0 

Lovro @lovro 8. Jan 2005, 14:12

Zanima me za ta dSLR aparat če ima kdo že kakšne izkušnje z njim, ker imam namen kupiti in bo to moj prva dSLR aparat.
Zanima me tudi če pri tem aparatu lahko gledaš v lcd zaslon ko slikaš ali samo skozi okular.
Hvala za odgovore.

lp
   0 

kjask @kjask 8. Jan 2005, 14:15

test je narejen: https://www.slo-foto.net/reviews-61.html
fotk je kar nekaj že v galeriji... smile

pri vseh dslrjih se gleda skozi okular.
   0 

mishko @mishko 14. Jan 2005, 17:55

Razen baje Fuji S3 Pro ima neko smotano črnobelo kratkotrajno varianto (30 sec) predogleda, ki je čisto neuporabna, je pa zanimivo kot informacija, ker če so pri enem proizvajalcu začeli nekaj na to temo delat, ni rečeno da tudi drugi ne bodo zagrabili...
   0 

kjask @kjask 14. Jan 2005, 21:24

Sem ravno bral tale članek in so mi šla usta do ušes...
Me je zelo razveselila primerjava s K-1000! biggrin

http://www.photo.net/mjohnston/column65/
   0 

Matjaž @se-ma 28. Jan 2005, 22:22

Jaz ga imam že kak mesec. Meni je želo všeč, ker je majhen, lahek in dobro sede v roko. Kvaliteta fotk je za moj okus zelo dobra, samo pri visokem ISO je veliko šuma, kar pa mene ne moti saj mi je zelo všeč če lahko posnamam fotko pri malo svetlobe brez fleša, četudi malo šumi, je pa veloiko odvisno od fotografa.
Da bi pa pri DSLR aparatih gledal na objekt preko LCD je pa kar malo bogokletno.
   0 

primoz75 @primoz75 28. Jan 2005, 23:21

hja, ne samo bogokletno...

pa dokler se ne bo kakovost lcd displejev izboljšala (resolucija), pa odzivni čas zelo skrajšal ne do reč uporabna na dslrjih...
   0 

Pele @Pele 29. Jan 2005, 00:18

primoz75 je napisal/a:
hja, ne samo bogokletno...

pa dokler se ne bo kakovost lcd displejev izboljšala (resolucija), pa odzivni čas zelo skrajšal ne do reč uporabna na dslrjih...

Ti resolucija 1024 x 768 ne odgovarja? Zame je kakovost LCD zaslonov zadovoljiva. Pa ne na vseh DSLR aparatih. Samo na nekaterih smile
   0 

primoz75 @primoz75 29. Jan 2005, 00:27

zadovoljiva?

niti približno ne vidiš v detajle reč kot čez zrcalce, čez okular...

da ne govorimo če so slabši svetlobni pogoji...

pa preveč energijsko potratni so...
   0 

Pele @Pele 29. Jan 2005, 12:33

OLED tehnologija bi rešila te težave. Samo kaj ko je draga kot.... sad
   0 

ro-bi @ro-bi 31. Jan 2005, 17:24

Sem prebral test aparata na slo... in je kar dobro napisan!Ko pa sem pogledal še par testnih slik.... cry
Slike 3, 5 in 8 so posnete bolj na širokem kotu in z njihovo ostrino se lahko hvali kak kompakt nižjega cenovnega razreda!
Ne vem, morda sem prezahteven, ampak take slike iz dslr???
Morda je kiks v objektivu, morda drugje, je pa sigurno, da slike niso primerne kot testne fotke, ker morda je aparat čisto dober, kar si pa ob teh primerih ne morem predstavljati!
Sem hotel to napisati pod oceno testa, pa se mi ne odpre!
Torej: ali so to slike, ki jih aparat (ali ta objektiv) spravi skupaj, ali so stresene, ali je kaj tretjega??
L.P.
Robi
   0 

Pele @Pele 31. Jan 2005, 17:58

Ro-bi to je posledica objektiva. Bo Kjsak povedal s katerim objektivom je slikal grin
   0 

kjask @kjask 31. Jan 2005, 18:35

ro-bi: testne fotografije so bile posnete z različnimi objektivi - priložen pentaxov 28-70 in kopica mojih z analognega sistema.

Glede (ne)ostrine naj povem, da so posledica stresenja in ne opreme - v dveh dnevih sem naredil kar nekaj fotk, izbor je bil peletov. Predvsem ena kolekcija fotk je bila precej stresena, ker sem bil zelo premražen - se opravičujem, res ni primerno dostojnemu testu. Mogoče je bil tudi izbor malo neustrezen - so nekatere fotke precej boljše, kar se tiče ostrine... pa z manj dobrimi motivi... :roll:
če te zanima, ti lahko pošljem kakšno fotko po mailu. :wink:

vsekakor je mene zanimala združljivost starih objektivov in merjenje svetlobe, kjer sem bil nad novim pentaxom navdušen. Stresene fotke od mraza (mogoče tudi od navdušenja grin ) so tudi vmes - zanje lahko trdim, da so posledica človeškega faktorja. (vse fotke so narejene z roke, ena izmed njih celo pri goriščnici 320mm in -9 stopinjah celzija)
Ne vem, če lahko za primerjavo dslr in kompaktov sploh šteješ ostrino - sem videl mnogo fotk od kompaktov, ki imajo brezhibno ostro fotko. Če gledaš samo na to, ti gotovo ni treba kupit dslrja, imaš res ogromno kompaktov z izvrstno ostrino...
Se bodo pa v galeriji kmalu pojavljale moje fotke narejene z enako opremo, pa z malo manj tresenja med fotkanjem... mene je namreč pentax prepričal! grin
   0 

ro-bi @ro-bi 31. Jan 2005, 18:57

kjask: slike, ki sem jih omenil (3,5,8), so posnete z dokaj širokim kotom in, kot je videti, ob dobri svetlobi!ob upoštevanju goriščne in svetlobe, bi morale biti ostre, pa če bi aparat našravfal na vibrator!!
Kar se tiče kompaktov in ostrine- če gledaš 800x600 je primerljiva, pri 100% pa še nisem videl kompakta, ki bi prišel blizu dslr-ju!!
Glede tvojih slik v galeriji- si jih bom ogledal.
Kar se pa tiče nakupa, ti pa čestitam smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati