0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 13:37

ne vem ali to sploh obstaja :?
imel bi en tak podaljsek 1,5 metra dolg da bi na eno stran priklopil kar na fotoaparat na hot shoe priklucek za externi flash; drugi konec pa na flash tako da bi bil tam se en prikljucek hot shoe in bi tam gor priklopil flash
no vse skupaj je malo bol nerodno napisano pac rad bi mel neki na izi slave flash ce lahko temu tako recemo :lol:
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 16:25

Najbolj preprosta stvar za slave fleš je fleš z senzorjem od culmana (mi jih uporabljamo za osvetlitev ozadja) dobiš jih
že za 4k pa tja do 15k, kateri že imajo za nastaviti moč.

S kabli i podaljški se ne stoj preveč ukvarjat saj so ti zelo dragi. Npr za Nikona so razni podaljški od 1Ok pa tja do 30k.
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 16:27

kje pa jih dobis jaz bi namrec rad prisel cimbolj poceni skozi
biggrin
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 16:32

Te fleše od culmana v vsaki boljše foto založeni trgovini, če ne pa ti jih sigurno naročijo.

Najcenejši (rekorder) je pa od Unomata model B14 servo flash okoli 3.5k

LP
   0 

abo01 @abo01 8. Jan 2005, 16:32

Če rabiš samo navaden hot shoe, dobiš vse v Foto Tivoli pri Kozolcu/Borzi v Ljubljani. Matto, kje si pa Cullmane kupil tako poceni?
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 16:39

no tega od unomata sm si ogledu pa ni tisto kar jaz iscem
kaj pa kak tak nastavek ko bi dal gor svoj flash pa bi pol nastavek sprozil :?: :?: :?:
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 16:43

Tudi takšni senzorji obstajajo, da ga daš na svoj fleš, jaz imam tudi enega vendar ne vem katere firme je, saj ga nisem kupil jaz.
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 16:52

kje bi se dalo to dobiti
dej poskusi zvedet katera firma je tvoj adapter (a gor pa ne pise)
to bi blo se najboljs saj mam mocan flash uni drugi pa niso (unomat...) tako mocni sleep
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 17:16

no to je to kar iscem (no vsaj zdi se mi da je to tapravo)
kje bi se dalo to dobit v slo ???
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 17:17

Ne vem neka no-name firma, sem še v službi; bom pogledal doma.
Spomni se leta nazaj, ko sto mi tos starši kupili v Italiji in so škatlo vrgli stran (carina) :lol: .
Lahko pa v ponedeljek kličem naše dobavitelje če ima kdo na zalogi za ne velike pare. Saj je od znanih firm to sigurno zelo slano.
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 17:18

Samo takšne senzorji niso zanesljivi, kupiti moraš takšnega, ki ima belo kroglo podobno kot pri fleš metru. Takšen senzorček dostikrat zataji- preverjeno
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 17:22

saj jaz to ne rabim za neko profi uporabo rabim samo za domaco uporabo biggrin
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 17:41

Potem ti bom poiskal takšnega :?: nekje sem ga videl ti javim v pon
   0 

Mihy @Mihy 8. Jan 2005, 17:49

dobro hvala ti 8)
kolko pa to od oka kosta v sloveniji ?
ker na ebaju ko sem gledal so bli tud pod 10 $ :roll:
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 18:20

Samo veš kako je to v sloveniji pokajo (nabijajo marže ko zmešani)

S tem ,da grem v sredo v Trst iskat odbojnike, pa ti lahko še tam pogledam če imajo kaj poceni za par jurčkov, lahko kupim pa ti pošljem.
   0 

vid06 @vid06 8. Jan 2005, 18:30

matto, kje v trstu bos iskal odbojnike? ali morda ves, kje v SLO je kaksna trgovna z resno svetlobno opremo...slisal sem da je nekaj v Kranju, morda ves ime, naslov?

lp, V
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 18:36

V Kranju je vendar, ko smo mi iskali novo opremo za studio so v sloveniji nažalost vsi odpovedali. Samo bi prodajali potem pa naročiš pa robe ni in ni.

S tem , da so v Kranju pri Cumulusu kar resni, se popravljam "resni" kar se običnih stvari.
Je pa zaenkrat čez "mejo" večja izbira in nimajo samo znanih znamk kupiš kitajske odbojnike cel set za 50 EUR pri nas pa imajo samo "znane" znamke pa pod 200EUR nimaš kaj iskat.
   0 

vid06 @vid06 8. Jan 2005, 18:51

Mas kak predlog, kam za mejo naj se spustim...kaksno ime, naslov?
   0 

Matej Herbst @matto 8. Jan 2005, 19:36

Jaz hodim največkrat k Pozarju, to je v centru drugače pa je za kakšne poceni stvari "il fotoamatore" ki imajo poslovalnice po celi italiji, pa če poznaš koga v Trstu ti lahko pošljejo na njegov naslov. Za dodatno opremo, bi rekel jaz poceni poceni so res super, ko imajo kakšne razprodaje.
Poglej tudi na njihov http://www.ilfotoamatore.it/index.asp
   0 

chips @chips 8. Jan 2005, 20:09

matto: jebala te strina, nic ne poves, da nabavljas odbojnike. Zelo lepo bi te prosu, ce prineses se meni en set za 50EUR grin Kitajskih seveda:)

Sej ce bi vedu pri kateremu Kitajcu kupujes, bi sel sam jih iskat;)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati