0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 14:01

Naša stranka amaterski fotograf je pri nas kupila 10D pred cca 6 meseci poslikala je cca 25.000 fotografij ( časi povprečno 1/250, maksimalno1/1000) in ji je crknil zaklop. Javili so dotrajan zaklop. Fotoaparat so popravili , ker je še v garanciji. Malo sem gledal po net-u in opazil veliko takšnih problemov in vse skupaj se mi zdi malo zaskrbljujoče.

Tu smo daleč od obljubljenega, kakšne so vaše izkušnje ?
   0 

iztok @izo 12. Jan 2005, 14:43

hmm, sej ne bi rekel, če bi nucal profesionalno, samo 25k slik v pol leta(to je cirka 140 fotk na dan, halo)??
ja, baje zelo kratki cajti (1/800,1000 in manj) pripomorejo k večji obrabi, zaklopi v pro ohišjih so iz boljših materialov kot v 10d, zato so tudi prirejeni za šport ipd. v vsakem primeru bi zaklop moral zdržati več, samo je bil fotič kr orenk obremenjen, kot je videti.
ja, nekja cajta nazaj je bil po forumih cel halo zaradi tega, v glavnem pa zradi enga al dveh lastnikov 300d/10d, ki jim zaklop tudi šel po 15-20k posnetkih, se ne spomnem dobro. potem pa se je folk streznil in so dejansko dali anketo ven, da vidjo kolk fotk je narod nardil in če je že komu crknil. v glavnem je delalo vsem ok, marsikdo je že mel nad 30k fotk in vse ok, en je zamenjal pr 50k, če se prav spomnem.
poglej na dpreview, pod 10d ali 300d forum.
v glavnem, jst ze zaradi tega ne bi preveč obremenjeval, če fotkaš z eno normalno mero, bo zaklop zdržal dolgo cajta brz problema, če pa se že pokvari, ni tak strošek to zamenjat. na digitalcih je pač folk navajen več škljocat, si predstavljaš, kolk cajta bi tip fotkal na film, da bi nardil 25k fotk (če govorimo o amaterski uporabi). več let, po mojem.
   0 

Matej Herbst @matto 12. Jan 2005, 14:52

Saj ohišja jaz dobro poznam, ampak vseeno se mi zdi to krepko malo, gospod ima še EOS3, ki je naredil še več posnetkov, pa še vedno dela- klasika.

Poglej to iz vidika - strošek ene fotografije, saj je potem skoraj enaka kot na film ??? Zakaj potem digitalec???

Ne, saj vem zakaj, ampak vidim počasi, da se bomo nekateri radi vračali k filmu.
   0 

iztok @izo 12. Jan 2005, 15:08

ja, glede na to, koliko stanejo te novi digitalci, bi znalo biti dosti blizu resnici. sam moda je moda, tu nimaš kaj.. :mrgreen:
eos 3 pa je en rang višje kot 10d, saj veš, kako rangirajo oes body-e (manj decimalk, boljši je :wink: ), in verjetno ima bolj kvaliteten zaklop.
pa v obzir moraš vzeti to, da je poškljocal v pol leta. ni isto al nardiš 140 al pa 10 posnetkov na dan v povprečju. tist zaklop je moral v določenih momentih žaret, po mojem :mrgreen: . jsaqno več segrevanja, več zvijanja, obrabe itd itd, dodaj še materiale, ki niso ravno za tako obrabo, pa maš..
   0 

chips @chips 12. Jan 2005, 15:19

matto: saj vemo komu je ta tip aparata namenjen, definitivno pa ne omenjeni stranki:))
Resda je zaklop crknil malce prezgodaj, vendar se ve, da pri taki uporabi si ni pricakovati drugega. Se posebej pri Canonu ne, ker se stvari kar pogosto kvarijo.
   0 

rado @rado 12. Jan 2005, 15:24

No ja to je res malo malo ima pa canon s tem več problemov kot konkurenca pri nikonu teh problemov skoraj, da naj ne bi bilo. Za njihov profi klasični aparati EOS 1V pa navajajo podatek 150.000 posnetkov kar je za več kot 10 let delovanja , če bi slikal vsak dan en film, seveda pa je v ostalih cenejših zaklop precej slabši bili so neki podatki okoli 60.000 se pa lahko, kaj pokvari tudi prej pri drugem aparatu bo zdržalo dosti dlje, je pa res da se z dig. običajno naredi precej več posnetkov kot z klasiko .
Menjava zaklopa stane pri našem uradnem serviserju za D60 , 60.000 sit, tako kot verjetno tudi za ostale omenjene modele.
   0 

iztok @izo 12. Jan 2005, 15:30

chips, kaj se (če odmislimo zdej ta nesrečni zaklop, ki ja itak prenapihnejna kao napaka) na canonih več kvari napram recimo drugim firmam (nikon, minolta itd)?
sam imam in analogno in digitalno ohišje, dela čist ok že vrsto let, in tudi drugod nisem še slišal, da bi se canoni bolj kvarili od drigih..
aja, tudi pr d70 so že šli zaklopi, ne se bat. na dpreview forumih je veliko napisanega o tem.
   0 

primoz75 @primoz75 12. Jan 2005, 17:12

ma kot vsaka stvar...lahko ti bo zdržal 150.000 škljocov, če pa nimaš sreče tud samo 25.000...

vsaka stvar se kvari, ena prej, druga kasneje...

če si kupil 10d in si naredil 25.000 šklocov v pol leta (cca 137 fotk !!! na dan...) pomeni da si zelo zahteven fotograf...moreš malo gledat proti eos 1...

:mrgreen:
   0 

David Vatovec @davidv7 12. Jan 2005, 18:46

Za 10D pravijo, da ima življenjsko dobo 30.000 do 50.000 aktuacij.

20D je nekoliko izboljšan v tem pogledu (cca. 50.000), čeprav Canon ne daje uradne izjave.

Če poškljocaš 6 fotk na uro vsak dan v 6-ih mesecih pa svaka čast - ga moram spoznat tega tipa in mu povedat, da je kupil napačen aparat.

Sam imam EOS 50 že 6 let in se mu ni nikoli nič zgodilo (razen manjšega popravila zadnjih vratic), verjetno pa v 6ih letih nisem naredil 25.000 posnetkov!

Sedaj imam 10D cca. 3 mesece in sem z njim naredil cca. 1200 fotografij, če gre tako naprej bom dosegel številko 30.000 čez,... cca. 8 let, meni se zdi v redu, čez 8 let bo 10D neverjetna starina.

Je pa tudi odvisno od fotografa, jaz poznam ljudi, ki bi lahko uničii Leico R9 v par tednih, če jim ga pustiš v roke, kakšenkrat me prav boli srce.

Veliko je odvisno tudi od tega koliko čuvamo svojo opremo.

137 fotk na dan za 6 mesecev je pa verjetno blizu rekordu,...
Važen je fotograf ne oprema!
   0 

primoz75 @primoz75 12. Jan 2005, 18:49

tudi zenita lahko uničiš...če daš celo dušo v to...

bigrazz

je pa res ja, pravi rekorder....
   0 

iztok @izo 12. Jan 2005, 18:54

matto, pa si ziher, da tist model ne dela kake risanke (frame by frame) doma, aka a je to? :mrgreen:
   0 

primoz75 @primoz75 13. Jan 2005, 08:34

a je to...

:wink:
   0 

Matej Herbst @matto 13. Jan 2005, 09:34

Ne ne to je človek, ki uživa v fotografiji in poslika za past dol.
Enako število posnetkov je delal na film, pa še vsi delajo. (pač nekateri si lahko to privoščijo), Veste , kaj je bil odgovor, malo računice in ugotovitev, da bo v prihodnje še vedno posegal po filmu.

Da povemo nekaj o Canonu, letos smo imeli pri Canonu toliko okvar, da si vi ne morete zamisliti, ker naše stranke fotografirajo z aparati jih nimajo doma v omari. Tako, da smo letos naredili črto in bomo verjetno (sigurno) nehali prodajati canonove izdelke-nezadovoljne stranke. Vam povemo na izletu, kaj več zgodb. To ne pomeni, da se druge znamke ne kvarijo samo dosti, dosti manj. Za podatek Fujija še nam nobeden ni prinesu v garanciji nazaj, pa smo jih prodali več kot Canonov. Kaj pravite na to?
   0 

primoz75 @primoz75 13. Jan 2005, 09:39

Od vedno imam Canone, od trotlov, Slr-jev , (ae-1, a-1. ae-1 program, eos 600, 620, 50e...)

do aps trotlov...

do digitalcev (ixus 430) do d slr (10d)...in nič problemov - pa sem fotkal in še zelo dosti...

pa tudi folk ki ga poznam in imajo canone, nič narobe...

pač, najbrž imamo srečo...

:mrgreen:
   0 

Matej Herbst @matto 13. Jan 2005, 10:44

Ne saj Canoni so bili vedno Super samo zadnje dve leti so katastrofa zaradi okvar da ne bo kdo razumel kvalitete, pač pri nas se ijh dosti obrne in vidimo celo plat.
   0 

chips @chips 13. Jan 2005, 11:22

Pravim jaz, Bog vam pozegnaj vase aparate. Privoscim vam, da bi delali se naprej brez problemov. A ni kaj fantje, potrebno si je polozit roko na srce in si priznat, da so fotoaparati postali siroka potrosnja.
Prav zaradi velikega povprasevanja, razvoja in prodaje, je potrebno znizat stroske proizvodnje, da si tak proizvod lahko privosci vsak. In to je danes digitalna fotografija: proizvod za mnozice in ne le high-end uporabnike. Ce pa pogledamo visji razred dSLR je lahko opazit, da so stvari dosti bolj konkretno narejene-seveda za temu primerno ceno.

In ne delam antipropagande, vendar ima Canon s tem vecje probleme kot ostali.
   0 

Turob @Borut 13. Jan 2005, 11:31

:mrgreen: škljoc škljoc in škljoc, za take količine fotografij obstajajo reporterski fotoaparati ...1D Mark II in starejši (sedaj cenejši) 1D ! :wink: bo treba že razmislit!
   0 

David Vatovec @davidv7 13. Jan 2005, 11:55

Osebno imam A60 že dve leti - b.p.
Imel sem G3 eno leto in pol - b.p.
Sedaj 10D, za katerega vidim, da je narejen bistveno bolje kot EOS 50E, ki mi služi že 6 let.

Držim fige! biggrin

Pri ta malih digitalcih, je pač to razumljivo, saj so nekakšne čudne škatlice, ki izgleda, da bodo vsak čas razpadle.
   0 

Matej Herbst @matto 13. Jan 2005, 12:42

Res bog vam požegnaj vaše aparate danes peljem na servis še tri. Spet eden 10D z napako error99 (od kolega še sreča, da ga ni kupil pri nas), mali digitalec, ki gre že tretjič na servis pod garancijo in ena klasika nova iz stalaže. Povejte kaj naj si mislim? Dan za dan!
   0 

David Vatovec @davidv7 13. Jan 2005, 13:15

Kaj ni ERR99 napaka, ki se pojavi pri uporabi ne Canonovih objektivov?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati