0 

Leon @grizildo 12. Jan 2005, 04:44

[font=Arial:22dff566a0] [/font:22dff566a0]
Nameravam kupiti 8 mega pixel hibridni fotoaparat, pa se kljub mnogim testom ne morem odločiti za katerega. Moja favorita sta olympus C-8080 in sony DCSF 828, čeprav tudi slednja imata pomankljivosti kot npr. odsotnost anti shake tehnologije. Kaj in zakaj bi se pa odločili vi?
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 09:48

Osebno bi se odločil za Olympus. Zakaj?
Videl sem slike z enim in drugim od različnih uporabnikov, Olympusove so me vedno bolj prepričale. Po tehnični plati, bi tudi posegel po Olympusu, Sonyeve fotografije me niso nikoli prepričale.
   0 

chips @chips 12. Jan 2005, 09:53

Tudi jaz, ce bi kolebal med Olympusom in Sonyjem, bi se odlocil za Oly. Kot matto-ta, tudi mene Sonyjeve fotke niso nikoli prepricale (z vsem spostovanjem do Sony uporabnikov, seveda:)
   0 

Miha Rekar @Mih@ 12. Jan 2005, 10:00

OLYMPUS!!!!!
Sploh ni dileme! Pejt na dpreview pogledat slike pa boš vidu!!! Pa tut oly fino sede v roko pa vse ima tko da. Brez pomislekov nedvomni favorit je OLYMPUS!

0 

David Vatovec @davidv7 12. Jan 2005, 10:08

Po mnenjih, ki sem jih bral je na prvem mestu Minolta,...

Najboljšehga pa itak ni!
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

Imnata @Imnata 12. Jan 2005, 10:16

No jaz pa pravim Sony!

Če primeš oba v roke, sony veliko bolj sede, pa še z obema rokama ga lahko držiš, olya bolj težko... čeprav je sony težji, tega ne občutiš ker je teža dobro porazdeljena

... na eni primerjavi med 8mp digitalci sem prebral in sam videl da oly na račun šuma (ki ga ima res manj kot f828) izgublja na detajlu- ima že tako močno naštiman noise reduction, sam imam raje mogoče malo več šuma in možnost da ga sam osebno nastavim in ne izgubim toliko detajla...(plus to da velikokrat šum ki ga vidiš na ekranu pri 100% povečavi v realnosti na printu ne vidiš)

pol so še tako ali tako tipične prednosti sonija, najtframing, night shot, zeloo hitro ostrenje v slabih svetlobnih pogojih....

plus to bi še napisal o soniju, da je baje najhitrejši med digitalci kar se tiče shutter laga, poglej na image resource... tko da če boš slikal kakšne hitre scene ti bo to sigurno prav prišlo :mrgreen:

...sam ga bom kupil čez kakšen teden dva :mrgreen: :christmas:
   0 

Imnata @Imnata 12. Jan 2005, 10:18

David ... po mojem je grizildo izbral olya in sonya, ker sta to pri nas najcenejša 8mp digitalca... se mi zdi biggrin
   0 

Matev @Matev 12. Jan 2005, 10:52

Sonyjeve slike vsaj jaz prepoznam že na daleč - kar je zelo slabo, ker očitno ima sony nek algoritem za ojačanje barv.

Raje imam naravne barve kot pa umetno zvišane.
vendar je to splošna hiba uporabnikov v nižjih cenovnih in kakovostnih razredih, da ljudje hočejo žive barve in proizvajalci to tudi naredijo.

Potem pa ena mamca al pa ata reče - "lej k je žvo pa lepo",

mene pa glava boli od takih nenaravnih barv.
   0 

Pele @Pele 12. Jan 2005, 11:02

Jaz imam pri teh kamerah enako mnenje kot Phill (Dpreview). Se pa ve, katera kamera je zmagala na tisti strani.
   0 

tinekr @tinekr 12. Jan 2005, 11:06

Jaz imam sony 717, pa ti priporočam Olympusa, ker imam v planu zamenjat za DSLR(ne vem še katerega). Ugotovila sem , da so fotke od mojega prejšnega Olympusa boljše na nek način, ker niso bile videti tako prekleto :oops: digitalno. biggrin
   0 

Pele @Pele 12. Jan 2005, 11:09

Predvsem se kvaliteta Olympusovih fotk pokaže pri tisku le teh.
   0 

tinekr @tinekr 12. Jan 2005, 11:10

Imnata pravi, da je prednost nightshot in nightframing. To boš uporabljal enkrat na leto, imel pa boš fotoaparat 3 leta. What's the point?
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 11:24

S tem da nightshot sploh ni uporaben, saj nismo marinci biggrin
   0 

Imnata @Imnata 12. Jan 2005, 11:38

tinker...sem že videl v uporabi in je blo prekleto koristno biggrin sam je dolga štorja

sej nič ne rečem nobenga ne silm da kupi sonija, sam k je prvih par odgovorov blo olya, olya, olya pa sem pač napisal svoje mnenje in ga tudi podprl z nekaterimi trditvami, nihče drug ni tega naredil...

Matev... velka večina kompaktnih digitalcev ima nasičene barve, ker je to "običajni" mami bolj všeč in verjetno verjetno "običajne" mame kupujejo take fotkiče... nismo vsi rojeni profesionalci

sam sem se odločil za kompakta, ker enostavno nočem Dslr z vsemi njihovimi slabostmi :mrgreen: (zame pač so) in sony mi najbolj odgovarja, sej sem tudi ostale sprobal, sam men deluje in to sem tudi napisal, da ne bo grizildo mislil da je sony crap :mrgreen:
recimo sam nisem obremenjen z designi fotoaparatov... v smislu kako igleda fotoaparat, meni je sonijev koncept fotoaparata bolj priročen in to mi je zelo pomembno

pele... a od sony-a printi so pa zanič?
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 11:40

Printi od Sonya so res pod pričakovanji od takšnega aparata.
   0 

Pele @Pele 12. Jan 2005, 11:43

Nope. Barve so drugačne. Zame nenaravne. Lahko ti še enkrat pokažem. Da ne govorimo o šumu pri ISO 400 8O. Se pa strinjam glede oprijema aparata.
   0 

Miha Rekar @Mih@ 12. Jan 2005, 11:46

davidv7 je napisal/a:
Po mnenjih, ki sem jih bral je na prvem mestu Minolta,...

Najboljšehga pa itak ni!

Sam minolte ne! Vsaj a2 ne! Prot a1 nimam nč ornk mašinca ampak a2 so pa u nulo zajebal!!!!!!!!! Sm jo mel med prvimi v slo, skočil sem v avstrijo ponjo, pa sm bil v kvaliteti slik tako razočaran, da dela vsaka kyocera mita za 20k boljše slike. OK, mal pretiravam ampak minolte ne kupovat. Sicer ne vem zakaj rabš 8 mpik, jaz bi na tvojem mestu kupil oly 5060, ki ima zelo podobno kvaliteto slik kot 8080, le da ima malenkost manj detajlov, ampak je za veliko fotografov 5 mpix še zmeraj "čez glavo". Če si pa profi, pa raj dslr kupi smile.

http://www.dpreview.com/reviews/olympusc8080wz/page20.asp HIGHLY recommended!
http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf828/page21.asp Recommended!

0 

Imnata @Imnata 12. Jan 2005, 11:48

Sej vem da je šum pri ISO400 in te vrednosti pač ne bom uporabljal, sam šum je pa pri vseh kompaktih zaradi znanih razlogov, povedal sem pa kaj je s šumom pri olyu... se mi zdi da po testih ga ima minolta najmanj (v 8mp razredumed kompakti)
   0 

Pele @Pele 12. Jan 2005, 11:58

Hehe tudi tukaj si se zmotil. Prvi je Oly potem mu pa sledi Minolta. Ti še enkrat predlagam, da si natančneje prebereš teste hibridov na dpreview.
Pa da ne bodo sedaj mislili, da pluvam po Sony. Samo govorim argumente za Oly. Sony bi jaz postavil na drugo mesto. Še nekaj bi morali popraviti in bi se zavihteli na sam vrh.
   0 

Imnata @Imnata 12. Jan 2005, 12:10

sem bral teste na image resource, pa se mi zdi da so ene stvari tu bolj natančno stestirane, pa še fotke različnih digitalcev lahko bolj objektivno primerjaš, ker so slikani vedno isti motivi :mrgreen:
se splača pogledat

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati