0   

David @Lebi 17. Feb 2010, 14:46

Pozdravljeni,
kupil sem Marumi CPL 72mm vendar z kontrastom neba nisem zadovoljen. Mogoče zato ker je stal cca.50€ in je "cheap" in bi moral dati več in kupiti kako drugo znamko. Kateri CPL priporočate da bom dobil zadovoljive rezultate. Zgleda, da bo res tako malo dnarja mal muzike in bi moral kupiti nekaj od Heliopan,B&W,Hoya...

Nasveti in mnenja dobrodošli

Lp
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

Žiga @zcetrt 17. Feb 2010, 15:03

Jaz sem kupil polarizacijski filter za 10 EUR 67mm in sem zadovoljen. Odvisno je tudi od kota fotografiranja... Imaš kakšen primer fotografije?
4.
 0   

misfits @misfits 17. Feb 2010, 15:26

50 € ni ravno tolk malo, da bi bil filter slab, po moje je fora samo v svetlobnih pogojih.
Sem pogledal teste filtrov, Marumijev je več različic, so pa kar dobri.
 0   

Stane Crnjak @staneC 17. Feb 2010, 15:29

Marumi ne daje najmočnejšega efekta. Kar pa ni slabo. Prej nasprotno, ker vse tisti max čizi PL efekti res niso za nikamor, sploh če boš fotke razvijal na papir.
 0   

iztok @izo 17. Feb 2010, 15:29

jst sem tudi enkrat nabavi marumijev poli (in tudi ni bil ravno poeceni, saj marumi ne velja ravno zato nek brezveznjak), vendar pravtako nsiem bil zadovoljen. sem dobil z eno navadno hoyo občutno večji efekt polarizacije.
torej, osebno zdej gledam samo še za "sveto trojico", razen mogoče kakšnih sistemskih filtrov, če me bo kdaj kaj zasrbelo v tisti smeri..
 0   

Ratter @Ratter 17. Feb 2010, 15:34

Bom eno butasto spustil....Menda veš,da ga moraš vrtet in prilagajat efekt?
Pa še nekaj.Ni vseeno s katere strani ti sonce sveti.Največji efekt dosežeš,ča imaš sonce s strani.Leve ali desne.
 0   

David @Lebi 17. Feb 2010, 15:38

Ratter tale je pa res bosa..smile
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

miro @mga4all 17. Feb 2010, 15:44

malo heca mora bit, sicer pa je tule en zanimiv link, da nebi keri reko da je marumi zanic prosim

http://www.lenstip.com/115.4-article-Polarizing_filters_test_Results_and_summary.html
 0   

Peter Atanackov @Geo 17. Feb 2010, 16:05

Pač eni so močnejši drugi šibkejši... Se ni za sekirat, so glih tako dobri.
 0   

Ratter @Ratter 17. Feb 2010, 16:09

Morda še k sosedom malo pogledaš:

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2355&z=1

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati