0   

Sandokan @Sandokan 17. Feb 2010, 11:05

Zanima me, če ga kdo uporablja in kakšna je kvaliteta slike.

Če je slika za manj zahtevne gledalce dovolj kvalitetna, potem bi ga verjetno kupil.
Ker če povprečen gledalec ne bo opazili razlike na fotografiji 10x15, katera je narejena z npr. 10-20 objektivom in kit objektivom ter 0.5x konverterjem, je verjetno boljše kupiti konverter kot objektiv...ali ne?

Če je slika z wide konverterjem zadovoljiva, in ga kdo prodaja, mi naj na ZS pošlje sporočilo z ceno in imenom proizvajalca. Navoj bi pa naj bil 58mm ali 62mm.

lp
 0   

Aleš @lial 17. Feb 2010, 11:37

Uporaba konverterja, ki ga bom imenoval bolj razumljivo - PREDLEČA (razen če obstaja konverter, torej element med objektivom in aparatom, z 0.5 karakteristiko ?), se le redko obnese.
Ker praviš, da ti kvaliteta ni zelo pomembna, boš morda s posnetkom celo zadovoljen, zataknilo pa bi se lahko pri vignetiranju (črna obroba v vogalih, ali pa še več). Združitev kit objektiva in predleče, žal velikokrat potegne za seboj tudi ta problem:

'kit' objektiv pri 18mm:

in z montirano 0.7 predlečo:

'Uporaben' del posnetka je komaj malo večji od tistega brez predleče, pri 0.5 pa bi bila situacija LAHKO še slabša.

Zato pred nakupom obvezno preveri, kako je s tem.
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 17. Feb 2010, 11:58

možno je tudi, da se s konverterjem ne bi dalo sfokusirat, sam ga ne bi priporočal.
 0   

Sandokan @Sandokan 17. Feb 2010, 12:46

Sem mislil na nekaj podobnega kot tole spodaj.....

http://global.ebay.com/05x_Wide_Converter_Lens_Macro_58mm_Mount/380206487187/item
 0   

Goran @mobil11 17. Feb 2010, 13:12

Razmišljam da bi poskusil srečo s tem čudom:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29635
 0   

Aleš @lial 17. Feb 2010, 13:22

Sandokan je napisal/a:
Sem mislil na nekaj podobnega kot tole spodaj.....
http://global.ebay.com/05x_Wide_Converter_Lens_Macro_58mm_Mount/380206487187/item

Saj o tem sem pisal in lepil fotke, le da ima manjši faktor širitve polja - 0.7
Če mi ne verjameš, da so lahko problemi, pa nič.
Denar mora krožit, to je jasno.
 0   

Sandokan @Sandokan 17. Feb 2010, 14:34

Ja lial, saj sem prebral in pogledal tvoje fotke in verjamem, da bo na nekaterih predlečah na 18mm črni rob, samo pri tej, katero sem gledal, je 58mm navoj
in potem se navzven širi na 82mm, tako da mogoče ne bo roba...vsaj upam.
Na tistem linku, ki ga je mobil11 objavil, pa bo 100% črni rob, saj je spredaj in zadaj enako širok in še manjši od objektiva.

Kaj drugega pa za 100 evrov ne bom dobil. Ali imaš kakšen drugi predlog kako za malo $$ dobiti široki kot?
 0   

Žiga @zcetrt 17. Feb 2010, 15:06

100 evrov daj na stran. Pa potem to še trikrat, pa imaš več kot le za Sigmo 10-20 rabljeno.

Lahko imaš tudi srečo in je zadeva dobra, ampak jaz je zagotovo ne bi naročal, če ne bi videl primerov fotografij posnetih z njo in objektivom, na katerega bi jo natikal. Če bi šlo z 20 EUR, v redu. Za 100 pa res ne.
4.
 0   

Aleš @lial 17. Feb 2010, 15:36

Sandokan je napisal/a:
Kaj drugega pa za 100 evrov ne bom dobil. Ali imaš kakšen drugi predlog kako za malo $$ dobiti široki kot?

Za 100€ bo težko najt kaj pod 18mm.
Za dobrih 200, pa je že. Sicer gre za manualni objektiv, vendar so posnetki vrhunski. Poglej TUKAJ

Ali pa kakor je še bolje svetoval zcetrt: malo na kupček spravljat, pa bo kakšna Sigma pri hiši.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati