Se strinjate z spodaj navedenim?
da
54%
 54%  [ 6 ]
ne
45%
 45%  [ 5 ]
Skupaj glasov : 11

0   

lewc @lewc 14. Mar 2010, 20:04

lp
Se opravicujem da sem to temo odpl pod "fotografiranje" ampak to klikne vec ljudi kot na: "pedlogi slo foto" ipd...

NO zelo zelo me moti, ker je na portalu vedno vec punc (vecinoma puce-zenske)-( nimam nic proti fotografinjam ),ki ne komentirajo fotke ampak komentirajo zivali ki so na sliki...
Npr:
oohh kako je lušna , pa prilima petko pa odda glas za galerijo mislim wtf odprimo pol portal "najdenčki" pa se tam raznežite, da nebo kdo tu dobu sladkorne! =)

primeri :
https://www.slo-foto.net/portfolio/punkec/galerija/61146
( poglejte komentar od tynah)-fotka ZANIČ...5ka?za mene je to absurd

https://www.slo-foto.net/portfolio/MAJAW/galerija/61715
(komentar od geccko)-sej je lepp ( sj ni dala fotke gor da ocenjujemo njenega psa-lol)

No evo pa sem napisal, kar se mi je ze dolgo nabiralo in verjamem da nisem edini...da nebi kdo tega narobe razumel:js nimam nic proti zivalim oz sem ljubitelj zivali...samo prosim ne komentirat zivali temvec fotografijo saj je temu namenjen portal!!! seveda lahko pristaviš kompliment tudi psu ali macki samo ne stisnit petke slabi fotki kot je tista z hrckom, samo zaradi hrcka !!!
 0   

Jan Kajfež @Geccko 14. Mar 2010, 20:10

Poglej če ti kej ni všeč pa enostavno ignorirej moje komentarje.....čist enostavno....

Zakaj da kdo fotko gor je odvisno od posameznika....in ta fotka je bila dana gor zato da pokaže svojega kužija in ne zato ker bi bila neka nevem koliko huda kvaliteta....

Citiram:

primeri :

ZANIČ? subjektivno menje!!! če tebi ni všeč pač ti ni všeč....pojdi naprej in ne povzročaj si sivih las...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

lewc @lewc 14. Mar 2010, 20:15

Geccko je napisal/a:
Poglej če ti kej ni všeč pa enostavno ignorirej moje komentarje.....čist enostavno....

Zakaj da kdo fotko gor je odvisno od posameznika....in ta fotka je bila dana gor zato da pokaže svojega kužija in ne zato ker bi bila neka nevem koliko huda kvaliteta....

Citiram:

primeri :

ZANIČ? subjektivno menje!!! če tebi ni všeč pač ti ni všeč....pojdi naprej in ne povzročaj si sivih las...

oprosti ker si vzel to osebno ker sem te omenil tam zgoraj...malo povprašaj po portalu dobre fotografe če je komu všeč tista fotka...!?
 0   

Žiga @thunder_road 14. Mar 2010, 20:16

Tega mnenja pa ne morem deliti. Prvič ker ton pisanja namiguje, da pojav, ki te moti izvaja samo določen spol, drugič pa zato, ker sem še vedno mnenja, da je vsebina fotografije VEDNO pred njeno golo tehnično platjo.
S tem, ko pohvališ motiv daš nek kompliment tudi "tehnični" strani fotke, saj je tudi od tega odvisen prikaz motiva. Če poenostavim, en kužek, ki je na sliki lep, bi najbrž bil manj lep, če bi šlo le za brezzvezen škljoc. Oziroma, da se takoj popravim, kužek ne bi bil manj lep, le tehnična izvedba njegove fotografske predstavitve bi ga naredila takega.

Kako pa nekdo komentira fotke oz. ocenjuje, pa je itak odvisno le od njega samega. Meni se bo ena fotka zdela blazno lepa, blazno izpovedna, spet drugemu pa ne. Očitni primer je recimo druga slika, ki jo daješ v dokaz. Kaj pa je sploh narobe z njo takega, da jo je bilo treba izpostavit? Portret psa, v nekem trenutku. Ključni deli so tam, ve se kaj je in zakaj ... celo famozna "ostrina" in kaj vse se že rado ocenjuje pod "tehnično izvedbo" bi štimala, mar ne?

Poleg tega pa vse ne dajejo ocene h komentarju. Spet ti postrežem z istim primerom, ki si ga postregel sam; s huskyjem. Geccko je komentiral psa, ni ocenjeval fotke. Pod njegovim komentarjem ne vidim nobene ocene.

Še enkrat pa poudarjam, da ni korektno izpostavljanje in namigovanje na spol.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

lewc @lewc 14. Mar 2010, 20:20

thunder_road je napisal/a:
Tega mnenja pa ne morem deliti. Prvič ker ton pisanja namiguje, da pojav, ki te moti izvaja samo določen spol, drugič pa zato, ker sem še vedno mnenja, da je vsebina fotografije VEDNO pred njeno golo tehnično platjo.
S tem, ko pohvališ motiv daš nek kompliment tudi "tehnični" strani fotke, saj je tudi od tega odvisen prikaz motiva. Če poenostavim, en kužek, ki je na sliki lep, bi najbrž bil manj lep, če bi šlo le za brezzvezen škljoc. Oziroma, da se takoj popravim, kužek ne bi bil manj lep, le tehnična izvedba njegove fotografske predstavitve bi ga naredila takega.

Kako pa nekdo komentira fotke oz. ocenjuje, pa je itak odvisno le od njega samega. Meni se bo ena fotka zdela blazno lepa, blazno izpovedna, spet drugemu pa ne. Očitni primer je recimo druga slika, ki jo daješ v dokaz. Kaj pa je sploh narobe z njo takega, da jo je bilo treba izpostavit? Portret psa, v nekem trenutku. Ključni deli so tam, ve se kaj je in zakaj ... celo famozna "ostrina" in kaj vse se že rado ocenjuje pod "tehnično izvedbo" bi štimala, mar ne?

Poleg tega pa vse ne dajejo ocene h komentarju. Spet ti postrežem z istim primerom, ki si ga postregel sam; s huskyjem. Geccko je komentiral psa, ni ocenjeval fotke. Pod njegovim komentarjem ne vidim nobene ocene.

Še enkrat pa poudarjam, da ni korektno izpostavljanje in namigovanje na spol.

lp na nek nacin mas prav, tista druga fotka je dobra, dal sem jo samo za primer neocenjevanja fotke temvec psa!

Pa še nekaj zgoraj sem v oklepaju napisal VECINOMAzenskega spola torej niso vedno zenske vendar v vecini, kar pa sploh ni pomenmbno, noo da nebi kdo mislu da mam kaj proti zanskam !? BOHNEDAJ js mam rad zenske =)! še posebej me veseli če se ukvarjajo s fotografijo! ...=)lp lewc
 0   

Jan Kajfež @Geccko 14. Mar 2010, 20:22

@lewc ja, poglej, meni je vseeno če je "dobrim" fotografom ta fotografija všeč, važno je da je všeč avtorici in pač v tem primeru tudi meni....
Drugače pa nisem vzel osebno, pač tvoje mnenje...

Se pa strinjam z thunder_road.....na žalost dajemo danes vsi prevelik pomen tehnični plati....vsaj po veliki večini...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 20:27

Ja lewc sovraži ženske '' you are a women hater'' prosim te draga.....hoče samo povedat kake neumne komentarje dajajo ženske...sorry res so neumni oz. to je blaga beseda...pa ne samo ženske da me ne boste imeli/e za sovražnika žensk....rad imam ženske in v tem je težava biggrin Samo tale fotka Primož se kopa ga pa zmaga....Morski pujs 99,9% ni sam šel v merilnik...že zaradi tega je slaba...kakšna je zgodba??? Za mene je fotografija nekaj, kar ima zgodbo ali pa da ujame trenutek, ki ga vidiš na sto let oz. da pokaže lepote še preostale narave...ne pa neki primož se kopa...hahaha.....mene blazno motijo taki komentarji...lep kužek...iiii kk je šikan...

Pa gjerbus!
 0   

lewc @lewc 14. Mar 2010, 20:28

Geccko je napisal/a:
@lewc ja, poglej, meni je vseeno če je "dobrim" fotografom ta fotografija všeč, važno je da je všeč avtorici in pač v tem primeru tudi meni....
Drugače pa nisem vzel osebno, pač tvoje mnenje...

Se pa strinjam z thunder_road.....na žalost dajemo danes vsi prevelik pomen tehnični plati....vsaj po veliki večini...

Geccko vam je pac všeč fotka, ki za mene ni za slo-foto...
Mislim da vas veliko ne razume zakaj je ta portal..
To da danes dajemo prevelik pomen tehnični plati sploh ni res!!!to se ti zdi zaradi foruma-poglej...tukaj smo fotografi zato da si komentiram fotke iz fotografskega pogleda!!! zato ta tehnčna plat...če js pokazem svoje fotke sorodnikom jih nebo zanimala ostrina ali kompozicija temveč "hrček" ki je luškan...tu na tem portalu pa smo (naj bi bili) kot sem ze prej povedal , zato da si fotke komentiramo iz fotografskega vidika !!!TO MORATE RAZUMET!!lp lewc
 0   

Žiga @thunder_road 14. Mar 2010, 20:30

Sej ne, da bi bil dlakocepski, samo tudi pojem "dober fotograf" je zelo širok in dopušča mnogo diskusije in interpretacije. Za nekoga je Steve McCurry blazno dober (recimo meni), enim morda ni. Za nekoga je Diane Arbus carica (recimo meni), pa spet za nekoga drugega ni.

Ne smeš preveč hitro posploševat. Fotografija je sploh zelo odprt in večpredstavnosten pojem/fenomen. Večplasten, večvrsten. Ni samo ene vrste fotografije. Pravzaprav bi lahko rekli, da je vej fotografij skoraj toliko kot fotografov. Čisto vsaka fotka je unikaten in neponovljiv pogled skozi iskalo. Ker je vsak par oči unikaten in pripada le tistemu fotografu, k v nekem danem trenutku posname posnetek. Ta par oči in pa z njim povezana ideja (če obstaja)v glavi fotografa/-inje, pa je potem končni produkt, ki se mu reče fotografija.

Hkrati s tem pa je treba vedeti, da sta tudi interpretacija in videnje fotografije stvar posameznika in njegove unikatne predstave o fotografiji. Saj so splošna videnja neke fotke, samo tisto, ko nekdo "začuti" ob neki fotki pa je spet unikatno paru oči (v povezavi z mislimi) vsakega posameznika. Na kratko, vsak ima svoje mnenje o fotki in motivu, kakor ima tudi fotograf svoje razloge zakaj v nekem momentu naredi fotografijo.

(to je pač moje mnenje)
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

misfits @misfits 14. Mar 2010, 20:34

A tvoji komentarji so pa kao vredu, smeško, ki ploska ni komentar, tko da najprej pometi pred svojim pragom, če maš že toliko proti drugim :afro:
 0   

Jan Kajfež @Geccko 14. Mar 2010, 20:36

@lewc: Pač se najini mnenji razlikujeta in se je brez veze kregat....fotografski pogled je zelo svojevrsten pojem, v katerega se ne mislim spuščat...

Povedal sem svoje mnenje in ostajam pri tem.
 0   

lewc @lewc 14. Mar 2010, 20:37

misfits je napisal/a:
A tvoji komentarji so pa kao vredu, smeško, ki ploska ni komentar, tko da najprej pometi pred svojim pragom, če maš že toliko proti drugim :afro:

S tem se povsem strinjam plosk ni komentar vendar malo poglej pod foko je 20 komentarjev od tej je 1 izčrpn vsi ostali so pa smeškoti ali pa bravo ipd...js pac dam plosk na dobro fotko in ji podelim petkokot si zaslluzi...ce ima pa fotografija kakšno veliko napako pa seveda pokomentiram...
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 20:45

Ta fotografija morskega prašička je za domačo rabo...primitivci se bojo smejali, je pač kao smešna....moje mnenje o fotografiji:

,,Vsaka fotografija, ki jo fotografiraš z občutkom je fotografija fotografa, ne motiva. Fotograf ne odkriva motiva, pač pa v njem razkriva sebe!''

Če bom šel js fotkat neko stavko...bom fotkal ljudi, ki stavkajo zaradi prenizkih plač, s tem bom pokazal, da držim z njimi, ali pa bom lepo prikazal ''poštene'' delodajalce...le teh je malo...odvisno od mojega videnja situacije oz. problema..s fotografijo lahko poveš več kot z besedami

Vse moje fotografije, za katere mislim da so dobre...so del mene in bi jokal, če bi se zbrisale ali kaj podobnega..imajo sporočilo ali pa zajemajo nek lep trenutek, ki ga ne vidiš vsak dan....pa ne mi zdaj rečt da morskega prašička v merilniku ne vidiš vsak dan.....potem lahko dam telefon v kondom, pa bom kao inovativen...bojo končno komentirali....iiii kk je šikan....ABSURD!!!!!!!!!!

Gjerbos!
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 20:47

Meni smeško ki ploska pove, bravo...bravo mi pove da je fotka dobra...najbrž ne ploska drevesu ampak fotki...Sail= super fail!
 0   

Žiga @thunder_road 14. Mar 2010, 20:55

JurchPhotography je napisal/a:

Vse moje fotografije, za katere mislim da so dobre...so del mene in bi jokal, če bi se zbrisale ali kaj podobnega..imajo sporočilo ali pa zajemajo nek lep trenutek, ki ga ne vidiš vsak dan....pa ne mi zdaj rečt da morskega prašička v merilniku ne vidiš vsak dan.....potem lahko dam telefon v kondom, pa bom kao inovativen...bojo končno komentirali....iiii kk je šikan....ABSURD!!!!!!!!!!

Gjerbos!

Saj se ne gre za hrčka, ampak za splošno diskriminacijo fotografije in komentarjev na račun drugih ob zavedanju, da je vsa stvar (kot si ravno sam poudaril) subjektivna.
 0   

Peter Bernik @Noob 14. Mar 2010, 21:05

Kaj naj rečem, skrajno debilna tema in spet nekdo ni uporabil iskanja. Za ta namen so bile že odprte teme, debate pa epskih razsežnosti. Če te kaj moti, piši dotičnim avtorjem. S tem boš veliko več naredil grin . Nek, kao javni linč, želja po tem da bi se vsi začeli zgražati in s tem dali omenjenim avtorjem občutek krivde in napačnega ravnanja (ocenjevanja), bo bolj malo verjetno deloval. Prav tako s tem slo-foto nima nič, kot je napisno, avtor odgovarja za svoje komentarje. Brišemo in sankcioniramo v primeru kršenja pravil. Oz kakorkoli ukrepamo. Nismo pa izobraževalna ustanova, vsaj v takem smislu ne. V fotografskem se pa seveda trudimo, vendar na drugačen način, ki je najbrž veliki večini jasen. In še anketa. Come on!! Kok si star? 13? 14? Če si te vsaj razumem grin .

A kdo vid vzorec... upset

lewc je napisal/a:
Pa še nekaj zgoraj sem v oklepaju napisal VECINOMAzenskega spola torej niso vedno zenske vendar v vecini, kar pa sploh ni pomenmbno, noo da nebi kdo mislu da mam kaj proti zanskam !? BOHNEDAJ js mam rad zenske =)! še posebej me veseli če se ukvarjajo s fotografijo! ...=)lp lewc

JurchPhotography je napisal/a:
Ja lewc sovraži ženske '' you are a women hater'' prosim te draga.....hoče samo povedat kake neumne komentarje dajajo ženske...sorry res so neumni oz. to je blaga beseda...pa ne samo ženske da me ne boste imeli/e za sovražnika žensk....rad imam ženske in v tem je težava biggrin
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 21:06

Hrček ( morski prašiček) je tokrat primer...punkec je pa lewcu dvakrat dal enko pa ne da bi povedal zakaj je storil tako...ABSURD!....
 0   

urosm @urosm 14. Mar 2010, 21:08

Meni pa gredo strašno na živce razni podmerski prepotentneži, samoimenovani dobri fotografi, ki pišejo sporočila kljub temu, da ne poznajo osnov slovenske slovnice, vseh črk naše abecede, da o skladnji niti ne govorimo.
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 21:11

Jaz osebno sem januarja dopolnil 16 let...pa mislim, da svet dojemam bolje kot kateri 20++++ letni človek...Res s tem lewc nebo spremenil slo-fota....je pa povedal svoje mnenje in prav je tako!...
 0   

fearless @fearless 14. Mar 2010, 21:17

am. razumet je treba, da si nekateri slo-foto predstavljajo rahlo drugače od ostalih. ne vem no, jst drugač razumem lewca s tega pogleda, da te fotke niso nek presežek, ampak fotke pa so.

Je pa res, da nekateri brez argumentov "zbijajo" ocene. Seveda so vedno eni in isti. Potem pa jim pišeš, če si upajo obrazložit ali podat en konkreten dokaz zakaj bi si fotka zaslužla 3 če vsi ostali dajo 5, pa ne da bi vsaj napisali "ni mi všeč" ali "ne maram takega stila" (ne vem zakaj potem gledaš) ampak so tiho. Poslal sem že več kot 10 takih PMov in guess what, nisem dobil niti enega odgovora nazaj. Potem se pa vsi skrivamo za psevdonimi pa upamo, da se ne bomo srečal v življenju.

Jst nikomur ne zamerim, če mi da 1, daleč od tega. Vse kar si želim, je njegovo mnenje, zakaj si zaslužim samo 1, ker se trudim za 5, vsak dan se. Tako sem se tudi iz https://www.slo-foto.net/novice/2009/12/30/ene-fotografije-pridejo-v-galerijo-druge-pa-ne te debate (pa vem, da ste redki, k ste prebrali pa izluščili zrno resnice) potegnil to, da od zdaj dajem daljše komentarje, trudim se povedati, kaj mi paše in kaj ne. Če pa mi je fotka taka, da dol padeš, pa seveda dam ploskajočega smajlija, kaj pa nej drugega. Kot je misfits mojster za makro, mi je iko mojster panoram, mi je marinshe mojstrica portretne fotografije. Kaj nj zdj oporekam mojstrom, če vse doterajo do perfekcije? Ampak ker upravičeno menim, da zaslužijo 5, jo dam. Pa grem naprej.

Se pa trudim razumet tiste, ki potem kuhajo zamero...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati