0   

Sašo @Snap 1. Mar 2010, 19:03

Trenutno sem v fazi nabave novega stativa. Pravzaprav bo to moj prvi stativ, zato sem še nekako amater na tem področju in to je tudi razlog, da se obračam sem po pomoč. grin

Torej - za stativ sem pripravljen odšteti max. 150€ ( če bi imel res dober razlog mogoče do 200€), ker se mi zdi, da za ta denar dobim vse kar v tem trenutku potrebujem.

Stvari, ki so mi najbolj pomembne pri stativu so:
- Višina vsaj 160cm (bolje več, manj pa sihurno ne), ker verjetno ni ravno prijetno, če moraš čisto sklonjen ves čas stati za stativom.
- Teža manj kot 2kg, ker ga mislim večino časa nositi po terenu ( največ v gore) in si nebi želel že tako težek nahrbtnik še dodatno obtežiti.
- Želim, da ima stativ sistem za hitro snemanje fotoaparata

Na ostale stvari se bistveno ne spoznam, tako da mi niti niso preveč pomembne. Kolikor sem pregledal trenutno ponudbo stativov, se mi nekako najbolj dopade SLIK PRO 330DX.

Zanima me vaše mnenje za omenjen stativ oziroma prosil bi vas, če mi lahko predlagate še kaj drugega, kar bi se mi izplačalo nabavit. upset
 0   

uran8 @uran8 1. Mar 2010, 20:14

Poglej malo Cullman stative, sem kupil pri Amazon.de Nanomaxa 260, sicer za hobi rabo, in sem zelo zadovoljen. Skupaj z poštnino je bil celih 64€, kar je cca 30€ ceneje kot pri nas (z poštnino). tebi bi bolj v poštev prišel kakšen Magnesit xxx serija. http://www.cullmann-foto.de/ergebnisse/cat/magnesit.html

http://www.amazon.de/s/qid=1267470598/ref=sr_st?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&rs=570028&page=1&rh=n%3A571860%2Cn%3A570028%2Cp_4%3ACullmann&bbn=570028&sort=-price
Ni pa tudi za spregledati 10let garancije, katero dobiš po registraciji izdelka na njihovi strani!

LP Andrej
 0   

Sašo @Snap 2. Mar 2010, 12:06

Sem pogledal Cullman stative in moram rečt, da so mi kar všeč. Dva se mi zdita posebej primerna in sicer MAGNESIT 519 ali MAGNESIT 522. Ampak je višina samo 158cm. Mi zna kdo povedat, kako se ta višina obnese v praksi? Je moteče, če se stativ ne raztegne do moje telesne višine (185cm)?
Uran8 če praviš, da so omenjeni stativi kvalitetni, potem bom po vsej verjetnosti izbral res nekaj od tega.

Fisheye, ja Manfrotto so že v redu, ampak verjetno nebi dobil to kar želim jaz v rangu do 200€ smile

Če ima kdo izkušnje z SLIK PRO 330 DX se še vedno priporočam za odgovor grin

lp
 0   

uran8 @uran8 2. Mar 2010, 13:37

Snap, kar se kvalitete tiče moram povedat da sem malo pretipal stative drugih proizvajalcev v istem rangu in mi nobeden ni deloval tako kvalitetno kot Cullmann. Res da imam Nanomax-a , ki je rang nižje od Magnesita, vendar me je že ta navdušil in mi povsem zadostuje. O ceni pa sploh ni govora da bi dobil kaj za ta denar. Primerljivi Slik je bil 30€ dražji.
Z višino je pa takole, moj stativ je po podatkih max višina 162cm. Ko nataknem D90 je v popolnoma iztegnjenem položaju okular na višini 175cm. Sam imam 171cm,oči nekje 160cm+, torej je kar nekaj rezerve. Drugače bi vzel kaj manjšega pa sem navdušen nad letalstvom tako da veliko slikam navzgor in mi višina pride prav. Za "normalno" slikanje imam spuščenega na 150cm (na okularju).

LP Andrej
 0   

Sašo @Snap 2. Mar 2010, 21:19

Uran8 hvala ti za izčrpne informacije in nasvete smile Moram priznat da me je tale Cullmann čisto navdušil, tako da sem ga pravkar tudi naročil.
Gledal sem tudi na ebay-u, če se ga dobi še kaj ceneje, ampak je na nemškem Amazonu res še najcenejši. Skupaj s poštnino me je prišel 87€ naročil pa sem Coolmann Magnesit 522, ki ustreza vsem mojim zahtevam. Velik je 158cm, težek pa samo 1,5kg. Kot si že omenil dobiš 10 letno garancijo, kar pa tudi ni kar tako.
Hvala še enkrat za vse info, ko ga dobim in preizkusim pa sporočim kakšen se mi zdi v živo smile

lp
 0   

uran8 @uran8 2. Mar 2010, 21:29

thumbsup Poročaj ko dobiš. Pri mojem zadnjem naročilu (Nanomax260 za kolega) so bili izredno hitri, tako da je poštar pozvonil tretji dan od naročila bigeek

LP Andrej
 0   

Sašo @Snap 5. Mar 2010, 17:05

Uran8 verjameš ali ne, zopet si imel prav!! Poštar pozvinil tretji dan tudi pri meni, hehe smile
Kakorkoli, stativ je fenomenalen. Vsaj prvi vtisi to takšni, kolikor sem ga uspel poizkusiti doma. Sama kvaliteta izdelave izgleda solidna, prav tako ima tudi vse možne načine uporabe, ki jih sam potrebujem. Zraven sem v takšni mini torbici prejel še en dodaten - manjši srednji del, na katerega potem lahko pritrdiš glavo, v primeru da nebi potreboval tako dolgega sredinskega dela.
Višina je več kot zadostna (če ga do konca iztegnem moram že na prste stopit da vidim čez kukalo na fotoaparatu), teža pa je tudi kot sem želel.
Tako - to so moji prvi občutki, zdaj pa ven na teren, da se ga sproba še tam kjer bo večino časa služil smile
Hvala ti še enkrat za vse skupaj.

lp
 0   

Marko @alessy 11. Mar 2010, 11:39

Mene zanima na kakšni višini približno je brez izstegnjenim srednjim delom stativa, torej da glava stoji dejansko samo na nogah ?

Drugo me pa zanima kako se glava odnese ?
 0   

Sašo @Snap 11. Mar 2010, 21:03

alessy je napisal/a:
Mene zanima na kakšni višini približno je brez izstegnjenim srednjim delom stativa, torej da glava stoji dejansko samo na nogah ?

Drugo me pa zanima kako se glava odnese ?

Evo sem pravkar ga izmeril:Če sredinski del ni popolnoma nič iztegnjen je glava na višini 138cm. Če nanjo nataknem še mojega EOSa je stativ pravzaprav že na pravi višini za fotkanje. Malo se sicer nagneš naprej, ampak mislim da večina slika na tak način s stativom.

Hmm glava se obnese super. Upravljaš jo lahko v vse smeri, kvaliteta izdelave prav tako izgleda popolnoma v redu, tako da za moje potrebe je idealen stativ kot celota in ne samo glava. Aja pa quick release sistem ima tudi. thumbsup

lp
 0   

Marko @alessy 12. Mar 2010, 07:36

Hvala Snap ...

Ali si dobil 522 z torbo vred ali brez ?

Tak imam namen kupit en stativ z glavo vred do 100 Eur, pa nisem kaj drugega našel kot Velbona sherpo 750, ampak mi ni bil prevč všeč.

Tale Magnesit 522 ali pa 525 me je pa kar pritegnil. Meni teža ni takšen problem, pa vseeno me zanima kako se kaj odnese monopod pri 525. Sem že iskal po googlu in nimam nobene konkretne informacije . Verjetno pa tudi kdo tukaj nima tega stativa da bi lahko več kaj povedal. Oz če se splača sploh zarad možnosti monopoda dat 20 eur več za stativ...
 0   

Aleš @lial 12. Mar 2010, 08:18

alessy je napisal/a:
Verjetno pa tudi kdo tukaj nima tega stativa da bi lahko več kaj povedal. Oz če se splača sploh zarad možnosti monopoda dat 20 eur več za stativ...

No ja, mogoče pa je kakšen, ki ima monopod od Cullmanna grin grin
Sicer ne v sklopu stativa, ki ga gledaš, pač pa kot možnost pri tej zadevi
Verjetno te skrbi trdnost sistema zategovanja.
Ta sistem ekscentričnega zategovanja je eden boljših kar jih poznam in lahko verjameš, da jih poznam kar nekaj.
Torej: če nameravaš uporabljati tudi monopod, potem se splača.

Glede glave pri teh stativih pa le še opozorilo:
Ker je patent za pritrditev ploščice plastičen, je verjetnost, da se bo zlomil ob padcu na tla, ali pa kakšnem grobem posegu kar velika, zato velja to imeti v mislih ob uporabi.
 0   

Marko @alessy 12. Mar 2010, 13:57

Sam stativ izgleda dobro in je verjetno boljši kot velbon sherpa.
Samo glava mi pa ne deluje prevč fajn... Ali pa me občutek vara.

Tukaj je recimo Magnesit 519 ,
http://www.youtube.com/watch?v=aJJOv2EDQOw&feature=PlayList&p=33314348570E6E47&playnext=1&playnext_from=PL&index=9

Škoda ko ni možno stativa videt kje v kakšni naši trgovini...
 0   

Sašo @Snap 12. Mar 2010, 14:41

Torbice pa nisem dobil zraven. Sam je tako ali tako sploh ne potrebujem tako da mi to čisto ustreza.

Ja glede same glave je pa verjetno tako, da je čisto odvisno kakšne zahteve imaš in na kakšen način misliš stativ uporabljat. Kot sem rekel, meni na prvi pogled izgleda ok (za moje potrebe), kako bo pa čez kakšno leto pa ne vem smile
Mislim pa da ga ima uran8 že malo dlje časa, pa pravi da se še vedno dobro obnese.

Ja res pa je da je malo smotano, ker stative ki jih naročamo iz tujine ne moremo fizično prej preizkusiti. Čeprav en kolega mi je rekel, da so Coolman stativi tudi v SLO po trgovinah. Ga bom malo povprašal kje jih je videl pa če kaj izvem sporočim grin

lp
 0   

Marko @alessy 16. Mar 2010, 12:53

Mah, za tak denar tak ne bom dobil kaj bolšega. Odloču sem se pa za Magnesit 522.
Z glavo bom pa vidu kaj bo, sploh je pa 10 let garancije, če bi bilo kaj narobe tako da ni to kar tako...

Bom sporočil, ko bom dobil. Pri meni bo sicer malo dalj trajalo, ker se mi ne mudi oz niti nimam časa kaj fotkat trenutno in tudi ker ga naročam preko kolega v nemčiji.

Monopod lahko talo ali tako improviziram kako drugače, teža je pa le prednost če bom kam šel .
Sem bral malo mnenja po tujih forumih glede stativov in več kdo pravi da raje vzame s sabo lažjega oz. pod 2 kg pa čeprav je manj stabilen oz. če ima na izbiro samo težjega oz. nad 2kg ga niti ne vzame s sabo, kar pa na koncu le odtehta prednost pred težjim tripodom. Težjega za v studio, lažjega pa za vse ostalo...
 0   

poZdravcek @poZdravcek 16. Mar 2010, 14:47

Stative Cullman imajo v Sloveniji v Fotodiskont. Na ceniku na spletu imajo tudi zgoraj navedene. Ne vem pa, če jih imajo na zalogi.
http://www.fotodiskont.com/default-20000.html?Kategorija=601010&Filter=&Sort=&Proizvajalec=697&StartList=30
Sicer pa lahko kombiniraš ta stativ in kakšno drugo glavo.
 0   

Sašo @Snap 16. Mar 2010, 15:25

Alessy na enak način sem razmišljal tudi jaz, ko sem kupoval ta stativ in se odločal predvsem na osnovi teže samega objektiva in cene. Zaenkrat mi še ni žal in mislim da mi tudi ne bo ... smile

Glede fotodiskonta - tudi jaz sem opazil, da jih imajo tukaj, ampak je cena precej dražja kot pa iz tujine (tudi če prišteješ še poštnino je precej ceneje iz tujine), tako da mislim da ta opcija ni smiselno. Smiselno bi bilo le, če bi jih imeli tam razstavljene, da bi si ga lahko prej pogledal, kar pa dvomim. Ne vem zakaj, ampak omenjena spletna trgovina mi deluje nekako neažurna, glede na to da so cene še vedno v SIT.

lp
 0   

Marko @alessy 17. Mar 2010, 07:35

poZdravcek je napisal/a:
Stative Cullman imajo v Sloveniji v Fotodiskont. Na ceniku na spletu imajo tudi zgoraj navedene. Ne vem pa, če jih imajo na zalogi.
http://www.fotodiskont.com/default-20000.html?Kategorija=601010&Filter=&Sort=&Proizvajalec=697&StartList=30
Sicer pa lahko kombiniraš ta stativ in kakšno drugo glavo.

Hvala. Cene so pa tudi nekje 20% višje .
 0   

qysusan @qysusan 31. Mar 2010, 10:51

Mal som kúpil dve statívy
jeden je Benro 8x Carbon Fiber Cestovné Angel C-168M8 Statív
http://www.linkdelight.com/index.php/Tripods-Heads/Benro-8x-Carbon-Fiber-Travel-Angel-C-169M8-Tripod-+-B-0-Ballhead.html
druhá je Triop fotoaparát statív GX-1127 Carbon vlákno
http://www.linkdelight.com/index.php/Tripods-Heads/Triopo-Camera-Tripod-GX-1127-3-section-Carbon-Fiber.html
Triop pre môj pocit!
 0   

Marko @alessy 15. Apr 2010, 19:29

No, ostaja še moj odgovor na magnesit 522.
Res da sem malo dolgo čakal ampak tako ali tako se mi ni mudilo.
Imam ga zdaj nekaj dni, pa zaenkrat dokaj pohvalno. Predvsem me je pri tem stojalu pritegnila 10 letna garancija. Povdarim lahko da mi ni žal da sem se odločil za lažjega saj je že ta dovolj težak. Ko sem razmišljal še o nakupu se mi tisti dve kili ni slišalo veliko, zdaj pa ko imam tega vidim da je 1.54 kg že več kot dovolj. Noge lahko pohvalim, kvalitetna izdelava brez pripomb, so zelo stabilne in sami mehanizmi so tiptop .
Za samo glavo pa lahko rečem da ni prevč natančna. Odtegovanje in zategovanje premikajočih se delov je malce prevč trdo, vprašanje je tudi kako dolgo bo zdržal hitrosnemljivi mehanizem, ker ima plastično zategovalko. Pa dobro na koncu koncev glavo bom kasneje tako ali tako lahko menjal za kakšno kroglično glavo. Pa še 10 let garancije bo čisto dovolj dober pokazatelj če se bo kaj začelo dogajati.
Za tak denar definitivno odličen nakup. Jaz sem ga dobil za 71 eur in brez poštnine ker sem ga vzel preko kolega v nemčiji.
Pa četudi bi dal zanj 100 eur bi ga imel raje kot velbonovega sherpo 600 ali 750 ... Katera sem prej imel v mislih. Če bo pa kaj problemov z njim bom pa še sporočil.

x

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati