0   

Žiga Zupan @whee 28. Feb 2010, 14:57

Živ!!!!!

Ja, nov sem tukej..in me zanima kaj vse mora dober fotograf znati..ali mora imeti nujno zelo dober fotoaparat..in te reči..sei sami veste laugh biggrin Help please
 0   

Nejc @Nejz 28. Feb 2010, 15:39

Za začetek si kaj preberi. Imaš forume, spletne strani, knjige...
Potem se pa odločiš za aparat. Ti bodo tudi tu radi pomagali smile
S prakso pa bo vedno boljše smile
 0   

Anže Osterman @Osterman 28. Feb 2010, 15:44

Veliko domišlije, vneme in občutka.
Glej forume, foto portale, tutoriale, predvsem pa čimveč preber o samih tehnikah in izrazih ki se uporabljajo v fotografiji.
Oprema je potem na drugem mestu...
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 28. Feb 2010, 16:59

Jaz sem sprva govoril...fotograf je fotografija...a mora le biti malo opreme, da sploh dobiš znanje v praksi...priporočam knjige scotta kelbya...pobrskaj malo..drugače je veliko tega po forumih1

Lp
 0   

Žiga Zupan @whee 28. Feb 2010, 19:33

Aha , najlepša hvala..

LP
 0   

urosm @urosm 28. Feb 2010, 20:56

Hja, če bereš Kelby-ja (če misliš tiste njegove tri knjige z "instant" recepti za "pro" fotkanje), pol boš vedel kako, ne pa zakaj tako. In pol si v riti, ko se moraš sam odločit kdaj kako.

Se prej le loti kake bolj tudi teoretično zatežene literature, če ti je kaj do znanja.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 28. Feb 2010, 23:36

Sposodi si KATEROKOLI knjigo o fotografiji za začetnike, ker ti bo vsaka dala osnove (kompozicija, osvetlitev, zaslonka, iso...). In potem fotkaj. Potem boš pa že vedel, kaj konkretno te zanima in kje to najti.

Ah, začetki...ko se vsak dan naučiš nekaj novega in ti to ne posuši denarnice.. smile
 0   

Žiga Zupan @whee 1. Mar 2010, 15:05

haha Danijelz ta je pa dobra... ----Ah, začetki...ko se vsak dan naučiš nekaj novega in ti to ne posuši denarnice.. ------
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 1. Mar 2010, 18:21

Znati moraš to kar ti prinesejo izkušnje, moraš pa imeti zelo dober fotoaparat, ker na onih, ki niso zelo dobri ni dobre optike.

Kaj pa je zelo dober ? Tu bi se pač mnenja lahko kresala.

Jaz imam npr NikonD70 > 5 let, zmeraj, ko kupujem kak nov objektiv sprašujem al bo kompatibilno in zmeraj je. So pa naredili D40,.... kasneje kot D70, pri teh pa ne bi bilo kompatibilno. Tko, take reči moraš pazit, malo ceneje se ne splača.

Branje knjig ne rečem da ne, prej bi rekel da si parkrat preberi navodila za aparat, boš več odnesel.
 0   

Anže Osterman @Osterman 1. Mar 2010, 20:54

BubikolRamios je napisal/a:

Branje knjig ne rečem da ne, prej bi rekel da si parkrat preberi navodila za aparat, boš več odnesel.

To ni res. Z navodili izveš le funkcije, in to je to...

Ti priporočam da si kupiš/sposodiš to knjigo:
http://www.mimovrste.com/artikel/1400429323/q=Digitalna%20fotografija/digitalna-fotografija-2-knjiga-scott-kelby-brosirana-2009
Oziroma obstaja še 1 del, katerega najprej preberi. Mislm da je najbolša foto knjiga za začetnike! cool
 0   

Jan Kajfež @Geccko 1. Mar 2010, 20:57

Vzames komplet vseh treh:
http://www.amazon.co.uk/Scott-Kelbys-Digital-Photography-Boxed/dp/0321678737/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1267473420&sr=8-2
in si zmagal, hehehehehehehehehehehe.
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Anže Osterman @Osterman 1. Mar 2010, 21:08

Geccko je napisal/a:
Vzames komplet vseh treh:
http://www.amazon.co.uk/Scott-Kelbys-Digital-Photography-Boxed/dp/0321678737/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=books&qid=1267473420&sr=8-2
in si zmagal, hehehehehehehehehehehe.

Word biggrin
 0   

Žiga Zupan @whee 2. Mar 2010, 07:02

=)...knjige knjige in knjige ampak okeii
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Mar 2010, 07:52

Drugače pa upoštevaj tvoj podpis....ti pa toplo priporočam da si na netu prebereš tudi kakšen članek o teoriji in kako sploh kej deluje, ti bo s časoma zelo pomagalo...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Žiga Zupan @whee 2. Mar 2010, 13:38

ja..biggrin..sem najdu en link ja ... http://www.academia.si/clanek/48-fotografija-foto-studio/stran-1.html in je dobro opisano ... saj pomojem ... biggrin
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Mar 2010, 13:51

XzupanX je napisal/a:
ja..biggrin..sem najdu en link ja ... http://www.academia.si/clanek/48-fotografija-foto-studio/stran-1.html in je dobro opisano ... saj pomojem ... biggrin

"To delo je licencirano z Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 2.5 Slovenija licenco"

pod to spada naslednje:

"Pri uporabi dela morate navesti izvirnega avtorja na način, ki ga določi izvirni avtor oziroma dajalec licence."

Fotke, med katerimi je tudi ena od peterlina, si je pa zgleda tip kar prilastil al kako..

Bravo, sploh pa ker to objavijo na spletni strani od Academie, kjer bi jih take stvari verjetno učijo oz. bi jih morali.

Sorry za offtopic, samo me je zmotilo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Žiga Zupan @whee 2. Mar 2010, 13:54

AIA...ne sei cist možno ne..ampak nwm no ta članek se mi je zdel uredu
 1   

urosm @urosm 2. Mar 2010, 21:48

XzupanX je napisal/a:
AIA...ne sei cist možno ne..ampak nwm no ta članek se mi je zdel uredu

Pišeš pa zelo slabo slovensko za trinajstletnika. A si mogoče kak razred preskočil?
Zahvala: marko88
 0   

Žiga Zupan @whee 3. Mar 2010, 06:51

Ne,nisem ga preskočil ampak takole pa že ne bom govoril..da se bom moral mučiti. Jaz tako pišem samo pri spisih in pri drugih takih stvareh. =)
 0   

urosm @urosm 3. Mar 2010, 08:19

Kakor hočeš. Samo vprašam, da vidim ali ne znaš ali nočeš laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati