0 

marco @marco 9. Jan 2005, 13:57

Zivjo!

Kupujem D-SLR fotoaparat in izbiram med E1 in D70, seveda oba z osnovnim KIT objektivon, saj sele vstopam v ta razred. To moje kupovanje poteke ze kar nekaj casa in mislim da sem se koncno odlocil za E1, saj za cca 300k sit dobim pri olyu poleg aparata se bliskavico FL36, ki je baje kar dobra, sem pa skor preprican da je bols od tiste vgrajene v D70, pa se ohisje...

Skrbi pa me glede suma pri visjih ISO, sam sem videl print (A3) pri ISO800 in je bil zadovoljiv, pri 1600 pa ze zelo slab, pa me zanima kasne izkusnje imate vi pri tem in koliko se sploh uporablja visje ISO(nad 800), sam sem do sedaj uporabljal le do 400 in to pri filmu in digitalcu? Zanima me tudi koliko zmanjsa sum NR.

Zanimajo me tudi vase izkusnje z objektivom sigma 55-200mm

Hvala za posredovanje vasih izkusenj.[font=Arial:d09a3d8786] [/font:d09a3d8786]
Marco was here !!
   0 

Matej Herbst @matto 9. Jan 2005, 14:06

O teh dveh aparatih je bilo že dosti napisanega poglej nazaj. Če že imaš od prej kakšno klasiko si potem vezan na objektive in se ponavadi odločiš za isto znamko. Drugače odkrito povedano sta oba aparata v redu. E1 je zdaj v študentski akciji zelo zanimiv res vreden nakupa.
Kar se tiče ISO občutljivosti je na digitalcu čisto nekaj drugega kot pri filmu.
Jaz z mojim D70 slikam dosti na 800-1000 in tudi slika 25x38 je v redu na film bi bilo že rešeto.

Po mojem "ostali ne me grajat" ima D70 prednost v kvaliteti slike E1 pa veliko v izdelavi ohišja.
   0 

Heretic @Heretic 9. Jan 2005, 14:08

NR občutno zmanjša šum, vsaj pri zelo visokih vrednostih, kolikor imam jaz izkušnje.
Odloči se za tisti aparat, ki ti bolj ustreza, sicer je pa bilo na temo e1 že veliko rečenega. E1 ima popolnoma nov sistem, ki naj bi bil dober, je pa problem z objektivi, original oly so dragi, sigmini pa naj bi prišli v kratkem, če že niso...
Če dobiš zraven E1 še fleš, mislim, da se ti kar splača, saj je definitivno močnejši od tistega, ki je vgrajen v D70.
   0 

misfits @misfits 9. Jan 2005, 14:20

Jz sem za Nikona.
Predvsem zaradi veliko večje izbire objektivov, manjšega cropa, manjše globinske ostrine (sem slišal, da ima e-1 večjo globinsko ostrino), manj šuma, pa tud vgrajen fleš ti lahko kdaj prav pride.
   0 

MH0 @MH0 11. Jan 2005, 09:16

To z vgrajeno bliskavico ima misfits čisto prav. Ko grem na sprehod mi nekak ne sede imeti FL-36 na aparatu, še 14-54 pogosto v tem primeru zamenjam s starim 50mm, da je vse bolj prenosljivo.
   0 

izzydoor @izzydoor 11. Jan 2005, 15:05

Jaz sicer ne vem kakšen je tale nikon, zato ga z E-1 tudi ne morem primerjati. Lahko pa oly-ja pohvalim, da se kar dobro drži. Sicer je šum pri 1600 in 3200 ISO obupen, vendar sam ne čutim potrebe po boost-u, zato ga tudi ne uporabljam kaj dosti. NR opravi svoje delo odlično.
Imam tudi sigmo 55-200, ki je v primerjavi z zuikom plastic-fantastic.
Predvsem me moti to, da je preveč glasna. Ni tako smooth...
Brzina je kar v redu. Vsaj zame, ki nisem preveč zahteven. Vendar včasih ne more ujeti kakšne srake, ki leti mimo in pol full traja da pride od ene pozicije do druge.
Obroček za fokus je prelahek, za zoom pa pretrd. Zuiko ima vse to nekako bolj prijazno narejeno, pa še zadihtan je. Pa to mi ni všeč ker se pri ostrenju obroček in sončna zaslonka vrtita. Odpade tudi funkcija ročnega popravljanja auto focusa.
Med preklapljanjem AF in MF, moraš preklopiti tudi na objektivu.
Pri dodajanju ali odstranjevanju sončne zaslonke moraš preklopiti na MF.
Zoom obroč se vrti v nasprotno stran kot pri zuiku, kar me je na začetku motilo, zdaj sva pa že prijatelja.
V glavnem, en kup dela imaš s sigmo, ki ga pri zuiku ni. Sicer je pa za ta denar kar uporabna stvar. Če že ne drugega je vsaj kratka, pa goriščnica je ekvivalentna 400mm (pri 35mm filmu).
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 16:53

Malo denarja malo muzike. Olympus 50-200 F2.8 - F3.5 ED je zgodba zase smile
   0 

izzydoor @izzydoor 11. Jan 2005, 17:11

Pele, mogoče veš točno ceno ?
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 17:16

249.900 SIT z DDV.
   0 

izzydoor @izzydoor 11. Jan 2005, 17:21

Kghhhmm... 8O

Hvala
Ja, sigma je optimalna izbira.
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 17:57

Kvaliteta stane smile Samo malo počasen je sad
   0 

Sigma @Sigma 11. Jan 2005, 18:14

Treba je tudi racunat da sele vstopas v ta razdred, ko si ravno omenil. Zraven bos seveda dobil kit objektiv, vendar ti bo to kmalu premalo, zelel bos vec. Pri Olympusu bos imel na voljo nekaj objektivov, cca 10 - 15 vkljucno z temi ki jih je Sigma pred casom najavila. Seveda so vsi odlicni, moras pa tudi racunati da je vsak prek 100k sit ce ne prek 150k sit.
Pri Nikonu pa bos imel vecjo izbiro glede objektivov.
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 18:29

Ah Sigma. Tudi pri Oly dobiš kar nekaj originalnih objektivob pod 100.000 Sedaj pa sploh, ko je E-300 prišel grin
   0 

Heretic @Heretic 11. Jan 2005, 18:37

Mislim, da je pri Olympusu ravno to problem- nov sistem 4:3 in novi, dragi objektivi...Pri D70 boš imel ogromno izbiro med objektivi, opremo, itd...saj to bo seveda tudi pri oly-u, samo dvomim da tako hitro... :wink:
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 19:09

Zraven Oly dobiš dober Kit objektiv. Potem potrebuješ še kakšen tele 55-200 od Sigme. Dobiš ga za 47k. Zame to ni toliko drago.
   0 

Heretic @Heretic 11. Jan 2005, 19:15

no nisem vedel za ceno sigme :oops: to res ni drago...je prej poceni :wink:
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 19:34

Upam, da bo Sigma še kaj več naredila za Oly, potem bo pa 4/3 sistem kar zanimiv postal. No vsaj se ne boste več pritoževali glede objektivov smile
   0 

Sigma @Sigma 11. Jan 2005, 23:41

No ko sem nazadnje gledal po raznih straneh se mi cene niso zdele pretirano nizke

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/printer_121.shtml
na tem linku cisto spodaj so cene nekaterih objektivov. Seveda je clanek ze kar star vendar pa se mi zdi da noben od nastetih objektivov ni padel pod 100k sit.

Seveda objektivi od Sigme mocno pripomorejo k dodatni prodajo ravno zaradi cene, vendar nism imel v mislih Sigminih objektivov.
   0 

Pele @Pele 12. Jan 2005, 11:06

Jasno, ker je ta članek star. Ne boš verjel so od takrat cene teh objektivov padle. Če te pa zanima kateri objektiv je pod 100.000 ti bom pa kar tukaj naštel: 14-45, 50-150, 50 makro. Za začetek bo dovolj. Februarja že novi objektivi.
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 11:21

Pele zate imam eno vprašanje (nekaj študiram o eni rešitvi), si kje zasledil koliko je E-1 odporen proti slani vodi ali vodi nasploh in originalni objektiv 50-200 ?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati