0   

Vision1 @Vision1 23. Feb 2010, 00:29

Pozdravljeni vsi

Sem nov v DSLR fotografiji ker komajda kupujem DSLR fotoaparat.
slišal že ogromno o DLSR fotografiji, prebral to in ono in vidl številne video manuale o DSLR. Mogoče komu ne bo prav , da kljub temu sprašujem vprašanje, ki ste ga morda slišali že neštetokrat od novinvec v DSLR fotografiranju na tem forumu, pa vseeno vprašam.

Nikon ali Canon? in Kateri model?

Vsem ki ste mi pripravljeni vsaj malo olajšat mojo zmedo pri svojem prvem nakupu , že v naprej hvala.
 0   

Jernej @Horse 23. Feb 2010, 02:11

Na to vprašanje in pravega odgovora... Vsaj po mojem mnenju ne. Oz. bolje rečeno, ni napačnega odgovora. biggrin Razlike med njima so (še enkrat, po mojem mnenju) relativno majhne in jih občuti le majhen delež fotografov.

Jaz bi ti lahko le priporočal, da izbereš tistega proizvajalca, katerega uporablja večina tvojih kolegov oz. oseb, s katerimi imaš namen deliti izkušnje. Predvsem zato, da si boš lažje izposodil opremo oz. jo preveril, ter da ti bodo lahko lažje svetovali.

Sam sem na Canon-u že kar nekaj časa; rekel bi, da sem si počasi že pridobil občutek, kateri objektivi (in ostala oprema) so nekako vredni svojega denarja (glede na moje potrebe in želje), ter kateri ne. Žal nimam popolnoma nobenega pojma, kaj je smotrn nakup pri Nikon-u, kar pa še vedno ne pomeni, da je Nikon slab.

Sam sem izbral svoj prvi fotoaparat (digitalni) na podlagi števila AA baterij. V takratnih cenovnih okvirih je bil to (le) Canon in tako sem še danes na Canon-u. smile

Upam, da ne boš narobe razumel, samo glede na to, da si nov v tem svetu, bosta verjetno oba presegala tvoje zmožnosti.
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

WhiteCell @WhiteCell 23. Feb 2010, 08:44

Najprej poizkusi kateri ti bolje sede v roko...dejansko je razlika...
 0   

Simon @SimonG 23. Feb 2010, 10:24

Nepomembno vprašanje v te fazi nakupa...

Najprej se vprašaj zakaj rabiš aparat in kolk misliš dat zanj, pol se bomo pa naprej pogovarjal...
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

Vision1 @Vision1 25. Feb 2010, 22:08

Bom pa takole vprašal

Nikon D60 - Canon EOS 400D - Sony Alpha 200?
Kateri ?
 0   

Marko @Marky 26. Feb 2010, 08:34

Tako kot je bilo že rečeno.. razlike so minimalne oz. vsak bo hvalil svoje smile
Če mene osebno vprašaš so mi nikoni bolj všeč zaradi dizajna in zato sem se tudi sam odločil za nakup nikona smile
Katerega pa kupit, pa je odvisno od financ in želje po fotografiranju.. Če boš imel aparat bolj kot ne za priložnostno slikanje (npr. kakšni rojstni dnevi, tu pa tam kakšna slikica ko gresta s punco na morje, ...) te si vseeno kaj boš vzel smile hehe.. Če pa se želiš bolj ukvarjat s fotografijo, pa raje v začetku ne šparaj (100, 200€ šparanja te pripelje do predčasne menjave in izgube pri prodaji -> če veš kaj mislim)..

Aja, pa D60 ali pa canon eos 400d se še prodajata ali misliš vzet rabljeno?
 0   

Vision1 @Vision1 26. Feb 2010, 22:34

Tako, danes dobil zelo zelo lepo ohranjenega eos-a 400D z osnovnim objektivom 18-55.

Bi pa želel še vsaj en nasvet. Kateri tip-i objektivov (specifikacije-g.razddalje) priporočate? glede na to da sem precej velik privrženec pokrajin in športnih dogodkov.

smile hvala
 0   

Robi @mavrica 26. Feb 2010, 23:23

Objektiv 70-200, bi bil tudi za šport. Katerega, je pa odvisno, koliko si pripravljen dat zanj?
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 26. Feb 2010, 23:27

F4 bi bil čisto dovolj, glede na to sta obe želji zunaj na soncu. Povrh vsega je še lažji in cenejši od "boljšega" brata.
Čeprav je za pokrajine 70mm malo premalo, bi bolj pasal kakšen 10-20(24).

Pa smo spet tam kjer ni nikol dovolj denarja (mar bi na kompaktu ostal =P )
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati