0   

tone sekne @tonccy 11. Mar 2010, 09:47

Kakšna je najcenejša verzija dostave Exspress card/34 iz Hong Konga?
Glede na to da je kartica majhna, me zanima ali bi jo bilo možno poslati v kuverti kot pismo?

LP
 0   

Žiga @thunder_road 11. Mar 2010, 10:51

Jaz sem že pošiljal CD v kuverti , tako da bi tudi to šlo. Samo naj bo oblazinjena (tista z mehurčki). Naj uganem, to je zato, da bi se ognil carini?
Kar se pa poštnine tiče, moraš pa vedet, da gre pri pismih tudi vse na težo. Tudi navadno pismo je stehtano.
 0   

tone sekne @tonccy 11. Mar 2010, 10:54

Jap
 0   

Žiga @thunder_road 11. Mar 2010, 10:56

Na carini ponavadi kar vse odprejo ...
 0   

tone sekne @tonccy 11. Mar 2010, 10:59

Še kakšna druga varianta?
 0   

Jan Kajfež @Geccko 11. Mar 2010, 13:41

Meni zadnjega paketa (kuverte) iz USA niso odprli na carini....je pa na kuverti pisalo da je kao vrednost 10 dolarjev....je pa res da se je šlo samo za malo debelejšo rjavo kuverto (air mail...)...

Moj nasvet: Če nočeš plačat carine ne naručuj izven EU....čist enostavno, je pa čist odvisen na kakšnega carinika naletiš ...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

tone sekne @tonccy 11. Mar 2010, 17:01

Sranje je, ker izdelek ni dobavljiv v EU.

LP
 0   

skastah @skastah 12. Mar 2010, 07:40

Pred 14 dnevi sem iz Kitajske uvozil glavo za stojalo. Skupna vrednost paketa je znašala cca 35 EUR. Paket je bil carinsko pregledan, do danes pa nisem prejel kakšnega računa za carino ali DDV. Upajmo, da bo tako ostalo grin
 0   

Mihy @Mihy 12. Mar 2010, 10:24

Drugače pa do 22 eur ni carine ne DDVja, če pa že naročuješ iz Hong Konga, pa poglej še focalprice.com in pa dealextreme.com - pošiljajo zastonj, pa ponavadi tud na paket ne nepišejo dejanske vrednosti. do 35 usd še nisem mel carine kdaj.
 0   

Žiga @thunder_road 12. Mar 2010, 10:39

Mihy je napisal/a:
Drugače pa do 22 eur ni carine ne DDVja, če pa že naročuješ iz Hong Konga, pa poglej še focalprice.com in pa dealextreme.com - pošiljajo zastonj, pa ponavadi tud na paket ne nepišejo dejanske vrednosti. do 35 usd še nisem mel carine kdaj.

To je kakor kdaj. Kot je povedal Geccko. Odvisno od dobre volje. Sicer naj bi bile neke meje, ampak kot sem že nekje povedal, sem plačal carino na 0 funtov (ker niso verjeli v resničnost računa in sem moral pokazat dejansko ceno v trgovini).

Do 22€ da ni DDV-ja?
 0   

Mihy @Mihy 12. Mar 2010, 10:55

ja, mislim da je pod 22 eur tax free, se pa včasih tudi posreči da ti za višjo vrednost ne računajo davka, ker na kuverti piše nižja cena in sploh ne odpirajo.

Se mi je pa že zgodilo tudi da so mi paket iz Hong Konga odprli na carini v Moskvi, potem pa še na brniku smile
 0   

Žiga @thunder_road 12. Mar 2010, 10:58

Sej včasih zaluta zadeva v razne kraje. Meni je prišla enkrat ena knjiga iz Britanije z nalepkami Zimbabveja gor na paketu, se pravi je šla kar daleč.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Damjan @Damiani 12. Mar 2010, 14:26

sodelavec je večkrat nabavil iz Hong Konga, pa so mu ponavadi vedno poslali manjše stvari po navadnem pismu. S tem se je ognil poštnini. Je pa nabavljal majhne svetlke, konektorje, 2000 ovitkov za CDje.
 0   

David @Lebi 16. Mar 2011, 16:18

Sam sem ze dobil objektiv v vrednosti cca 350€ in nisem imel carinskih dajatev. Je pa res da je zadeva bila rabljena in je bilo na paketu oznaceno kot "Gigt" darilo . Carinski postopek je bil opravljen a davka in stroske carinjenja mi niso pristeli. Zgleda da je carinik prejsn vecer dobu od mamike ...)
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

Žiga @zcetrt 16. Mar 2011, 18:18

Do 22 EUR ni niti carine niti DDV. Potem pa do nekje 150EUR ni carine (ne vem točno in zavisi tudi od tipa artikla - na tekstil iz USA vem, da je carina ne glede na vrednost) DDV pa.

Če imate srečo, gre skozi. Meni je šla ena igrača v vredsnoti 40 EUR skozi. Za filme v vrednosti 12 USD pa sem moral pošiljati kopijo računa, ker večina prodajalcev napiše na kuverto "gift" ali pa nerealno vrednosti.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati