0 

Matej Herbst @matto 11. Jan 2005, 11:46

Zanima me (ne samo mene) koliko fotografij povprečno razvijete na mesec?

Kje jih razvijete? doma ali v foto studiu

Kakšne dimenzije fotografij razvijate?

Če jih ne razvijate več (digitalec) zakaj?

Hvala Matto
   0 

ksantipa @ksantipa 11. Jan 2005, 11:51

1. odvisno od tega, koliko fotografij se mi zdi vredno razviti
2. v foto studu
3. običajno 20 x 30, pa tudi večje
4. od kar je digitalec, se naredi ožji izbor razvijanja biggrin
LP X
   0 

Heretic @Heretic 11. Jan 2005, 15:16

tiste, ki se mi zdi , da so mi res dobro uspele, razvijem na 20x30. Ponavadi jih je to le nekaj, tistih res najboljših- nekajkrat na leto po dva, tri komade, da jih potem po možnosti uokvirim in obesim :wink:
   0 

Matej @OKO 11. Jan 2005, 16:24

Se niti ene, nimam denarja:)
rad bi pa znal razviti crno bele fotografije.
kali juga
   0 

Pele @Pele 11. Jan 2005, 16:41

Na mesec 40. V velikosti 13 x 18. Ta boljše pa na format 20 x 30 ali več grin Fotke dam razviti foto studiu.
Digitalec zakaj? Hehe da lahko držim na sprožilec :lol:
   0 

Gregor Prodan @progre2 11. Jan 2005, 16:54

No, gremo lepo po vrsti:

1. razvijem 1 film na mesec povprečno

2. barvne razvijam v foto studiju, črnobele pri krožku (:? krneki v resnici ampak jih vsaj lahko razvijam sam)

3. 20x30, manjše redko ...

4. čeprav imam digitalec še ni na ravni filmske kvalitete zato to ne vpliva na pogostost razvijanja smile
   0 

VOLPE @VOLPE 11. Jan 2005, 18:24

1 na mesec v formau 20x30
drugače pa nesem cd v fotokopirnico kjer mi lahko sprintajo v formatih a 4,3,2,1 v dobri resolucji
   0 

odi7850 @odi7850 11. Jan 2005, 23:08

Kakor kdaj. Z digitalcem posnamem lahko vec sto na mesec, dam razvit ne veliko, tu pa tam kaj doma sprintam. Drugace pa vse sortiram, "plevel" zbrisem, vse ostalo arhiviram na cd-je za kasnejso rabo. C/B 6x6 vcasih vec, ali manj filmov, razvijam sam in povecujem do formata 40x50, odvisno od volje in trenutnega razpolozenja...24x36 zadnje case bolj malo, razen kaj po narocilu.....

Lp, Odi.
.
. Dobro luc vsem......
   0 

misfits @misfits 11. Jan 2005, 23:16

Jaz jih ne razvijam, jih raje printam (samo A4, ostalo mi je nekak premajhno). Ene 100 A4 jih mam pa na steni, mi je že placa zmanjkal cry .
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 11. Jan 2005, 23:22

Digitalna fotografija me je prikovala za računalnik, kjer so shranjene tudi vse fotografije (seveda tudi back-up). Če pa že kaj razvijem, pa gre to skozi domači tiskalnik, ki zadovolji moje zahteve.
   0 

Sandi @Sandi 12. Jan 2005, 19:36

40 - 50 slik mesečno format 13x18, taboljše pa še na A4 sprintam, pa občasno še kaj večjega.
Mimogrede, a sploh kdo razvija 10x15 in celo manj, meni se zdijo odločno premajhne take, fotolabi pa povečini promovirajo ravno te z nekimi nizkimi cenami.
Škljoc !
   0 

Matej Herbst @matto 14. Jan 2005, 09:57

Po parih dnevih imam res pravo sliko , takšen odziv sem tudi pričakoval od digitalne dobe. Nekateri so odgovorili, za ostale smatram, da večinoma ne razvijate fotografij in jih hranite samo na digitalnih medijih.

Vprašal bi vas še enkrat - Zakaj ne?
   0 

milton1si @milton1si 14. Jan 2005, 10:35

Od 15.000 shranjenih fotografij sem jih dal v razvijanje cca 25 format 20x30, doma pa sem jih natisnil približno 150. Vse sem uporabil za domačo galerijo - stopnišče sem opremil z okvirji, kjer za par mesecev zamenjujem a.) fotografije o aktualnih družinskih dogodkih b.) fotografije, ki se mi zdi, da so mi bolje uspele. Ko jih zamenjam, jih največkrat podarim.
Zakaj ne dam v razvijanje več? Nekajkrat sem poskusil, pa sem v glavnem dobil nepredvidljive rezultate. Domače printanje je sicer drago, vendar v glavnem dobim, kar pričakujem.
   0 

tinekr @tinekr 14. Jan 2005, 11:47

Zadnje čase jih kar dam razvijat. Za en project bolj zase in za svojo dušo jih dam na 15x20, zdaj pa sem jih dala kar nekaj na 20x30 za natečaje, ki se jih nameravam udeležiti in fotke z veseljem pričakujem jutri. Samo je ena pomankljivost, da je ful drago, saj pride ena fotka 20x30 pri nas 490 sit in to na koncu znese dosti. biggrin
   0 

David Vatovec @davidv7 14. Jan 2005, 11:56

Jaz očitno preveč! biggrin

V lanskem letu sem naredil cca 100 ČB povečav od formatov 20x30cm do 50x60cm.

Mislim, da je številka za barvne fotke nekje 50 kos 20x30cm in kakih 500 kos 13x18, kakih 10 30x40 in eno 40x60cm.

Poleg tega sem jih še kakih 20 do 30 printal na ink jet.

Zaradi navedenega sem tudi bankrotiral.

V letošnjem letu bom številko drastično znižal naredil max. 1 povečavo (ma dobro) na mesec in to 30x45cm v Nordfoto d.o.o. v LJ.

Brez dlake na jeziku lahko rečem, da so najboljši kar sem kadarkoli videl. Videl sem veliko fotografij in samo nekatere ročno narejene barvne povečave so bile boljše od njihovih (ČB je še vedno bolje v temnici).

Mislim, pa da dosti pripomorejo k nerazvijanju fotk portali kot so ta, ker lahko folk "uploada" fotke in jih pokaže ogromno ljudem.

Pošteno smo zakorakali v dobo nematerialne fotografije - edina skrb, ki se mi poraja, je v trajnosti le-teh.

Poskusite Nordfoto, res vam ne bo žal! (in ne ne dobivam nobene provizije) - So res tudi najdražji, ampak se splača.
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

ksantipa @ksantipa 14. Jan 2005, 12:54

za nordfoto lahko potrdim davidove besede, le da se mi cenovno v primerjavi s foto tivoli, kjer sem prej dajala razvijat, ne zdi kakšne omembe vredna razlika v ceni. nordfoto je samo malenkost dražji, je pa kvaliteta neprimerljiva - vsaj za moj okus.
LP X
   0 

Matej Herbst @matto 14. Jan 2005, 13:00

Pridružujem se obema za povečave so zakon, sploh pa iz diasov napram ostalim razlika, da človek ne more verjet. So konkurenca ampak treba priznat.
   0 

Gumby @Gumby 14. Jan 2005, 13:58

Citiram:
Pošteno smo zakorakali v dobo nematerialne fotografije - edina skrb, ki se mi poraja, je v trajnosti le-teh.

V digitalnem kontekstu trajnost nima nobene teze. Digitalna informacija se ne izgubi in ce bo print pac po x letih zanic sprintas novega - enakega.
   0 

David Vatovec @davidv7 14. Jan 2005, 16:22

Povej to Lučotu, ki je izgubil že en kup podatkov biggrin

Al pa meni, ko sem opazil, da ena fotka na 2 meseca starem CD-ju ni več berljiva :twisted:
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Heretic @Heretic 14. Jan 2005, 16:34

offtopic:
teoretično so digitalne fotke večne. ne smemo pozabit, da se zgodi, da CD poškodujemo, da nam računalnik razpade na kose :mrgreen: ..., tako da lahko tudi take fotke kaj hitro izgubimo...
druga stvar je pa ta; koliko časa bodo sedanji formati sploh še berljivi ob takšnem napredku?...bomo čez 100let še poznali CD-je?sicer je bilo pa na to temo že nekaj rečenega... :wink:

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati