0   

Mitja @jagger 2. Mar 2010, 15:30

Pozdravljeni,

Ker se je zasušila glava mojega Canona ip3000 in ker skener ne morem naložit na Visto ali Windows 7 sem se odločil za nakup nove večfunkcijske naprave.

Predvsem me zanima ali Canon ali HP? Mogoče Epson?

Do sedaj sem bil z ip3000 zelo zadovoljen kar se tiče kvalitete odtisa, tihega delovanja, hitrosti in enostavna uporaba.

Ali se naj ponovno odločim za Canon z ločeno glavo ali za HP-ja? Prisoten strah, da se bo ponovila ista težava.
Kako je s stroški kartuš pri obeh znamkah?

Mogoče kdo ve, kako naj očistim glavo na ip 3000? Poskusil sem že z mlačno vodo; namakal celo noč pa brez uspeha!

Prosim za mnenja!
 0   

Jan Kajfež @Geccko 2. Mar 2010, 21:19

Jaz sem imel do sedaj HP C5280 in je bil superca....cene kartuš pa tudi več kot ugodne cca 30 €/komad (imel samo 1 barvno in 1 črno) s tem da so to bile XXL velikost...držale celo večnost...drugače bi ti pa priporočal da si ogledaš model HP PhotoSmart, tudi čudovita zadevica, nisem je pa še sprobal...
Epsona se jaz raje izogibam ker sem imel težave z zasušitvijo glav...
Drugače pa zadnje čase pogledujem po Canon Pixma IP4700, samo je pa samo printer....

Moj glas je za HP, sploh če rabiš all in one vrjanto, pa še glave so na kartušah, tako da ni problema (meni se niso skoraj nikoli zapacale!)
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Nejc @M1rD 3. Mar 2010, 10:04

najboljša varianta čiščenja je navadna destilirana voda. namočiš (10, 15, min) in očistiš, sušiš čim dalj (dva dni?)... popravil purge unit enega canona tako, deluje BP. Sam pazi elektroniko... biggrin (pri mehaniki je pomembno, da jo ponovno namažeš, če tako čistiš...)

kar se tiče driverjev: če imaš kolikor toliko novo mašino, si dej gor vmware server (linux,win, ...), navadne xpje gor in skener bo delal. Sem si celo na linuxu naštimal tako varianto: linux sistem kot podlaga, vmware server - notri instalacija xpjev, nastavil skener da se poskenira avtomatsko v neko mapo... deluje brez problema, avtomatsko. računalnik pod mizo brez monitorja (ga imam še za druge stvari, ne sam zato- zato se splača imeti to na osnovnem računalu)...

če rabiš kakšno dodaten info za to, kar na plano...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati