0   

Matej @paradajzar 12. Feb 2010, 20:50

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu objektiva z goriščnico 70-200mm. Ker pa si ne morem privoščiti Nikkor objektiva, se odločam med Tamron in Sigmo. Kolikor sem uspel prebrati med testi, je glavna razlika:

- Tamron je zelo oster, vendar počasneje izostri
- Sigma je malenkost manj ostra, vendar hitreje ostri

Rad bi še prebral mnenja uporabnikov omenjenih objektivov, če lahko kdo svetuje za ali proti. Kakšne imate izkušnje?

Hvala!
 0   

urosm @urosm 12. Feb 2010, 21:19

Sem imel oba, pa sem nazaj svojega prvega Tamrona odkupil. Tista omenjena "malenkost" pri sigmi zna biti hudo meglena pri odprti blendi. Je pa seveda odvisno, kaj bolj rabiš. Jaz sem pol pogruntal, da Tamron le ni tak grozno počasen. Ne fotkam pa recimo hokeja.

S par prijemi se pa da tudi hitrost fokusa nadomestit. Predfokusiraš, malo bolj zapreš, da je "ziher DOF", pa se da marsikaj ujet.

Ko pa bom za Nikkorja 70-200 našparu bom pa ziher drugače trdil, he he.
 0   

Matej @paradajzar 12. Feb 2010, 21:33

A je Sigma pri max. odprti blendi naredila preveč extremni DOF? To misliš pri 200mm ali nasplošno?

Pravkar sem še pogledal oceno na youtube in je tip dal oceno 10 za Sigmo. Ali je pretiraval pri oceni? Me je precej navdušilo tudi, ker ima Sigma tih motor za ostrenje v primerjavi z Tamronom. Objektiv bom uporabljal za fotografiranje živali, morda tudi ulično fotografijo, športa pa zaenkrat ne.

http://www.youtube.com/watch?v=uDokd6Ehnn8
 0   

jukk @jukk 12. Feb 2010, 22:15

Lepo vas prosm, tem na to temo je po domače povedano "k dreka."
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 12. Feb 2010, 23:05

Mam sigmo 70-200..urosm lahko potrdi da imam izredno dober model..ker niso vsi objektivi iste oznake enako dobri...Tamron je izredno oster proti sigmi..a karkoli boš naredil boš pomoje vesel...Nikkor je pa Nikkor!!!..zbiramo denarce za NIKKOR!! prispevki dobrodošlihahahaha

Lp!
 0   

urosm @urosm 12. Feb 2010, 23:08

JurchPhotography je napisal/a:
Mam sigmo 70-200..urosm lahko potrdi da imam izredno dober model..ker niso vsi objektivi iste oznake enako dobri...Tamron je izredno oster proti sigmi..a karkoli boš naredil boš pomoje vesel...Nikkor je pa Nikkor!!!..zbiramo denarce za NIKKOR!! prispevki dobrodošlihahahaha

Lp!

Ti maš pa vsakič, ko se oglasiš drugačen nick?
 0   

urosm @urosm 12. Feb 2010, 23:10

paradajzar je napisal/a:
A je Sigma pri max. odprti blendi naredila preveč extremni DOF?

???
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 12. Feb 2010, 23:10

Hehe..bil sem bannan...uni nick je pa star in neprepoznaven..biggrinbiggrin
 0   

urosm @urosm 12. Feb 2010, 23:16

Zakaj so te pa banal? Pa ja nisi Canona hvalil? Al pa bognedaj Olyja. Al pa si se samo grdo obnašal?

Ja, tista tvoja Sigma je res med boljšimi primerki, kolkor se spomnim. Pa še uni tastari model je.

Saj tudi moja ni bila tak hudo švoh, sam ko primerjam ostrino pri T in njej, pa je kot noč in dan. Sploh pri 2.8. Saj pol ko dol zapreš se izboljša. Sam kaj, ko jaz sem taki perverzneš, ki kupi 2.8 zato da tudi z odprtim fotka, ko je treba, ne pa da ga dol zapiram, da lahko kaj ostrega prtisnem.

Je pa tko T kos S 2.8 optika za reveže. Tisti tapravi pa se itaq ve kateri Nikkor je.
 0   

Matej @paradajzar 14. Feb 2010, 14:14

Lp!

kje bi lahko videl razliko koliko je tamron dejansko ostrejši od sigme? ne najdem na googlu nič, kar bi lahko primerjal na istem objektu z istimi nastavitvami. ker če je sigma res tolko manj ostra pri odprti blendi, potem me pri tamronu ne bi motilo glasno in počasno ostrenje... bolj mi je pomembna čista ostrina.
 0   

Matej @paradajzar 14. Feb 2010, 14:15

Lp!

kje bi lahko videl razliko koliko je tamron dejansko ostrejši od sigme? ne najdem na googlu nič, kar bi lahko primerjal na istem objektu z istimi nastavitvami. ker če je sigma res tolko manj ostra pri odprti blendi, potem me pri tamronu ne bi motilo glasno in počasno ostrenje... bolj mi je pomembna čista ostrina.
 0   

Matej @paradajzar 14. Feb 2010, 15:33

Greegor je napisal/a:
http://www.juzaphoto.com/eng/articles/canon_70-200_sigma_70-200_tamron_canon_100-400.htm smile

greegor hvala za tale link! mislim, da se bom odločil za Sigmo.
 0   

Grega @Greegor 14. Feb 2010, 16:04

paradajzar je napisal/a:
Greegor je napisal/a:
http://www.juzaphoto.com/eng/articles/canon_70-200_sigma_70-200_tamron_canon_100-400.htm smile

greegor hvala za tale link! mislim, da se bom odločil za Sigmo.

Ni problema
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Feb 2010, 16:14

V nobenem primeru ti ne bo žal....lep nakup!
 0   

urosm @urosm 14. Feb 2010, 17:18

V nobenem primeru ti ne bo žal....lep nakup!

Če trofiš laugh laugh
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Feb 2010, 17:44

biggrinbiggrinbiggrinbiggrin
 0   

Matej @paradajzar 14. Feb 2010, 18:12

ha ha upam, da res. drugače ga nesem nazaj grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Feb 2010, 08:54

Testi za Sigme niso vedno najbolj relevantni, saj lahko dobiš dober ali pa slab primerek ali pa vse vmes smile Jaz se se s trgovcem zmenil in preizkusil tri objektive, in vsak se je obnašal drugače. Eden je imel močan front focus, drugi je bil že zelo v redu, tretji pa naravnost fantastičen. Oster tudi po vogalih pri 2.8 pri vseh goriščnicah.
Tamrona ne poznam, na dpreview.com so testirali za Canon in imeli probleme z natančnostjo AF. LAhko da kak drug primerek tega nima ali pa se na Nikonu obnaša drugače.
Sicer pa ima tudi Sigma kake šibke točke. Včasih pri umetni svetlobi zna narobe izostriti (pri meni vsi trije primerki), ali pa imajo pri velikih razdaljah vsi AF senzorji razen sredinskega rahel back focus.
Ta pojav sem opazil tudi pri nekaterih sicer vrhunskih Nikkor objektivih (2/105 DC in 2.8/60 Micro).
Če potegnem črto, se s Sigmo blazno zadovoljen. Je res oster, tih, hier in natančen. V praksi zgreši le majhen procent posnetkov, fotkam pa tudi hokej.
 0   

Matej @paradajzar 15. Feb 2010, 17:49

@Wartburg: hvala za obširen odgovor in mnenje. morda pa se mi splača kupiti rabljen objektiv in ga potem nesem na kalibracijo po potrebi?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati