0   

Simon @partyzan10 22. Mar 2010, 18:02

Živijo,

Danes sem dobil Wireless Flash Trigger PT-0 in ga sprobal. Imam težave s proženjem in sicer enkrat deluje drugič ne. Če priklopim sprejemnik in odajnik s kablom deluje brez težav, ko pa jih odklopim in dam sprejemnik na fotoaparat pa sproži rekdo kdaj. V čem je težava? Imam canon 40 d in canon 430 ex

hvala vsem za pomoč
 0   

Simon @partyzan10 23. Mar 2010, 11:31

Noben ne ve kje se skriva težava?
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/
 0   

WhiteCell @WhiteCell 23. Mar 2010, 11:39

slabe baterije ?
 0   

martin @mart911 23. Mar 2010, 11:50

mogoče so kontakti mal zamakneni probi oddajnik mal naprej pa nazaj premaknt pa bo mogoče bolš
 0   

Bostjan @Archie 23. Mar 2010, 12:22

Težava je v poceni (kitajski) robi grin. Ni prvič.
 0   

Simon @partyzan10 23. Mar 2010, 12:55

Bom poskusu še s čisto novimi baterijami, ker sm mel neke napol prazne. Ali na sprejemniku gori lučka če daš na ON? Ker meni ni gorela.

A kdo mogoče ve če naročim isti model da bo delal na te spejemnike, ker imam že dva sprejemnika in bi vzel sedaj samo z enim sprejemnikom?
 0   

Jože @trigga 23. Mar 2010, 13:26

Poskusi tole: odpri sprejemnik in vzemi ven baterije. Najdi kratek kos tanke žice (recimo 5 centimetrov, kakšna žička iz UTP kabla se odlično obnese). Najdi maso hot-shoeja in jo poveži direkt z minusom baterije. That does the trick.
Če nisi prepričan, nalepi fotko sem gor pa ti "narišem" kaj moraš povezati skupaj, lahko pa dam tudi kako sem naredil jaz, vendar komaj zvečer ko pridem domov...
 0   

Erazem @erazem 23. Mar 2010, 17:51

Lahko je problem tudi v 430ki. EX I se po mojih izkušnjah dokaj slabo obnese s kitajskimi prožilci.
erazem
 0   

Jože @trigga 23. Mar 2010, 18:59

Bemtiš, sem pozabil torbo v pisarni. Bom jutri prilepil fotko (ali pa če, kot sem že omenil, nekdo prilepi sem gor fotko notranjosti, potem pa lahko označim kaj je treba povezat...).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati