0   

Sharpshooter @Sharpshooter 20. Mar 2010, 21:04

Pozdravljeni!
Iščem kak poceni rangefinder, cenejši od kake Leice. Do kakšnih 300 EUR bi šel...
Tudi če ima/pozna kdo kakšno dobro ponudbo (lahko tudi Leica) naj kar pove.
David
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2010, 22:34

Jah, starih ruskih in drugih imaš po Bolhi za ugodne cene.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

purac @purac 20. Mar 2010, 22:46

za ta denar bi lahko ob kančku sreče dobil tudi malo rabljeno Besso R - Leice za ta denar žal ne dobiš. Ja, malo si poglej ruske RFje, recimo kak Zorki ali Fed. Na bolhi imaš trenutno Kiev (kopija Contaxa) za sitne pare.
Če te pa zanima recimo Rollei XF 35 pa se lahko dogovoriva preko ZS.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 21. Mar 2010, 06:32

OK, imam več vprašanj.
Kot prvo, kateri objektivi mi na Bessi R delujejo. Prebral sem da imajo Leica mount ali nekaj takega. Bi rekel da to pomeni da lahko uporabljaš Leica objektive? Čeprav jih ravno nimam namena kupovat biggrin
Kot drugo, kje bi lahko prebral kakšne specifikacije o teh rangefinderjih Bessa R - jih je namreč cel kup.
Tretjič, kaj pomenijo vsa ter razna imena objektivov - Summaron, Sonnar, Distagon, Planar, Elmar...?
 0   

Bostjan @Archie 21. Mar 2010, 10:16

Glede na optično konstrukcijo je Zeiss svoje objektive poimenoval (in jih še poimenuje): Distagon, Biogon, Flektogon, Planar, Sonnar, Tessar, .....

http://www.cartage.org.lb/en/themes/Arts/photography/photproces/photogralens/carlzeiss/carlzeiss.htm

http://de.wikipedia.org/wiki/Distagon

Leica pa poimenuje objektive glede na svetlobno moč:
Noctilux = f/0.95, f/1.0 ali f/1.2
Summilux = f/1.4
Summicron = f/2
Summmarit = f/2.5
Elmarit = f/2.8
Elmar = f/3.5 ali f/4
Hektor = f/4.5

Se pa vmes najde tudi kakšna izjema.
 0   

Miha @cedo 21. Mar 2010, 12:24

@Sharpshooter, tu imaš VSE o fotoaparatih z merilnim iskalom: http://www.cameraquest.com/classics.htm

Vse o aktualnih Bessah: http://www.voigtlander.de/cms/voigtlaender/voigtlaender_cms.nsf/id/pa_home_e.html

Ja, Besse imajo M bajonet, tako kot Leica in Zeiss Ikon. Nekatere tudi M39, tako kot Barnack Leica.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 21. Mar 2010, 14:50

Najlepša hvala za linke in obrazložitev.
 0   

Janez Šturm @jj65 21. Mar 2010, 19:36

Si pogledal kaj za leico CL in minolto CLE?
Lp j
 0   

abo01 @abo01 21. Mar 2010, 19:52

CLja pri nas ne dobiš, se pa zunaj poceni dobi Yashica Lynx 5000 in drugi iz Lynx serije. 40mm f1.8, ni slabo.
 0   

robert @robz 22. Mar 2010, 09:47

zanima me realna cena za zorki 4k?ter najcenejsi TLR aparat, kateri bi bil, nekaj sem gledal yashico za okoli 150eur+ samo je ziher se kaj cenejsega??

lp
 0   

tilen2009 @tilen2009 22. Mar 2010, 10:01

Zdravo!
Poglej malo po e-bayu za kakšnim FED-om. Brez objektiva, se mi zdi, da so okoli 50 ojrof.
Ali pa tule:
http://www.russianplaza.com/kiev%20zorki%20zenit%20ziess%20fletagon%20fed%2035mm%20camera%20gifts%20doll%20prices.htm

Če tule klikneš na ime ti ga še pokaže.
Drugače jst imam pa FED 5B.

LP!
 0   

abo01 @abo01 22. Mar 2010, 10:01

Od 15€ dalje.
 0   

purac @purac 22. Mar 2010, 19:39

Recimo kak Yashica Electro 35 dobiš relativno ugodno, pa še zelo dober aparat je.
Jaz ga imam in je res "stroj", ki dela res dobre posnetke predvsem zaradi odličnega objektiva.
Imel sem kar srečo pri nakupu saj sem dobil skoraj nerabljenega GTja (črna verzija).
Edini minus mu je da je A priority - torej ti samo nastaviš zaslonko avtomatika pa ti "spaše"
ustrezen čas. Ročno je možno le če odstraniš baterije.
 0   

rok @vento 12. Apr 2010, 16:52

Zanima me ali imajo rangefinderji nasplošno temnejša iskala?bigeek
Mi je čudno ker sedaj imam yashico electro 35 in ima dosti temnejše iskalo kot recimo dslr nikon d80. Iskalo nekako vleče na temno modro? Pri sončnem vremenu še gre ko pa je oblačno ali pa proti večeru je pa kr težko ostrit. Se da to nekako očistit, popravit... in ali imajo razni ruski (zorki, fed..) bolša iskala?
Je pa drugače fotoaparat od babice tako da je čisto možno da se je v ene 10letih neuporabe kej umazal.
Imajo te ruski merjenje svetlobe (svetlomer)? Ker na uč bi bilo bolj slabo smile

Sharpshooter: Si ti lani sodeloval na NG natečaju?
 0   

Miha @cedo 12. Apr 2010, 17:05

vento je napisal/a:
Zanima me ali imajo rangefinderji nasplošno temnejša iskala?

Ne, merilna iskala so svetlejša od zrcalno-refleksnih. Tvoja yashica je stara 30 let in potrebuje čiščenje.

vento je napisal/a:
Imajo te ruski merjenje svetlobe (svetlomer)? Ker na uč bi bilo bolj slabo smile

Večina ne, izjema je kakšen kiev (kopija contaxa), pa še ta je selenski in verjetno ne deluje več. Uporabi sončno pravilo f/16. smile
 0   

rok @vento 12. Apr 2010, 17:27

Aha, hvala.
Čišenje: kdo pa to sploh dela (glede na to da je fotoaparat star 30) in koliko bi stalo.
 0   

iztok @izo 12. Apr 2010, 17:33

cedo je napisal/a:

Tvoja yashica je stara 30 let in potrebuje čiščenje.

še bolj pa najbrž rabi nov odbojni nanos na prizmo oz steklce. iz prve roke grin.
 0   

rok @vento 12. Apr 2010, 17:39

izo je napisal/a:
še bolj pa najbrž rabi nov odbojni nanos na prizmo oz steklce. iz prve roke grin.

In kje naj to zdaj staknem laugh laugh
Ne resno: Bi to znal kakšen servis zrihtat?+cena?
 0   

iztok @izo 12. Apr 2010, 17:48

to sem jst nekaj za svojga lynxa gledal. se ne spomnem več, ampak mislim, da se da nekak obnovit zadevo z nekim nanosom, sem pa pozabil s čim in kako. gre za pol odbojni, pol prosojni naparjen kovinski nanos, ki gre očitno na teh yashicah z leti dol, sploh, če hočeš kaj drgnit op teh stekelčkih. learni it hard way, na žalost.
lahko si pomagaš z alkoholnim ipd, da potegneš kakšno črto čez, ki služi potem za af vzorec, vendar to ni to, ne pomaga preveč ( spet, iz prve roke).
ruse, ki sem jih imel priliko pokukljat čez, so imeli bolj ohranjeno af iskalo oz območje, vendar to to dovolj velik vzorec, da bi lahko potegnil zaključke najbrž.
bi moral malo spet pobrskat za rešitev, vem pa, da se nekaj da ukrenit. obvezno pobrskaj rangefinder forum za te hece..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati