0   

Guliwer @Guliwer 14. Mar 2010, 22:35

Živjo!

Imam sledeč problem... na vseh pokrajinskih slikah se mi pojavlja problem da je ostrina zelo motna. Ne vem ali je problem v zaslonki - 14 se mi zdi dovolj visoka, da ni obremenjen z globinsko ostrino. Imam pa Eos 50d z objektivom 17-85.

Nisem ravno pro v fotografiji - ukvarjam se mogoce pol leta zato prosim za potrpljenje če sem ustrelil kaj mimo.
LP
 0   

Peter Atanackov @Geo 14. Mar 2010, 22:40

F/14 je ze dosti, optimalno je tam f/8-11.

Kako motna, pokazi primer, povej kako dolga je bila ekspozicija.
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 22:47

Vedno fotkaj s stativom, če se le da...(takrat imej izklopljen VR oz IS ( stabilizator ))...ne samo pokrajine, čeprav jaz pri tem največ uporabljam stativ...če je le možno!
 0   

Guliwer @Guliwer 14. Mar 2010, 22:52

evo primer

f/10, 1/200s, iso 200, metering - center avrege
 0   

JurchPhotography @JurchPhotography 14. Mar 2010, 22:55

ali je to s stativom ali brez...in ali imaš vključen IS?
 0   

Guliwer @Guliwer 14. Mar 2010, 22:55

Is je on, slikano pa iz roke

P.S.: ali bi bilo bolje ce bi slikal brez IS?
 0   

Simon @SimonG 15. Mar 2010, 08:10

Ne kompliciri, IS mej prižgan če ga maš, itak stresenost ni problem... 200tinko pri takem kotu morš držat pa če sediš na pralnem stroju...

Drugače pa za pokrajine malo širši kot, (cca 20mm, širše se mi zdi da ta lens malo vinjetira), fokus nekje na 1/3 razdalje, blenda okoli 8 pa bo globinske ostrine čez glavo dosti...
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 15. Mar 2010, 09:33

Na pokazani sliki (sicer je premajhna da bi se videlo bolj detajlno) ni videti neke motnosti (prvo sem pomislil na stresen posnetek), razen če misliš vrhov gora, ta so praviloma zaradi velike oddaljenosti velikokrat "bleda". Take zadeve probaš popravit z navijanjem kontrasta in barve.
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 15. Mar 2010, 10:11

Pri tej svetlobi, ki je na sliki, bi verjetno pomagal polarizator.
Šele potem bi šel gledat ostrino, vprašanje je tudi kje si imel fokus.
 0   

Kris @kris 15. Mar 2010, 15:15

Problem najbrž tiči v objektivu. 17-85 IS je po mojih izkušnjah zelo neoster objektiv. Sicer je dober za vsakdanjo rabo, IS je sploh zakon, a sem ga čez kako leto uporabe na koncu zamenjal.
 0   

Guliwer @Guliwer 15. Mar 2010, 18:14

Evo mene sem bil cel dan odsoten.

Fokus je na hiški.
Tukaj je še izvorni jpeg in raw format. Prosil bi še nekoga če samo obdela nahitro ter pokaže rezultat kako računalniško izostrite sliko. Vsekakor pa sem še vesel predlogov, kako do boljših rezultatih ker sem sam nad sabo razočaran.

LP
 0   

Kris @kris 15. Mar 2010, 19:38

Sem na hitro pogledal raw in jpg. Meni se zdi vse v mejah normale glede na fotoaparat, objektiv in goriščno razdaljo. Se mi zdi, da so tvoja pričakovanja malo prevelika oziroma da še nimaš točne predstave kako fotka zgleda pri 100% povečavi. Ko boš fotko pomanjšal na željeno velikost in dodal ostrenje bo vse skupaj zgledalo veliko bolje. Lahko pa pozabiš, da boš iz te fotke izrezal hiško in da bo le-ta lepo ostra. Tega ne zmorejo naredit niti boljši fotoaparati od tvojega.
 0   

Guliwer @Guliwer 15. Mar 2010, 19:42

Ja sj ko sem pogledal malo slike na review od objektiva in niso skoraj nič boljše tako da se opravičujem. Res so bila moja pričakovanja precej velika.

Zanima me še če ma kdo kakšen trik kako sliko lepo računalniško poostriti.

Hvala vsem in LP
 0   

Ratter @Ratter 15. Mar 2010, 19:52

Sicer ni trik,ampak čisto običajno delo s photoshopom.Mislim,da tukaj vsak uporablja svoj postopek kar se tiče ostrenja fotografije.Bi bilo zanimivo slišat kakšnega.
Ali pa bi bila morda celo nova tema primerna za ostrenje fotografije.
 0   

Guliwer @Guliwer 15. Mar 2010, 19:54

Sem naredil novo temo.

LP
 0   

Aleš @lial 15. Mar 2010, 20:00

...
 0   

Ratter @Ratter 15. Mar 2010, 20:12

Guliwer je napisal/a:
Sem naredil novo temo.

LP

???? Sem pripravljen opisat svoj postopek ostrenja,ampak ne nejdem te nove teme.Kje je?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati