0   

anne_boleyn @anne_boleyn 8. Mar 2010, 13:56

Ali mi zna kdo svetovati?

Do sedaj sem imela digitalni fotoaparat Canon A95, je žal izpustil svoje zadnje izdihljaje. Sedaj kupujem nekaj podobnega.

Cena niti ni toliko pomembna.

Nujno pa potrebujem:
- fotoaparat potrebujem za namene fotografiranja starih dokumentov in slik, kar pomeni, da mora makro funkcija v fotoaparatu res dobro delati - moj oče je namreč kupil en novejši canonov model, ki kljub makro funkciji ne dela ostrih fotografij in mi je popolnoma neuporaben.
- premični ekran
- ne sme biti prevelik (maksimalno tak, kot je bil sedaj moj)

Po možnosti pa da bi bil še na navadne baterije, take, ki se jih da kupit v vsaki trafiki. A to seveda ni pogoj.

Rada bi imela Canona, a tudi to ni pogoj.

Ima mogoče kdo že kakšnega takega, ki izpolnjuje zgornje tri pogoje in mi lahko sporoči, kakšen makro ima - mogoče pripopa kakšno sliko, kako makro funkcija izostri, ko se slika npr. časopisni članek?
 0   

Bostjan @Archie 8. Mar 2010, 14:08

Canon G11.
 0   

anne_boleyn @anne_boleyn 8. Mar 2010, 14:15

Lih tega imam ugledanega :-)

Cena je malo velika - a če dela res macro kul, potem bi ga. Archie, imaš mogoče kakšno sliko iz tega fotoaparata - da bi videla, kako dela ta funkcija?
Bi bila res zelo hvaležna za kakšno bližnjo sliko časopisa ali česa podobnega....
 0   

Bostjan @Archie 8. Mar 2010, 14:22

Sem se malo "igral" z njim, ampak fotk pa nimam. Je pa to zdejle verjetno daleč najboljši kompakt z vrtljivim ekrančkom in dimenzij,ki so še vedno za v žep.
 0   

anne_boleyn @anne_boleyn 8. Mar 2010, 14:34

Saj to je kul, samo sem rodoslovka, hodim redno v župniška slikat matične knjige in nujno rabim vedet, da dobro natančno slika stare dokumente in slike... Če tega ne dela dobro in ga kupim, mi je praktično neuporaben....
 0   

Chistabo @Chistabo 4. Apr 2010, 13:38

Zdravo!

Sam uporabljam Canon S5, G11 ne poznam.
Fotografija plastenke od olja je bila posneta pri zmerno oblačni dnevni svetlobi.
Fotografije lokomotiv so bile posnete pod navadno hišno 60W nitno žarnico.

Za povprečnega uporabnika odličen fotoaparat. Ni več v redni prodaji.

LP

Simon
 0   

Ratter @Ratter 4. Apr 2010, 14:59

anne_boleyn je napisal/a:
Ali mi zna kdo svetovati?
- moj oče je namreč kupil en novejši canonov model, ki kljub makro funkciji ne dela ostrih fotografij in mi je popolnoma neuporaben.

A nam lahko malo podrobneje razložiš tole izjavo?
Se pravi imaš malo boljši fotoaparat v rokah.Ampak......
Morda naziv fotaparata?
Pa ti bodo tisti,ki ga že imajo kaj pomagali....?
 0   

Janez Šturm @jj65 4. Apr 2010, 20:49

Za dokumente je še vedno najboljši scaner/čitalec!?! Ne gre pa tako hitro.
Lp j
 0   

anne_boleyn @anne_boleyn 21. Apr 2010, 15:02

Se zahvaljujem Archieu, ki mi je svetoval G11. Dobila sem ga včeraj, sem zadovoljna yes zelo zadovoljna shy
 0   

andyz @andyz 22. Apr 2010, 12:31

Ma, normalno, da si zadovoljna.
G11 je trenutno najboljši kompakt!
Tudi sam ga imam in ni za prehvalt.
Skoraj bi lahko rekel, da je idealen kot drugi aparat, ko se ti ne ljubi celega nahrbtnika s sabo vlačit.
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati