0   

zuzek @zuzek 23. Mar 2010, 15:25

pozdravljeni

oče kupuje digitalca, naj bo kvaliteten, priročen in enostaven

pomebno je samo, da
- dela lepe slike
- se polni prek polnilnika

poleg linkow bi rad vedel ZAKAJ tistega priporočate smile
 0   
 0   

Jan Kajfež @Geccko 23. Mar 2010, 15:44

thunder_road je napisal/a:
Link:

http://www.bizrate.com/electronic-toys/oid1605961016.html

Jao...ti pa imaš predloge.... biggrin
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Žiga @thunder_road 23. Mar 2010, 15:47

Se opravičujem. Ampak razlog, da naj "dela lepe slike", mi je nekako padel v oči. Za 120€ so tako ali tako minimalne razlike in ne bi bilo težko najti kakšnega. Samo lepe slike bo moral delati kar tvoj oče sam, ne fotoaparat. Ta jih pač samo beleži.

Poglej si kakšno kompaktno Praktico za cca 100€ ... lahko gre v žep, dokaj kompaktna, kvaliteta je. Ali pa kaj podobnega v tem stilu.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

zuzek @zuzek 23. Mar 2010, 16:19

lepe slike, v tem smislu da imaš na automatsko naštimano pa ti nardi lepo sliko, brez štimanja
 0   

Jernej Lasič @Sviri 23. Mar 2010, 16:48

lepe slike smile

dokler bodo pogoji popolni za automatiko, bodo vsi delali "lepe slike", ko pa bodo pogoji zahtevni bo pa avtomatika odpovedala.

sicer je pa pomojem dosti vseeno, kaj kupiš za 120€... so vsi več ali manj isti za ta denar. jaz priporočam da greš u trgovino in se odločiš glede na upravljanje aparata, zahtevnost uporabe, izdelavo, itd.. zadevo je treba prijet v roke. slika je pri tej vsoti denarja pomojem zadnja stvar...
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Tynah @Tynah 23. Mar 2010, 21:18

Tale
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/standard-fotoaparati/462203-canon-a480-PLUS-2gb-PLUS-polnilec
+ več podrobnosti tukaj
http://www.canon.si/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_A480/index.asp

tega sem jas hotla mami kupit za božič ampak sem ji pol raje nekaj drugega. tale dela ful lepe slike tut makro ostritev je že pri enem cm samo dvomim da tvojga atija to zanima =) Hah. No vglaunem je priročn, poceni in kul grin
 0   

Ratter @Ratter 23. Mar 2010, 21:40

zuzek je napisal/a:
lepe slike, v tem smislu da imaš na automatsko naštimano pa ti nardi lepo sliko, brez štimanja

Potem pa svizec zavije čokolado v folijo....
Pa mi tukaj bomo krivi,da ti nismo pravega fotoaprata priporočali.
Zuzek,Bom poskušal čisto enostavno povedat.
Slike dela fotograf.Ne fotoaparat.Fotoaparat je samo orodje.
Če ga znaš uporabljat,potem praktično vsak dela lepe slike.
Če pa ne dela lepih slik je pa kriv fotograf.
 0   

zuzek @zuzek 24. Mar 2010, 01:02

ožji izbor:

Praktica
sony
canon
Olympus
Kodak
Panasonic
 0   

maks @mmax 24. Mar 2010, 07:17

Glede na tvoje zahteve in pričakovanja, cena-karakteristike se mi zdi najbolj primerna Practica.
 0   

zuzek @zuzek 24. Mar 2010, 09:14

aja, če gledam malo karakteristike (zoom, ločljivost,Mpix) jih ima praktica najmanj od drugih naštetih, pa je kljub temu boljša?

mika me najbolj sony cybershot, kaj menite?

a majo vsi da moraš držat gumb za slikat, preden pritisneš od tehle?
 0   

Tynah @Tynah 24. Mar 2010, 09:16

zgleda da ti zdaj najbol po megapixlih gledaš. Sam men se ne zdijo tak pomembni ker lahko nekdo nevem... z 6mgpxli naredi petstokrat lepšo sliko ko nekdo z 14 =) Drugače pa jas ne maram soniyev.Niso mi nekak pri srcu. Iz izkušenj. Drugače pa če ti je, go for it ane grin
 0   

zuzek @zuzek 24. Mar 2010, 09:49

ej kot opazite nimam pojma, zato vas sprašujem
 0   

Tynah @Tynah 24. Mar 2010, 10:06

ja sej jas sem napisala že od zgoraj kateri fotoaparat se splača vzet
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/standard-fotoaparati/462203-canon-a480-PLUS-2gb-PLUS-polnilec
 0   

Jernej Lasič @Sviri 24. Mar 2010, 11:38

jaz pa še enkrat rečem, da pojdi raje v trgovino, reči da bi za okol 120€ kupil aparat in naj ti jih prodajalec par pokaže. s seboj imej kartico in z vsakim naredi par testnih fotk. preglej menije in kako ti aparat sede v roko.
doma pa se na podlagi fotk in izkušenj glede aparata samega iz trgovine odloči, kateri je najbolj primeren zate.

ker za 120€ so več ali manj vsi enaki. važno je, da tebi odgovarja glede menijev, enostavnosti uporabe, velikosti, izgleda, itd..
aparati v tem rangu delajo več ali manj vsi fotke podobne kakovosti. sploh ob idealnih pogojih. ko pa so pogoji zahtevni, temačni, potem pa vsi povrsti zaribajo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

maks @mmax 24. Mar 2010, 14:47

Dobro, pa vzemi sony, samo v Mpix ni vse, za slike ki jih boš razvijal ali gledal na računalniku je dovolj že 5Mpix.

Jaz bi za ta denar vzel Praktico še raje pa Panasonica, vendar je že za polovico dražji upset
Pri obeh poglej tudi razpon ISO in čas zaklopa, ter primerjaj z drugimi .

Kot ti je pa @sviri rekel, bo pa verjetno najbolje zate in za tvojega očeta, čeprav se mi zdi da kupuješ zase bigrazz

p.s. Kako pa misliš da boš ostril in slikal, brez pritiska na gumb laugh
 0   

zuzek @zuzek 24. Mar 2010, 17:53

zanima me še, kako je s temi baterijami. a je boljše da kupiš fotoaparat z navadnimi baterijami pa potem še kupiš polnilc pa polneš?

ali bolje ta akumulator, ki ga ima večina, saj ene 2, 3 leta ob povprečni se ne bi smela zelo zmanjšat kapaciteta akumulatorja
 0   

maks @mmax 24. Mar 2010, 18:49

Toliko kolikor zdrži takšen aparat, je dovolj priložen akumulator.
Tukaj spet zmagata(od teh, ki si jih dal na izbiro) ta dva ki sem ti jih priporočil cool
Sicer pa se dobijo tudi akuji z večjo kapaciteto, vendar dvomim, da boš rabil.
Zdaj sem pa že tolikokrat to pregledal, da bi si še jaz kupil enega Panasonica za v žep biggrin
 0   

Tynah @Tynah 25. Mar 2010, 18:41

jaz sem sa Nikon S570 grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati