0   

Hana @Hana 15. Mar 2010, 07:39

Ok, tema zaprta, vendar , ker sem ševedno relativno nova dobre tri mesece, so stvari na tem forumu, ki res niso super.

Torej, kot prvo čakalnica ali učilnica in komentarji, to kar je že lewc odprl; dejansko ja, ok , razumem kaj je hotel povedati z ocenjevanjem , mal je edino ženske napačno povezal v to grin)).
Torej problem pri komentarjih tukaj je, da moraš , če želiš oddat fotko v učilnico ali čakalnico, oddat tudi 3 kometarje in potem se komentarje večkrat oddaja preden se odda fotko.Saj ne vedno, vendar zgleda že tako.

Drugo, mi novinci , pa naj bomo ženske ali moški , nismo "sposobni", govorim zase, da ne bo kdo užaljen, oddat konkretnega komentarja o kvalitati fotke, pač pa ali je všečna ali ne, pa tudi kdo se upa ocenjevat na začetku stvari, ki jih še sam ne pozna dovolj.Tu ste folk , ki fotografirate leta in leta, ne pa mesece kot nekateri izmed nas.Bolj me moti, da se ne da "profijem" reč, ej fotka ni dobra, manjka ji to pa to...itd
Mam očutek, da nas nekatreih razen ene par, ne bodo nikol ocenili, niti da bi rekli fotka je zanič...

In tretje, škoda, da ima slofoto učilnico, saj tja zahaja zelo malo ljudi in tisti, ki si želimo se kaj naučiti niti nimamo te možnosti, ker se fotk ne komentira.Nevem ali vam je, vam ki ste "mački" v tem, razen enih par ljudi tukaj, spod časti sploh nekomu , ki se je za fotko trudil in ok, ni uspela podat mnenje, glej to pa to si sfalil, ker mi novi večkrat sploh ne znamo oceniti, da fotka ni dobra in ne znamo videti kaj ni v redu.Mislim, da bi na ta način nasploh dvignili kvaliteto foruma, saj se ve kdo so dobri tukaj.

Eni bomo vedno samo povprečni, a ravno to je čar hobija kajne, da počnemo stvari, ki nas veseljio, nas napolnjujejo , ne da bi se obremenjevali s tem, pač pa v tem uživamo, če pa nas na forumu pokomentirate , se tega še bolj veselimo in seveda tudi napredujemo , pač za hobiste .In takrat so tudi živalce na slikah čist ok, če pa jih lahk s pomočjo velikih še izboljšamo, zakaj ne, tudi vi,ki obvaladate koneckoncev z nami rastete , saj ste nam neke vrste učitelji in se sami na nas s svojim mnenjem še izpopolnjujete, saj nihče se ni rodil, da je vse že znal...

Vsekakor upam, da nisem nikogar užalila, ni bil moj namen.
 0   

abo01 @abo01 15. Mar 2010, 08:49

Glej to iz druge perspektive, si pripravljena recimo nekomu plačevat, da bo ocenjeval tvoje fotke? Verjetno ne, kot velika večina tukaj. Sedaj pa poglej število fotk, ki vsak dan pade v to galerijo. Če ni tvojega prispevka, pa ne glede na to, kakšen je, je delo tistih, ki recimo bolje obvladajo zaman. In le tako se učiš, pa čeprav na začetku komentiraš le flance in mrčes.
 0   

posvejt @posvejt 24. Apr 2010, 14:08

meni tudi ni jasno zakaj obstaja učilnica.če ni komentarjev ne vem kaj mislijo z to sliko.je dobra,slaba,velika,mala...?
brezvezna rubrika,ker se nič ne morem z nje naučiti
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 24. Apr 2010, 14:58

Hana, na tem forumu se ne boš naučila ločiti dobre fotografije od slabe. Tiste, ki redno padajo v galerijo, niso merilo; tudi če imajo 20 komentarjev "zelo lepa" so velikokrat "podn". Po teh kriterijih se boš kvečjemu naučila v Photoshopu dodajati pisane barve panoramam, dodajati umetno vinjetiranje in podobno. Da ne bom krivičen, zadnje mesece lahko vidimo v galeriji tudi redke fotke profesionalk (in profecionalcev), katere mislim da lahko vsak takoj prepozna.

Osnovne napotke glede kompozicije, kadriranja, osvetlitve, ravnotežja in podobno boš našla v marsikateri knjigi, učbeniku, blogu, reviji. Upoštevaj jih in poskušaj. Čez čas boš ob pogledu skozi okular takoj vedela, ali je kader (vsaj približno) dober ali ne. Do takrat boš seveda škljocnila miljonkrat, tako kot smo vsi. Zapomni si, da dobra fotka zahteva nekaj truda: nekajurno vožnjo ali hojo do lokacije, potrpežljivost, umazane jakne, mokre čevlje, včasih tudi posebno opremo...in nenazadnje veliko zgrešenih fotk. Že za fotografiranje otrok, na primer, boš morala počepniti, z vrha dol jih lahko (in jih) vsakdo pofotka; enako velja za živalce. In če to počneš v hiši s pop-up flešem, spet ne bo nič. Še enkrat, potrpežljivost. Oglej si tudi druge fotogalerije in fotobloge, da boš videla, kaj vse je mogoče. Tako se ti bo izoblikoval občutek za dobro fotografijo, ki je velikokrat celo v nasprotju z vsemi formalnimi pravili, a deluje zaradi nečesa drugega.,

Zase lahko priznam, da sem nehal spremljati galerijo prav zaradi poplave (pod)povprečnih fotk, ampak tako pač je v demokraciji. Še vedno pa redno pregledujem forum, kjer najdem veliko koristnih informacij.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

Peter Bernik @Noob 24. Apr 2010, 15:19

Hana je napisal/a:
Bolj me moti, da se ne da "profijem" reč, ej fotka ni dobra, manjka ji to pa to...itd

Me je že abo01 prehitel, sem hotel napisati ravno to. In isto bi oni lahko rekli, da si domišljava (v smislu kaj misliš da si da bodo tebi komentirali začetniško fotko, ki jih je miljardo na netu). Tako kot povsod v življenju, na vseh podorčjih, se opazi tiste ki izstopajo. A kdo pozna 2. golmana ali rezervne igralce najbolj leve ekipe na SP? A kdo sploh ve katera Ekipa je bila 4. na prejšnjem mondialu? Marsikdo si še druge na zapomne grin . In jasno govorim o ljudeh, ki ga gledajo, ki jih nogomet zanima. Začaran krog. In spet brezvezna tema, zakaj za vraga odpiraš že 212. temo s to problematiko oz repliciraš z novo temo? Repliciraj v aktulalni temi.

Torej naredite že končno kaj sami, ne se samo pritoževat in povrh vsega na najbolj smetarski možni način.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 24. Apr 2010, 15:25

Kakorkoli že, učilnica očitno ne opravlja svoje funkcije. Mogoče bi jo kazalo umakniti?
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

posvejt @posvejt 24. Apr 2010, 16:28

učilnica taka kot je, je zanič
 0   

Hana @Hana 24. Apr 2010, 16:44

Noob je napisal/a:
Hana je napisal/a:
Bolj me moti, da se ne da "profijem" reč, ej fotka ni dobra, manjka ji to pa to...itd

Me je že abo01 prehitel, sem hotel napisati ravno to. In isto bi oni lahko rekli, da si domišljava (v smislu kaj misliš da si da bodo tebi komentirali začetniško fotko, ki jih je miljardo na netu). Tako kot povsod v življenju, na vseh podorčjih, se opazi tiste ki izstopajo. A kdo pozna 2. golmana ali rezervne igralce najbolj leve ekipe na SP? A kdo sploh ve katera Ekipa je bila 4. na prejšnjem mondialu? Marsikdo si še druge na zapomne grin . In jasno govorim o ljudeh, ki ga gledajo, ki jih nogomet zanima. Začaran krog. In spet brezvezna tema, zakaj za vraga odpiraš že 212. temo s to problematiko oz repliciraš z novo temo? Repliciraj v aktulalni temi.

Torej naredite že končno kaj sami, ne se samo pritoževat in povrh vsega na najbolj smetarski možni način.

No očitno ni glih tolk smetarska, saj je ta problem žuli marsikoga na tem forumu...grin
 0   

Peter Bernik @Noob 24. Apr 2010, 17:28

OMG bigeek

Najraje bi kar en citat od Einsteina zdle prlimu...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Andrej @fotokaj 24. Apr 2010, 17:29

Hana je napisal/a:
... ta problem žuli marsikoga na tem forumu...

Ja, baje si je predvčerajšnjim eden od članov zarad tega žile prerezal ...
 0   

Hana @Hana 24. Apr 2010, 17:32

Škoda takih debat, se potem stvari razumejo drugače, pa tudi post je bil napisan mesec nazaj in če takrat ni bilo volje komentirat, nevem zakaj sedaj
???
 0   

Peter Bernik @Noob 24. Apr 2010, 17:34

Uh, končno si dojela! bigeek

Zaklepam.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati