0   

Hana @Hana 18. Feb 2010, 22:29

Ojla, no imam vprašanje.Torej eno fotko, ki je na pc zgledala fajn , lepa in ostra , sem dala tiskat na 30x45 in je kar odstopala od originala.Predvsem ostrina je kar manjša, oz.tam kjer sem mal ostrila na ps, se kar vidi , da je ostreno na ps.Na fotki 10x13 je normalno.Ok, kapiram, da večja je slika in slabša je kvaliteta, vendar me zanima kako se to reši, če sploh.

Pa še eno vprašanje imam , črnobele fotke, a vi že v aparatu nastavite ali kasneje na ps ?

In pa od česa, razen fotografa in objektiva, je še odvisno , da so fotke nekatere zelo ostre, druge majn ? Verjetno ni povezano z znamko aparata , kjane, saj sem videla različne fotke , ki so zelo lepo ostre, pa rumene, rdeče in še kaj.
hvala

Aja še to, a vi če kej fotkate folk po mestu vprašate , če jih lahk , ali kako ?
 0   

maks @mmax 19. Feb 2010, 08:25

Hana, majhno fotografijo gledaš z razdalje cca 40cm, probaj veliko gledat z večje razdalje, nekako v razmerju kot malo Velikost/razdalja.
Boš videla, potem razliko smile
 0   

Ratter @Ratter 19. Feb 2010, 09:04

Hana
V osnovi moraš fotografirat na full možnosti.Če imaš recimo senzor 10 mil pikslov na
fotoaparatu,potem tudi imej nastavljeno na 10 milionov pik.Ne na manj.je bolje,sploh,če misliš potem kakšne povečave delat.Pa v RAW-u fotografirat.Je manj šuma in manj raznih artefaktov po fotki.Če pa že povečuješ fotografijo.Greš v Photoshopu na Edit/General in si nastaviš: Bicubic Smoother.To je za povečave.Ko jo povečaš jo še enkrat izostriš.
Kar se tiče ostrine smo ti že tukaj nekaj pisali.Ostrina nikakor ni povezana z znamko fotoaprata.
Če hočeš res ostre fotke delat,moraš imet:
1.tripod.
2.Zaklep zrcala.
3:časovni zamik vsaj 2 sekundi + daljinski ali žični sprožilec.
4.če ostriš ročno na manual,(live view) so fotografije bolj ostre,kot na avtomatsko ostrenje.
5.ostrina je odvisna tudi od zaslonke.Običajno so objektivi najostrejši tam nekje od f4-f8.
Če fotografiraš recimo na f16 fotografija ne bo tako ostra,kot na f6,3.
Pri kateri zaslonki je najboljša ostrina na tvojem objektivu si lahko sama stestiraš.
6. ostrina je odvisna tudi od goriščne razdalje pri kateri fotografiraš.
Če imaš recimo objektiv 17-85mm,bo največja ostrina tam nekje na 40-50mm.
7. Je pa tudi odvisno od svetlobe.Več svetlobe,posledično večja ostrina.(več vidnih detailov)

Kar se tiče ČB fotk.Nikakor ne na fotoaparatui nastavljat na ČB.Imaš v Photoshopu več možnosti za ČB.Najslabša je Image/desaturate.
 0   

Hana @Hana 19. Feb 2010, 17:36

hvala.Ja sem danes vzela še enkrat Kelby v roke in ja, maš prav , brez tripoida ne bo šlo, če bom hotla res ostre fotke.Namreč, sploh zuiko 50-200 je zame, ki nisem vajena kar težak in roka res pleše.Bo treba si omislit ta stativ, ni kaj, vsaj za določene fotke.
Zaklep zrcala pa moram preverit , če moj oly sploh ma to.

hvala

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati