0   

najed01 @najed01 19. Feb 2010, 17:02

Pozdravljeni
Podarjen mi je bil sledeči papir:
-PATERSON ACUGRADE warmtone 30,5*40,6cmm
-BERGGER PRESTIGE noEMULSION 18439 30*40cmm (zelena pika)
-BERGGER PRESTIGE noEMULSION 83320 30*40cmm(vijolčna pika)
-BERGGER PRESTIGE noEMULSION 9503 suport 100%bombaž 320gr (rumena pika)
-KENTMERE DOCUMENT ART2
Zanima me kaka kemija se rabi za taki paper? Kaj pomeni da je na akvarel papirju nanešena emulzija? Kaj pomeni noEMULSION+ŠTEVILKA? Kaj pomenijo barvne oznake (pike).
Cedo računam na tvoje odgovore smile
Hvala
 0   

Miha @cedo 19. Feb 2010, 18:13

- Paterson Acugrade warmtone (verjetno plastificiran, a piše RC?): http://shutterbug.com/equipmentreviews/paper_ink/0903sb_paterson/
verjetno gre za prepakirano Fomo (češki papir).
- Bergger tudi ne izdeluje nič sam, zato so tvoji papirji verjetno prepakirani madžarski Forte papirji. Št. emulzije je pomembna za reklamacijo, nam uporabnikom pa ne pove nič. Berggerjevih papirjev je veliko, prepiši vse kar piše na etiketi (ne piše le to, kar si napisal), najdi iste na netu ali pa pofotkaj in prilepi. Tisti bombažni nima baritnega sloja, je bolj "art" variante, zato manj kontrasten, uporaben v posebne namene.
- Kentmere document art ni več vproizvodnji, je pa HQ papir z grobo mat površino primerno za retuširanje, na voljo v dveh gradacijah.

Za razvijat rabiš pač razvijalec za papir (dober bo vsak), prekinjevalec in fiksir (ta dva sta enaka tudi za film).

Imajo pa foto papirji omejen rok trajnosti, ti so verjetno že vsi pretečeni (ne, ne moreš ugotoviti kdaj, ker tega proizvajalci pač ne napišejo, za razliko od filmov)

Kaj več ti tu težko napišem, saj ne vem ali ločiš med FB in RC papirjem, takim s spremenljivo gradacijo (multigrade), kako jo uravnavaš,....Na netu imaš ogromno B&W forumov, knjig,...če te zanima je delo predvsem na tvoji strani.

Če te pa matra kaj specifičnega, pa le vprašaj

Lp
 0   

najed01 @najed01 19. Feb 2010, 19:10

Prilagam fotke. Datum izdelave je 2005 tako da mislim,da se ga splača porabit. Kakšen povečevalnik pa pride v poštev za te formate? Iam OPEMUS 5 z objektivi Anaret 4,5/50 in 4,5/80,nebi rad razrezal papirja.
 0   

najed01 @najed01 19. Feb 2010, 19:13

Še ostale fotke
 0   

najed01 @najed01 19. Feb 2010, 19:15

Še ostanek
 0   

Miha @cedo 20. Feb 2010, 00:19

No, si se pa potrudil!
Kentmere in Paterson papir sva obdelala, Kodakov je tudi plastificiran (RC), sijajen in enostaven za obdelavo glede fiksiranja in pranja. Gradacijo (kontrast) lahko spreminjaš s fltri na barvni glavi (če jo tvoj Opemus ima). Firma Bergger ni nikoli nič izdelovala sama, vse kar ima so bili in so OEM produkti. Tvoj papir je tako prepakiran Forte, žal pa ne poznam specifičnih oznak in boš moral preverit sam. Gre pa za baritni (torej ne plastificirani papir), ki ga je treba prati do 1 ure. Danes firme Forte ni več, Bergger pa si je našel partnerja v angleškem Harmanu (Ilford, Kentmere).

Fotke formata 30x40 lahko s tvojim povečevalnikom izdelaš brez problema, šibek člen sta le objektiva, saj bo trpela ostrina. Seveda pa potrebuješ tudi tako velike banjice in povečevalno masko.

Pa preden se lotiš, nujno preberi kakšno knjigo na temo!
 0   

najed01 @najed01 20. Feb 2010, 18:33

Mašina kot vem nima barvne glave. Mam pa komplet ILFORD MULTIGRADE lističe (če je to to) k mislm,da se jih lahk da v predalček na povečevalniku,sam da jih moram prej obrezat.
Smešno,da mi je partnerka profi,pa moram po forumih spraševat confused Že ko sliši za kemijo postane živčna. Prav da je to pase in da neprenese smrada po kemiji,ker jo spominja na srednjo šolo. Doma se vala njena D3jka+ostalo in ko jaz odprem omaro z zbirko mojih "fojtlandrov" +E450 je pa debata končana smile smile
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 24. Feb 2010, 10:56

haj, maš kaj papirja odveč, bi prodal al pa kak aparat al pa objektiv, fleš,.... tud kaj za temnico naprimer?

fotkosmotko@gmail.com

LP
 0   

najed01 @najed01 25. Feb 2010, 20:28

Nažalost nimam nič kaj takega za prodat. Aparati so v familji že od nekdaj,tako da jih jaz samo dokupujem. Sory. Drugače pa za cca 100eur dobiš komplet temnico na bovhi.
LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati