:29

cedo, upošteval tvoj nasvet. Nabavil mlečno žarnico, z acetonom brez težav odstranil napis in sprobal. Zadeva deluje tako kot mora. Hvala ti še enkrat. LP
 0   

Miha @cedo 11. Feb 2010, 07:35

thumbsup

Pa rezervno nabavi, ker ti bo ta pregorela ravno sredi "seanse".

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati