0   

WickeDxSpeeD @WickeDxSpeeD 28. Mar 2010, 14:29

Pozdrav, zanima me kaj menite o nakupu Nikona D80 , starega cc 2 leti, samo bodya? ja cena je zanimiva.

Ali se splača vzeti D80 namesto Nikona D90 ?
Kolk pa je lahk "zjahan" ?Oz. kaj se lahk kaj pokvari v teh letih in a ma aparat recimo kakšen tot posnetkov ?
Hvala za pomoč.
 0   

Horvy @Horvy 28. Mar 2010, 14:38

Jz ga mam rabljenega in je čist kul fotoaparat, ampak ima moj kolega nikon D90 in je za razred bolši glede šuma, zaslona...če se ne mudi vzami D90...je res boljši!
 0   

Žiga @zcetrt 28. Mar 2010, 15:06

Ja, D90 je super fotoaparat. Ampak tudi D80 je dober. Kakšna je pa cena za D80? Ker od tega najbolj zavisi.

Kaj je lahko zjahano? Zaklop naj bi imelo življensko dobo 50000 posnetkov. Lahko seveda veliko več zdrži, ali pa manj. A načeloma je to stvar, ki lahko odpove. Koliko te stane menjava, nisem prepričan, govori pa se o okrog 150 EUR in celo več.

Bili pa so Nikoni občutljivi tudi na odstopanje gume, ampak to res ni neka sila. Malo poglej tudi, kako umazan je senzor in medlica, saj te čiščenje tudi pride hitro okrog 30 EUR.

Vse torej zavisi od cene rabljenega in koliko je bil rabljen. Tudi kako se je ravnalo z njim. To pa hitro vidiš z malo bolj pozornim ogledom ohišja.
4.
 0   

WickeDxSpeeD @WickeDxSpeeD 28. Mar 2010, 16:06

Body je cc nekaj majn kot 300 eu ali kako malenkost majn.Mogoče bi bila za začetek dobra ta varianta in kasneje naslednika d90 ?
Ima ga oseba , ki ga je zelo čuvala.
 0   

Horvy @Horvy 28. Mar 2010, 18:29

Z d80 nimaš kaj falit...vzami če veš da je vse vredu...
 0   

David @Lebi 28. Mar 2010, 20:47

Z D80 boš osvojil vse osnove ki jih rabiš v DSLR...kasneje ti bo kmalu tudi D90 premalo.Med njima je pa minimalna razlika . Zato kr hrabro v nakup....cez cas pa kak D300.
To je zgolj moje mnenje
LP
'The world is so beautiful, so colourful'

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati