0   

David @dejwid 29. Mar 2010, 22:31

Ali je morda kdo med vami mojster barv, na zaslonu in na papirju mogoče? smile
Potreboval bi namreč pomoč pri slednjem problemu.
Imam veliko število portretnih fotografij (govorimo o približno 200 fotkah), ki bi jih bilo potrebno barvno korigirat; pripravit za tisk na offset mašini. Noben problem ne bi bil, če bi bile te fotke idealno barvno usklajene. Vendar pa je vsaka fotka po svoje drugačna – skoraj noben ton kože ni takšni kot bi naj bil.
Kako bi lahko zadevo najhitreje rešil? Fotke so fotografirane na črnem ozadju tako,da moram paziti tudi na to,da bo ozadje pri vseh fotkah, koliko-toliko črno in podobno med seboj.
Pa prosim, ne mi svetovati ročnega popravljanja fotke eno po eno, ker se mi lahko že pri 50. Fotki strga. bigrazz Pozna morda kdo kak dober filter ali pa actions, ki vsaj malo reši problem barve, pa morda kasneje ročno pri vsaki fotki popraviš svetlost ali pa kaj takega.
Hvala za vsako rešitev smile
 0   

miha @mihaaa 30. Mar 2010, 07:51

ja barvno bos po moje usklajevati ravno na roke, mogoce kaksen lightroom da bos kopiral nastavitve po podobnih slikah, to zna kar nekaj casa prisparat,..
 0   

name1 @name1 30. Mar 2010, 08:54

po mojih izkušnjah boš z avtomatiziranim pristopom naredil en velik NIČ...

lahk pa tud da nisem nikoli pravih orodij sprobaval sam mislim da ti ostane samo pipetkanje...
May the light shine on you!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati