0   

Žiga Zupan @whee 1. Mar 2010, 19:22

No mene pa zanima... biggrin Na katero šolo morš jit za Poklicnega fotografa..koliko ma plače...in to... biggrin

HVALA v naprej
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 1. Mar 2010, 19:46

To bi pa še js rad vedel!!!!!!!..xzupanx...kolko si star?
 0   

Žiga Zupan @whee 1. Mar 2010, 19:49

hm zelo zelo mlad...13 let =)..ti?'
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 1. Mar 2010, 19:54

16...pa se spuščam v podobne vode....
 0   

Anže Osterman @Osterman 1. Mar 2010, 20:47

lol biggrin
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 1. Mar 2010, 21:01

Ka je osterman, rabiš inštrukcije...hehe!
 0   

Anže Osterman @Osterman 1. Mar 2010, 21:07

Haha, ja, poletni tečaj biggrin
Mislm da je to vprašanje mal težko, sej bodo drugi povedal...
 0   

Žiga Zupan @whee 2. Mar 2010, 07:00

Haha osterman ja jst bi jih tud rabil ja...sam kaj ko noben nima dan danes cajta =)
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2010, 07:22

Za inštrukcije ni problema. Problem je, ker so redki, ki bi ta čas plačali. Problem je tudi v miselnosti, saj ni problema dati nekaj k€ za opremo, je pa problem dati 100-200 eur za kvalitetne inštrukcije ali nekajdnevni tečaj oziroma delavnico.
 0   

Anže Osterman @Osterman 2. Mar 2010, 07:26

Btw, jst s tem tečajom nism mislu resno biggrin
Je pa res da je folku škoda dajat keš za to...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2010, 07:43

Po svoje jih razumem. Veliko tečajev in delavnic je takih, da te peljejo žejnega čez vodo, obenem ti pa izpraznijo žepe sad
So pa seveda tudi zelo kvalitetni tečaji, za katere se pa niti ne sliši.
BTW, sam si ne predstavljam delavnice s 30 udeleženci. Največ pet ali šest! Idealno število so pa trije.
 0   

Primož Fideršek @piXi 2. Mar 2010, 07:47

Če te že v začetku zanima kolko ma plače pol bo pa dost s tebe,
za poklic se odločiš ker te nekaj zelo veseli, ne zato ker je dobra plača.

Kaj ti kasneje pomaga denar, če potem nimaš veselja več delat ?

Toliko v razmislek

Lp
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Mar 2010, 08:04

way to go piXi biggrin
Old school razmišljanje smile a je čist na mestu! hehe
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2010, 08:07

Pa saj je čist logično razmišljanje. Mar ne razmišljamo vsi, kako bi s čim manj vložka in čim manj dela čim več zaslužili smile
 0   

Jessie @Jessie 2. Mar 2010, 08:09

Plača je takšna, za kolk se znaš prodat! grin Svoje fotografske usluge, da ne bo pomote. grin smile
 0   

RZ67 @RZ67 2. Mar 2010, 08:28

OK, ni mišljeno kot oglas smile ampak pri meni so delavnice dejansko omejene na največ 2 udeleženca (šuting) oz. največ enega (teorija). Sem na posebno željo naredil tudi izjemo in so prišli trije hkrati, ker so prišli s Primorske.

Do zdaj so bili še vsi zelo zadovoljni. Nekateri so prišli samo na nekajurno svetovanje glede izbire opreme, sem imel npr. enega, ki ni vedel ali bi kupil softbox ali dežnik, pa je prišel, preskusil oboje, videl rezultate in se odločil. Spet drugi je prišel glede izbire stojal, ...

Zaenkrat so delavnice za delo s fleši, če pa bi se kdo želel naučiti samo osnovne teorije fotografije (čas, zaslonka, ekspozicija, načini dela v P, Av, Tv, ...) pa se mi lahko oglasi in se zmenimo. Cene so zaenkrat še zelo nizke, nekje v juniju pa glede na odziv in zanimanje že načrtujem dvig.

Več o trenutnih delavnicah http://strobistsi.wordpress.com/category/delavnice/
 0   

Aleš @lial 2. Mar 2010, 08:29

Wartburg je napisal/a:
Pa saj je čist logično razmišljanje. Mar ne razmišljamo vsi, kako bi s čim manj vložka in čim manj dela čim več zaslužili smile

Takšno razmišljanje je seveda tvoja pravica, da ne boš narobe razumel nadaljevanja:
Imeti službo ali samozaposlitev, ki ti je istočasno tudi hobi (veselje) je daleč najboljša kombinacija ki lahko uspe človeku. Seveda je denar pomemben, ko pa postane pomembnejši od veselja do dela, je lahko to delo zelo hitro veliko breme. Po tej logiki so najbolj srečni ravno tisti, ki jim je hobi kopičenje denarja, pa spet ta teorija ne pije vode: pojavi se strah zaradi izgube premoženja, roparjev vseh vrst, od davkarije do bab in cestnih lumpov in še in še...
Vprašanje, ki ga je postavil XzupanX pa je pravzaprav logično in žalostno istočasno.
Odločitev za poklic, ki bo prinašal veliko denarja je velik rizik, ki lahko na koncu pripelje do brezposelnosti... ob tem pozabljati, da lahko VSAK poklic prinese oboje - veselje in denar pa je rezultat sedanjega stanja v družbi, ko nekaj šteje le denar...

Ma zdaj pa že bluzim.
Pika.
 0   

RZ67 @RZ67 2. Mar 2010, 09:10

Wartburg je napisal/a:
Veliko tečajev in delavnic je takih, da te peljejo žejnega čez vodo, obenem ti pa izpraznijo žepe sad
So pa seveda tudi zelo kvalitetni tečaji, za katere se pa niti ne sliši.
BTW, sam si ne predstavljam delavnice s 30 udeleženci. Največ pet ali šest! Idealno število so pa trije.

Se strinjam thumbsup Jaz sem šel lani decembra na enodnevno delavnico v angleški Bristol, kjer smo delali od 9.30 do 17.30, število udeležencev pa je bilo omejeno na 6. Poleg mene je na tej delavnici bilo še pet angleških poročnih fotografov smile

Moje fotke s te delavnice sem objavil na svoji Facebook strani, gre pa za tole delavnico
http://www.lovegroveconsulting.com/creative_ttl_workshop.aspx

Delavnice pri nas, ki se bolj javno reklamirajo, pa so za večje število udeležencev in zame premalo fokusirane. To sklepam glede na informacije o teh delavnicah, ki sem jih dobil, saj me do sedaj še noben objavljen material o teh delavnicah ni prepričal, da bi se je udeležil.

Glede na pozitivno izkušnjo s te angleške delavnice pa se česa podobnega nameravam udeležiti tudi letos.
 0   

ogabe @ogabe 2. Mar 2010, 09:12

piXi je napisal/a:
za poklic se odločiš ker te nekaj zelo veseli, ne zato ker je dobra plača

Ja super, ampak na zalost ni cisto tako. Sluzbe, ki ti bo po 20 letih dela se vedno tudi hobi zelo verjetno ni. Prej ali slej je samo se sluzba. In ce prvo leto delas iz veselja in za 400eur/mesec, te to veselje kmalu mine, ko ugotovis, da si kljub 60h dela tedensko, ne mores privosciti niti nedeljskega izleta do Bohinja in nazaj, kaj sele da bi premisljeval o dopustu.
Ja ce bi bile place normalne (pa ne govorim sedaj o 5000eur placah, ampak zgolj o spodobnih placah, ki ti omogocajo normalno zivljenje), potem je definitivno to kar si napisal res. Ker pa na zalost niso (sorry 600 ali 700eur/mesec zame ni normalna placa), pa je to vprasanje cisto na mestu.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2010, 09:25

lial je napisal/a:
Wartburg je napisal/a:

Takšno razmišljanje je seveda tvoja pravica, da ne boš narobe razumel nadaljevanja:
Imeti službo ali samozaposlitev, ki ti je istočasno tudi hobi (veselje) je daleč najboljša kombinacija ki lahko uspe človeku. Seveda je denar pomemben, ko pa postane pomembnejši od veselja do dela, je lahko to delo zelo hitro veliko breme. Po tej logiki so najbolj srečni ravno tisti, ki jim je hobi kopičenje denarja, pa spet ta teorija ne pije vode: pojavi se strah zaradi izgube premoženja, roparjev vseh vrst, od davkarije do bab in cestnih lumpov in še in še...
Vprašanje, ki ga je postavil XzupanX pa je pravzaprav logično in žalostno istočasno.
Odločitev za poklic, ki bo prinašal veliko denarja je velik rizik, ki lahko na koncu pripelje do brezposelnosti... ob tem pozabljati, da lahko VSAK poklic prinese oboje - veselje in denar pa je rezultat sedanjega stanja v družbi, ko nekaj šteje le denar...

Ma zdaj pa že bluzim.
Pika.

Se skoraj popolnoma strinjam. Izkušnje v foto poslu (in verjetno v vsakem drugem) so pa take, da te veselje po več letih v precejšnji meri mine. Sploh ob upoštevanju, da delaš 90% stvari, ki si jih ne želiš. Zagamane poroke, dolgočasni katalogi, snobovski eventi, pranje možganov s strani marketingarjev in ostalih pametnjakovičov,... Na koncu praviloma pristaneš pri tem, da poskušaš s čim manj vložka čim več zaslužiti. Še vedno pa je tistih 10% naročil, ki te pa res veselijo in je zadovoljstvo ob končni fotki veliko večje od tistega v denarnici.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati