0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Mar 2010, 19:02

Ne vem a mi bo kdo znal pomagat ampak stvar gre takole. Imam 4.1 sistem zvočnikov.

Problem nastaja, ker mi pri predvajanju filmov in glasbe deluje samo prvi (front) izhod, medtem pa je na zadnjih izhodih (rear) popolna tišina.

Ko pa želim v nastavitvah Win 7 testirat zvočnike deluje vse normalno: front left, front rear, rear left, rear right. (glej priloženo sliko)

Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo lahko narobe?
 0   

Jernej Lasič @Sviri 15. Mar 2010, 20:05

morda butasto vprašanje... ampak, ali imaš prave driverje za zvočno kartico? verjetno ja, če ti na testu dela ok.
in, ali je audio v filmu v pravem formatu... oz. je podprt s 4.1?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Mar 2010, 20:08

ja, zdaj sem še enkrat šel pobirat zadnje driverja od realtek hd r2.44 (hitrost downloada je 9kb/s smile )

Drugače pa niso samo filmi, ampak tudi mp3-ji in recimo zvok prek youtube filmčkov.
 0   

Simon @S1m0n 15. Mar 2010, 21:48

Katere kodeke uporabljaš za avdio in video ?

Možno, da niso pravilno nastavljeni!
Ker meni je do zdaj vse kar sem gor priklopil delovalo od 2.1 do 7,1 brez kakršnih nastavitev.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 15. Mar 2010, 22:13

k-lite codecs, priporočaš kaj drugega?
 0   

Simon @S1m0n 15. Mar 2010, 22:33

Ne ti so kar OK.

Probaj še kakšne teste zvoka 5.1 itd če sploh deluje na sveh kanalih in poglej če imaš na I/O panelčku zadaj vse pravilno priklopljeno.

Ter za kakšne zvočnike gre
 0   

Jernej Lasič @Sviri 15. Mar 2010, 23:31

lucifix, si že probal z VLC playerjem?
tam ne rabiš nobenih kodekov posebej loudat, morda ima že pravilne notri in je to problem.
probaj, če še nisi.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Klemen Blokar @kleb 16. Mar 2010, 01:52

Za začetek disclaimer: z win7 nisem nikoli delal in nasploh nisem domač z windowsi. Ampak pri podanem opisu se mi zdi, da problem nastane, če špilaš muziko, ki ima samo dva kanala - da izkoristiš vse zvočnike, pa moraš imeti 4 kanale zvoka za prostorsko porazdelitev, plus tisto, kar gre na woofer (to se verjetno selekcionira avtomatsko, po frekvencah, iz vseh kanalov?). Po mojem moraš nekje nastaviti, da ti stereo kanale duplicira vsakega še na ustrezni zadnji zvočnik. Ker če test dela, potem v driverjih ni problema. Lahko da kak player dela to avtomatsko, ampak po mojem se to nekje nastavi - kje, to bo pa kak winexpert vedel... smile
 0   

Damjan @Damiani 16. Mar 2010, 11:28

pri mojemu bratu je bil podoben problem, le da na WinXp. Posodobitev/sveža namestitev gonilnikov ni pomagala, na koncu je zadevo rešila nova zvočna kartica. Od takrat dela brez problema.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Mar 2010, 11:32

Če mene vprašaš mora biti to težava z driverji, ker če preko testiranja delajo vsi zvočniki, a preko igranja mp3-jev oz. drugih formatov (razen igric) pa ne, mora biti nekaj narobe s tem. Bom se danes še malo igral z driverji pa mogoče kaj rata.
 0   

Simon @S1m0n 16. Mar 2010, 12:01

Poglej če imaš v nastavitvah za audio nek "Speaker Fill"

Desni klik na zvočnik desno spodaj pri uri, playback devices (nevem kak je slovensko) od zgoraj dol druga izbira! Dvoklik na zvočnike (Speakers), tretji tab (Enhancements) pa poglej če imaš Speaker Fill, če ja ga omogoči.
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Mar 2010, 16:13

Nekaj mi je le uspelo. Zdaj mi vsaj delujejo zadnji zvočniki, čeprav recimo nisem vedel, da ko poslušaš navadne mp3-je, najglasnejši zvok prihaja iz sprednjih zvočnikov. Želel sem recimo, da bi v tem primeru enakomerno (stereo) delovali vsi zvočniki. Pri filmih pa se lepo vidi, da iz sprednjih prihaja glas, prek zadnjih pa samo glasba (v ozadju).

Je to vse normalno za mp3-je in filme?
 0   

Simon @S1m0n 16. Mar 2010, 16:17

Mp3ji imajo večinoma stereo zvok toraj levo in desno in ne tako kot filmi, levo, desno, spredaj, zadaj itd. Toraj je čisto normalno če zvok na vseh zvočnikih ni enak ker tudi sprednji in zadnji zvočniki niso enake moči!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Mar 2010, 16:24

Okey thx za info! thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati