0 

ziga @mataney 9. Jan 2005, 23:33

Svoj EOS 300D bi rad opremil z objektivom ki ga bom potreboval predvsem za potovanja (motivi različno: od pokrajine, portretov, do občasno kakšne makro fotografije).

Od njega pričakujem čimboljše razmerje med kvaliteto slik, težo, kompaktnostjo ter ceno. Zanima me, kaj mislite o naslednjih dveh objektivih

Canon EF 28-135 F/3,5-5,6 IS USM
Canon EF 28-200 F/3,5-5,6 USM

Testi o Sigmi 18-125mm f/3.5-5.6 DC me niso prepričali zato sem se osredotočil na ta dva. Obstaja za znesek do 150k SIT mogoče kaj boljšega?

hvala za vaše mnenje
   0 

iztok @izo 10. Jan 2005, 00:12

hmm, kje pa si gledal to teste o 18-125 sigmi, kolk sem jst zasledil, jo je folk kr pohvalu. tudi sam že kr nekaj cajta nabavljam en spodoben objektiv za 300d, če pa govorimo o objektivu za potovanja, tisto sigmo ne bi kar tako izločil, po mojem je za njeno ceno zelo dobro izbira. zakaj:
-široko in tele področje ( na 300d dobiš območje 28-200), to na potovanjih veliko pomeni, da ne rabiš za vsak drek menjat objektiva. fotkaš lahko pokrajino, kot tudi kakšen portret ali detajl, kako je z makrom na tej sigmi, ne vem, mislim, da je tudi za to.
-majhna velikost (po dolžini) in teža. spet velik plus. kakšen večji objektiv na ohišju zavzeme kar veliko prostora, tega pa ni ravno preveč po ruzakih, manjša teža pa je itak dobrodošla.

tista dva canona nekako ne bi dal v svoj seznam za 300d, če govorimo o potovanjih. spet zakaj:
-28 mm je na 300d cirka 45 mm, kar je pa velika razlika, ko fotkaš pokrajino. to je zame definitivno ovira, večina fotk na potopisih je ponavadi panoramskih, pa tudi zame so lepši portreti narjeni z širokim kotom.
-večje dimenzije in najbrž teža in še nekaj slobosti..
-tist 28-135 je definitivno dober objektiv in če bi že moral zbrati med njima, bi definitivno slednjega (dobra ostrina, is itd, samo kaj ko zgubiš široki kot, to je preveč važno..). tist canon 28-200 ne bi resno jemal.
če hočeš malo večji zum, bo boljš kombinacija npr 18-55 (28-88 na 300d), pa kašen 70-300 (118-480, to je že kar orenk), samo zopet treba manjavat.

še enkrat, če bi jst izbiral, bi izbral sigmo 18-125, definitvno bolj ostra od canona 28-200 in bolj uporabna. škoda je nabavljat 300d in potem šfoh objektive gor dajat (ti kao za vse objektivi so ponavadi optično najslabši). boljš za ta dnar kupit boljši kompakt, ta ma objektiv že gor, pa tudi vse ima z ponavadi kar dobro sliko (široki in tele kot, makro od zelo blizu, majše in lažje ohišje itd itd). govorim iz izkušenj, ne na pamet.
   0 

milosh @milosh 10. Jan 2005, 09:38

ce si se odlocil za 300d si s tem v glavi mel tut da mors objektive menjat tko da tuki z zgubo casa nimas kej jokat ker to je pac take vrste fotaparat. ce noces zgublat casa si kup kompakta Canon S1 IS k bos dal zanga lih tok k za en objektiv, pa ti bo se mn prostora porabu, ma sirok razpon, na navadne baterije kar je na potovanjih plus, ker v vsaki zakotni vasi prodajajo AA baterije, pa se mejhn in lahek je proti 300d in ga bos mel vedno pri roki in ti ne bo nc uslo.
ce ti je to jasno pa ce se vseeno hoces objektiv ti glede na tvoje zelje predlagam (z predpostavko da mas kit objektiv) Sigmo 70-300/4-5,7 APO Makro 1:2. glede na to da mas kit 18-55mm je 70-300mm lepo dopolnilo, tist med 55-70mm pa ne bos blazno pogresal ker to je par korakov naprej al pa par nazaj pa mas "isto". mas pa pac na tem objektivu se makro funkcijo k si jo zelis in pa objektiv je dost poceni, mislm da okol 74.000sit, v sosednji avstriji mogoce se mal mn.
no tko najprej razmisl kaj hoces pol pa mas tuki par izbir
   0 

iztok @izo 10. Jan 2005, 14:46

no, počasi, sej je postavil mejo 150k, to sem prej malce pozabil, za ta dnar že dobiš spodoben objektiv, sploh kakšen rabljen.
če hočeš vrhunsko kvaliteto in ti ni problem skočit v avstrijo ali še bolje v nemčijo, vzemi canon 70-200 f4 L, dobiš ga že za naslednje cene:
690€ (cca 165k) avstrija http://www.geizhals.at./a44479.html
630€ (cca 150k) nemčija http://www.geizhals.at./eu/a44479.html

razen canonain sigmepremisli tudi o kakšni tokini ali tamronu, se najde kak model, ki je za svoj dnar odličen. za tokino je spet večje izbira v tujini (pa še ceneje je).
no, cene še za tisto sigma 70-300 apo II
195€ (slabih 50k) avstrija http://www.geizhals.at./eu/a44479.html

to so vse tele-zumi, če hočeš met pokrito vso območje, boš mogu širok kot pokrit s kakšnim kit objektivom, kot je bilo rečeno že prej (18-55 maš že zraven verjetno, je kr uporaben, če nisi preveč zahteven).
še en stvar, ki je lahko zelo pomembna, vedet moraš, a boš objektiv uporabljal tudi na analognem aparatu, v tem primeru se stvari malce zakomplicirajo, sploh za široki kot (kot sem že omenil, 28 mm na analognem posteane neuporabnih 45 na digitalcu). če imaš samo digitalca, pač kupiš širokokotnik, prirejen za aps ssenzor (kit objektiv, kašna sigma 18-50 ali 18-125, omenjena zgoraj itd itd)
   0 

Marko Kobal @neonka 15. Jan 2005, 21:16

Živ,

Vsekakor kupi 28-135 IS ali še bolje (vendar žal tudi precej dražje) 17-85 IS EF-S, ki je v 35 mm ekvivalent 28-135. Odvisno od tebe, kaj bolj rabiš, več širšega ali tele kota. V glavnem, objektiv je zakon, neverjetno oster in ravno IS pride na povtovanjih še kako prav.
   0 

drejch @drejch 18. Maj 2005, 15:15

tudi jaz iščem objektiv za 300D, ki bi nadomestil dosedanjega, ki je v kit kompletu. Gledam 18-85 IS USM canon in Sigma 18-125.. Kakšni komentarji okoli teh dveh objektivov, mogoče še kak, ki bi prišel v obzir? To je cenovni razred do cca 150ksit.
   0 

iztok @izo 18. Maj 2005, 15:25

ok, naj vam bo, pa tu malce nardil reklame za en oglas, ki je na bolhi in je vreden pogleda (poiščite pa sami..)
gre za objektiv 80-200/2.8 L, ki je prejšni model (črn), a fotke dela zelo dobre. vem, da nima stalnega mf, pa mislim da ne podpira telekonverterjev (vsaj canon), drgače pa še vedno dobra izbira. ko sem ga vprašal za ceno, mi je reku 90k, ma ziher bi se dalo še kakšnega jurja spustit (v ceni je tudi nasravek za stativ, sicer pa je objektiv kar sori zrabljen na pogled, vendar pt teh L klasi ni tolk važno, ker imajo močna, kovinska ohišja, če so leče ok in fokus, bo delalo brez problemov še lep cajt).
   0 

primoz75 @primoz75 18. Maj 2005, 15:29

mene me je motilo da nima stalnega MF...

:wink:
   0 

iztok @izo 18. Maj 2005, 15:32

ja, samo kolk ga dejansko rabiš na teh novig fotičih? po mojem je 95% slik narjeno na mf, če ne še več
   0 

iztok @izo 18. Maj 2005, 15:32

a drgač je to tvoj bivši al kako? :mrgreen:
   0 

Miha Vrhovnik @krho 19. Maj 2005, 08:35

drejch je napisal/a:
Gledam 18-85 IS USM canon in Sigma 18-125.

Khm!
Cannon je 200kSIT, Sigma pa 80kSIT ?!
   0 

drejch @drejch 19. Maj 2005, 08:46

Mogoče pr nas. Sem po netu gledu, pa so cene za Canona do 130kSIT. Al kaj sem to za ene cene gledu?

Kdo pozna oba, da bi mi mal pomagu? Kvalitete enga in druzga in pomanjkljivosti enga in druzga?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati