0   

robert @robz 18. Feb 2010, 14:02

ok ker sem nov na podrocju analogne fotografije, me zanima kateri film mi priporocate za lomo lca?trenutno imam nek club color 200 iz leta 2008 in me zanima ce bo vredu?ter kaj priporocate?

p.s. upam, da bo kdo odgovoril prej kot v enem mesecu, ker je na zalost sekcija analogne fotografije kar neaktivna

lp
 0   

Miha @cedo 18. Feb 2010, 14:26

Za Lomo je pa res dober vsak film, tudi pretečen. Kupuj najceneje kar dobiš, superia 100/200 3-pack, razni prepakirani DM filmi, tudi na meditrade.si prečekiraj - do nedavnega so imeli Kodak ProFoto 100 po 5 kom za 7€.
Sicer pa mislim, da poznaš 10 pravil lomografije...bolj je odštekano, bolje je. Za hec lahko poslikaš tudi kakšen dia film (sensia 100, DM) in ga daš razvit po običajnem c-41 postopku, t.i. cross...

p.s. jaz vsak teden poslikam vsaj en film, pa prinesem notr za celo analogno sekcijo. grin
 0   

iztok @izo 18. Feb 2010, 17:23

mogoče res vse zgoraj drži, ampka superie jst ne msilim več nucat, če bo le šlo. sem enkrat nabavil kr več kosov tega (verjetno je blo poceni), kao malo za špliat ipd, potem pa ti po fotičih ostaja to, pa greš malo bolj kaj pofotkat, pa tist jajc (pretiravam) ven dobiš.
se mi zdi, da je potem če recimo kakšen kodak gold ipd (fajn kožni toni) boljši za te hece.
 0   

Miha @cedo 18. Feb 2010, 18:48

Zanimovo, Ralph Gibson se nad Superio 100 nič ne pritožuje. cool

http://www.ralphgibson.com/

http://www.bermangraphics.com/press/ralphgibson.htm (intervju)

p.s. je pa res, da je Gold najmanj občutljiv na papir; Superia ima namreč Fujijev Crystal Archive neznansko bolj rada, kot Kodakovo Supro.
 0   

iztok @izo 18. Feb 2010, 18:52

glede razvitih fotk ne vem, jst več ali manj sken/printam, če že. res pa da, sem imel tudi iso 400 filme (pa še to vejrjento pretečeno, narobe hranjeno), pa je na leici hiitro štala, hehe.
seveda se da čist fajn fotke nardit, malo sem najbrž bil preveč oster, samo kot pravim, če se da, bom rajš kaj drugega ponucal.
 0   

Miha @cedo 18. Feb 2010, 19:39

Evo, izo, če se nas Kodak usmili: http://www.twinlenslife.com/2010/02/films-future-is-far-brighter-than.html
 0   

robert @robz 18. Feb 2010, 23:30

u ste se kar razpisali, oz. razpisala, lepo:) lih dane sem dobil razvite fotke pa je kar vredu ratal, kje pa razvijata filme?sem se kar odlocil da par ponudnikov sprobam in bom videl kje bom najbolj zadovoljen, aja pa zaenkrat razvijam za lastno zabavo, tako da nisem fuuul zahteven...sem pa na mojem lomotu pricakoval kar vec vinjete in bolj "lomo" barve, no ja mozno da zaradi svetlobe ki ni bila ravno prava...

aja pa zanima me ce je mozno pri ponudnikih fotke dobiti samo na cdju, ne da se jih zraven razvije oz. bolj ekonomicna varianta ce se da fotke prvo razvit in jih nato pregledati ce so sploh vredne zapisa na cd-ju
 0   

Miha @cedo 19. Feb 2010, 07:24

Seveda, več možnosti imaš. Lahko daš film le razvit, ga prideš iskat, pregledaš in se odločiš kako naprej (fotke ali zapis na CD).

Ugodni so pri Mercator Fotofiniš (pošiljajo razvijat enemu večjih ponudnikov), kjer te razvijanje filma in zapis na CD (2000x3000 pik) skupaj stane 5,9€. Seveda pa traja par dni.

Jaz nosim negativ filme razvijat "lokalnemu" mojstru, diase v Fotoformat (če jih hočem tudi poskenirane), sicer v Dia studio, ČB pa sam.
 0   

robert @robz 25. Feb 2010, 01:47

sem razvil v fotofiniš Mercator in sem zelo zadovoljen, je boljše kot pri DM-u, pa se malo ceneje.Nevem pa zakaj mi niso dali slik na CD ceprav se odkljukal to možnost...Mi je rekel prodajalec da naj prinesem film in bojo porihtali zadevo...Zdaj nevem, najboljsa moznost za naslednjic se mi zdi da mi slike iz filma nalozijo na cd kar pride 1,10eur+4,80eur, ter da jih dam kasneje razvit ce mi bojo vsec.Kdo od vaju ve kje razvijajo tudi v cross nacinu, ter koliko je cena približno?
 0   

iztok @izo 25. Feb 2010, 10:28

te filme leica in srednjega formata (razen recimo čb in podobno) razvijajo več ali manj na mašinah, kjer je itak vse avtomatično, samo film se not vrže. verjetno so več ali manj hkrati tudi razvijalke, torej je sken skoraj avromatično zraven, saj je tudi postopek razvijanja tak, da se digitalni fajl shrani in ga potem mašina projecira na foto papir.
torej kaj dosti več nimajo dela s tem, da ti zadevo vržejo na cd, so najrž samo pozabili na to. če pa hočeš bolj konkretne skene (malo več kot v resoluciji photo cd, vsaj mislim da se temu tako reče), pa bo treba kakšen studiu najt, ki se tem malo bolj konkretno bavi, cedo je že omenil fotoformat, recimo.
jst ponavadi kar v dia studio nesem, vendar morm priznat, da je to bolj poredko zadnje čase, tudi fotkam nasploh ne več tolk, kolk bi lahko. če pa malce bolj fotkaš na film, se pa splača malo pogledat po konkurenci, očitno so kr razlike v ceni.
@robz:
v ps imaš cross krivuljo, ki jo samo butneš čez sken (seveda, lahko še prej malo sam nastaviš nastavitve). probaj, mogoče ti bo efekt zadovoljiv.
 0   

robert @robz 25. Feb 2010, 13:02

ja sem se ravno vceraj igral s curvesi pa je zelo vredu ratalo.Gledam dia film in so kar konkurencni glede cen, zanima pa me zakaj je index print tako drag?Saj to je tista taprva fotka na kateri so vsi podatki za razvite in nerazvite fotke?razvijanje neg. filma 3eur, razvijanje+index print 5,5eur, zanima me ce je mozno s kasnom filmom na mojem lomu dobit tak efekt, da je osvetljen se tisti filmski trak, ce se razumemo, pri holgi vem da se da, samo je drug format se mi zdi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati