0   

najed01 @najed01 10. Mar 2010, 10:48

Mi lahko razložite zakaj prihaja do takih zmazkov med razvijanjem. Rob slike naj bi bil bel je pa siv. Res da je papir star (zelo star),ampak ko sem ga 10,2,2010 odpru in uporabljal sem dobil spodobne fotke. Kemija je bila zmešana cca 60 dni nazaj,in je bila v uporabi dvakrat. Skladiščena je bila kot se šika sepravi,da je bila nasprejana z sprejem proti oksidaciji. Temparature so bile tam tam v mejah normale. Sumim,da je to papri. Ko je bil zaprt "original"se je dalo kaj narest iz njega. Ali pa je to skupek kemije in starega papirja. A kdo kaj več ve???
 0   

Miha @cedo 10. Mar 2010, 10:56

več možnih vzrokov:

- star papir
- neustrezna temnična luč
- strare kemikalije (tekoči razvijalec za papir redčiš tik pred uporabo, potem ga zavržeš, uporaben je le 24 ur; shranjueš le koncentrat!)

Prva dva vzroka imata za posledico, da papir ni bel, tretji pa, da si dobil tako švoh kontrast.

EDIT:
Če hočeš imeti kaj od temnice, si za začetek nabavi nov papir in kemijo. Testiraj tudi temnično luč.
 0   

Miha @cedo 10. Mar 2010, 11:09

Ker ti punca noče pomagati, grin sem ti prilepil Ilfordov step-by-step tutorial: http://www.ilfordphoto.com/Webfiles/200629187211322.pdf
 0   

najed01 @najed01 11. Mar 2010, 16:26

Ja bom se nocoj zapru v kopalnico in testiral. Mam pa bolj "operativno
vprašanje". V našem naselju imamo dolge podzemne garaže kot nek koridor. Dolg je cca 100-150m. Osvetljen je z neonkami. Zanima me kakšen film priporočaš za slikanje?? Rad bi naredil eno vzdolžno fotko od konca proti izhodu. Saj mislim,da si lahk predstavljaš kako zgledajo taki urbani rovi grin . Pa a lahko kako o časih osvetlitve rečeš. Vem,lahk bi probaval sam veš da bi me folk,ki pride tja v miru "enga skadit" mal čudn gledu....
 0   

Miha @cedo 11. Mar 2010, 18:04

Ne vem. Barvni ali ČB film? Če barvni, bo od neonk vse zeleno. FLW oz. FLD izravnalnega filtra verjetno nimaš. Če ČB, potem ga ne pušaj, bo že tako preveč kontrasta. Zanesi se na svetlomer v fotoaparatu. Če boš imel stojalo, bo tudi za kakšen brackening čas.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Andrej @fotokaj 11. Mar 2010, 19:11

V razvijalec vrzi papir direkt iz škatle; če bo potemnel, bo to najboljši dokaz, da je zanič
 0   

najed01 @najed01 11. Mar 2010, 19:13

Uporabil bi ČB film. Odkrit povedan nevem kaj pomeni "potem ga ne pušaj" in "bo tudi za kakšen brackening čas". Stojalo pa bo navoljo. Uporabil bi ILFORD HP5 PLUS 400?
 0   

Miha @cedo 11. Mar 2010, 19:31

fotokaj je napisal/a:
V razvijalec vrzi papir direkt iz škatle; če bo potemnel, bo to najboljši dokaz, da je zanič

Vsekakor. Problem je, ker star papir, poln mrene (fog ji pravijo angleško govoreči), ne bo potemnel, čeprav je tudi tak zanič.
 0   

najed01 @najed01 12. Mar 2010, 18:03

Smo namešali novo kemijo,ustverili idealno okolje in vrgli stari prej omenjeni AGFA papir dirkt v razvijalec. Paper ni potemnev. Pol sem vzel novi list iste zaloge,nerdu fotko,in dobil isto sra..je kot prej. Vzamem novo ravnokar kupljeno zalogo in skooooraj polpvna fotka. Tok
 0   

Miha @cedo 12. Mar 2010, 18:23

Ni za kaj...
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

najed01 @najed01 12. Mar 2010, 20:46

Neee hotu sem povedat de je 1:0 v polemiki zate yes . Drugač pa seveda hvala za nasvet.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati