0   

matejgt @matejgt 27. Mar 2010, 10:03

Pozdravljeni!
Sicer nevem če sem postavil v pravilno kategorijo moje vprašanje, ampak vseeno, zanima me, če kdo ve, kako se v coreldrawu reši problem prekrivanja črt! Pri fotografijah imam namreč že narisan obrez (hairline črte za izrez z rezalnikom-ploterjem) dela slike znotrej fotografije, vendar je ta narejena tako, da se črte kar prekrivajo! Vem pa da obstaja neka funkcija, ki te črte, ki se prekrivajo uniči oziroma ostanejo le zunanje, tako da rezalnik ne reže znotraj slike! V priponki prilagam sliko, fotografija je odstranjena, da se lažje vidi prekrivanje črt! Ali mi lahko kdo pomaga? Hvala
 0   

Jernej @Horse 27. Mar 2010, 10:24

Po izgledu sodeč, imaš nekoliko starejšo verzijo Corela - upam, da je pri novejših enako.
Označi vse objekte, ki jih želiš imeti skupaj; pri novejši verziji se ti na vrhu prikažejo ikone (osebno se mi zdijo dovolj sporočilne, tako da ne bi smelo biti problema), drugače pa imaš verjetno pod Arrange/Shaping vse te možnosti (tega verjetno niso spreminjal) in izbereš Weld.

Upam, da ti je v pomoč.
www.analog.si
[img:d2dee11ba7]http://www.shrani.si/f/3K/mV/2S99g5hx/sexdrug2001-8.jpg[/img:d2dee11ba7]
 0   

matejgt @matejgt 29. Mar 2010, 10:14

Hvala za pomoč!
Bi pa vprašal še nekaj, ali obstaja funkcija v coreldrawu, ki bi izbrisala ali preprećila izrez (na rezalniku) manš dele od določene mere, naprimer manše delce od 2mm! Hvala
 0   

Kris @kris 29. Mar 2010, 13:27

Tega v Corelu najbrž ne boš mogel nastaviti, to bi ti moral omogočati rip od rezalnika.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati