0   

-lux- @-lux- 17. Mar 2010, 09:52

Pri objektivu Nikon 35 mm f 1,8 dx, sem opazil, da ima zelo izrazito barvno aberacijo. Zanima me, če lahko to kako odpravim. V PS ali na aparatu, imam pa Nikon D90.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 17. Mar 2010, 10:31

Če slikaš v RAW zelo dobro odpraviš z Adobe Camera RAW
 0   

-lux- @-lux- 17. Mar 2010, 10:36

Mislim, da moja verzija PS (CS2) še nima Adobe Camera RAW. RAW fotografije urejam v Lightroomu.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 17. Mar 2010, 11:30

Hmm....v AR 3.0 ( beta ) je v Develope modulu pod Lens Corrections.....mislm da je blo v 2ki tudi.
 0   

-lux- @-lux- 17. Mar 2010, 11:40

CS2 mi RAW datotek sploh ne odpira. Sploh pa razmišljam, da bi kar zamenjal objektiv.
Še vedno je tako, za mal gnarja mal muske.
 0   

WhiteCell @WhiteCell 17. Mar 2010, 11:55

-lux- je napisal/a:
CS2 mi RAW datotek sploh ne odpira. Sploh pa razmišljam, da bi kar zamenjal objektiv.

Govorim v Adobe Lightroomu...sorry smile (AL in ne AR hehe )
 0   

Žiga @thunder_road 17. Mar 2010, 13:37

-lux- je napisal/a:

Lahko pa probaš še čisto "po domače", samo bo manj efektivno in najbrž zaznavno pri povečavah. Rob oz. aberacijo izbereš in ji enostavno odvzameš barve z zmanjšanjem saturacije dotične barve.
 0   

Ratter @Ratter 17. Mar 2010, 14:29

CS2 ima camera RAW.Če ti ne odpira,ga moraš samo posodobit.
 0   

Žiga @thunder_road 17. Mar 2010, 15:10

Ali pa snemi RawTherapee (je zastonj) in ima nekje opcijo za korekcijo kromatske aberacije. Ali pa preko RT izvozi TIF sliko v drug urejevalnik (recimo svoj PS cs2), kjer lahko potem izvajaš predlagane ukrepe.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

-lux- @-lux- 18. Mar 2010, 06:55

thunder_road, naredil sem "po domače", je še kar ratalo, še dobro, da tiste vijolične ni veliko v naravi
Ratter, tebi pa res najlepša hvala za nasvet okoli ostrenja, sem že kar nekaj fotk tako popravil in jih dal v svojo fotogalerijo.
 0   

Ratter @Ratter 18. Mar 2010, 09:43

Ni problema.Saj tudi jaz sem od začetka iskal tutoriale po celem netu,da sem izbrskal kaj pametnega.
Rad pomagam,če je v moji moči.

Še nekaj.Jessie ima prav.
Citiram:

@ratter: preden daš flatten image... narediš kopijo background copy layerja, layer spremeniš v multiplay in z drsniki opacity(okrog 50%) in fill(okrog 30%) dobiš nazaj malo kontrasta in barve, ki ti jih tvoj način ostrenja pobere.

Se strinjam,ampak jaz kontraste in barve dobim nazaj na svoj način.
Takole:

http://pshero.com/photoshop-tutorials/photo-effects/basic-graduated-neutral-density-filter

Imam tudi posneto akcijo,da dejansko dela vse na en klik.
Na koncu pa z drsnikom Fill uravnaš moč efekta.
 0   

-lux- @-lux- 18. Mar 2010, 10:06

Ja, malo je takih, ki radi pomagajo. Se mi zdi, da večina ljudi ljubosumno skriva svoje znanje. Hvala še enkrat!
Jaz sem si na moji spletni strani naredil fotogalerijo zato sem moral slike precej pomanjšati. Seveda je razlika, če fotografijo gledaš čez cel ekran ali pa pomanjšano na cca 700x700 pikslov. Zato sem jih nekoliko izostril. Mogoče je pa še kakšna druga finta, ki je ne poznam.
Poglej stran, če se ti ljubi, fotogalerijo pa še urejam [url] http://www.e-sticna.si/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati