0   

s5jst @s5jst 29. Mar 2010, 15:00

Pozdrav vsem,

Kot novi član na forumu se še ne znajdem najbolje med že napisanimi temami, opazil pa sem že, da večina začetnikov sprašuje "splošno" o nakupu fotoaparata. Tudi jaz imam podoben problem, le da se odločam med igračkami v naslovu.

Moja foto kilometrina se je začela z Zorki 4K (55mm+135mm objektiv) in nadaljevala s Canon A530 Powershot za potepanja, škljoc in družinsko uporabo. Mimogrede, Zorki bo mogoče naprodaj, zaradi razlogov na koncu cry

Ravno zaradi želje po močnejši zadevi se odločam med D3000 in P100. Potreboval bi ga v prvi vrsti za družinsko in popotniško fotografijo, tako da je objektiv vsaj 200mm nuja. V drugi vrsti pa bi zadevo sprehodil tudi na kakšen fotolov, tako da se pogovarjamo vsaj o 300mm in veliki zaslonki, da lahko v jutranjem mraku kakšen žarek pride do senzorja.

Vprašanje sedaj je ali je pametno dati 400€ za P100 ali 550€ za D3000, če slednji že rahlo presega proračun, ki ga je odobrilo domače ministrstvo upset upset
LP, Marko
 0   

Aleš @lial 29. Mar 2010, 15:57

Verjetno veš, da gre za dve precej različni vrsti digitalcev - DSLR in ultrazoom-kompakt.
V 'moto' žargonu - zanima te nakup avtomobila, ali skuterja.
Z obema prideš iz točke A do točke B, vendar je marsikaj drugače. grin
Glede na to, kar sem do sedaj uspel prebrati v različnih testih in forumih, je 3000 kar močna mašina in v veliki meri prijazna do uporabnika, na drugi strani pa je P100 v svojem razredu bolj zadaj.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 29. Mar 2010, 18:02

1. Zorkija se ti mogoče splača obdržat, ker na koncu boš pa čez nekaj časa ti kupoval kakšne rangefinderja biggrin
2. tako kot ti je lial povedal, to sta dve zelo različni stvari...najprej ugotovi kaj si želiš....
3. P100 kupiš in to je to, mogoče kakšna torbica še in dodatna baterija...
D3000 kupiš in je to šele začetek zapravljanja denarja....
4. dobro razmisli, da ne boš po nepotrebnem zapravljal....aja, če imaš kakega znanca, ki ima DSLR ga pojdi malo pogledat, naredi nekaj slik in boš videl zakaj ti govorimo da sta ta dva fotiča kot dan in noč
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

name1 @name1 30. Mar 2010, 09:32

Citiram:
3. P100 kupiš in to je to, mogoče kakšna torbica še in dodatna baterija...
D3000 kupiš in je to šele začetek zapravljanja denarja....

haha, se ne bi mogu bolj strinjat:))

ta komentar bi moral romat v vsako temo, ko kdo sprašuje al kompakta al DSLR...
May the light shine on you!
 0   

s5jst @s5jst 1. Apr 2010, 07:08

Se opravičujem za "kasno paljenje" mi je moja osebna zaslonka nagajala...se ni zapirala prav dobro biggrin biggrin Najslabši možen način diete laugh

Ja, strinjam se, da je P100 samo nakup in D3000 jama brez dna, vendar ker moški nikoli ne odrastemo, se bolj nagibam k tej drugi igrački, posebej zato, ker me mika tistih FF-24mm, ki jih noben kompakt ne dosega (čeprav je tudi D3000 crop).

Poleg tega rešim ostrenje - objekt oster, ozadje megleno - kompakt tega ne nudi.
Par kg opreme se pa pri dveh malčkih ne bo poznalo biggrin
Glede photoshopa pa mislim, da za "fotoalbum" 15x13 ni potrebna obdelava slik, za večje formate pa se je itak vedno potrebno potruditi.

Sem si pa že sam odgovoril na vprašanje... laugh laugh (forum pa tak. Si mora človek sam pomagati, da pride do rešitve biggrin )

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati