0 

Blaž @thundercat 15. Jan 2005, 12:53

Živjo!

Sicer sem že postavil vprašanje, sam očitno v napačni temi!

Imam eno vprašanje!

Kupujem bliskavico za canona 300v!
Kaj menite katera je primerna, oz kaj konkretno pravite na Sigma EF-500 DG ST za canon! Cena le-te je 41.000.

Malo se mi mudi, ker naj bi bila za darilo očetu, potrebujem do srede 19.1.

Hvala za trud!

lp, blaž
   0 

daylight @daylight 15. Jan 2005, 13:24

Canon 540 EZ
.. odlična bliskavica. slabost je zame edino ta da ni kompatibilna z digitalnimi fotoaparati. toda v tvojem primeru to ni problem.
sam če je za darilo sklepam da hočeš novo? ker ne vem če jo loh še dobiš v trgovinah. second hand se jih pa kar neki prodaja in tud cene so uredu.. sam mal moreš pobrskat.

sigme ne poznam.. o tem ti bo znal kdo drugi kaj več povedat.

Sam imam najraj original dodato opremo in objektive. Je dražje.. sam je tud razlika smile
   0 

Blaž @thundercat 15. Jan 2005, 14:41

ker je darilo rabim novo...rabljeno ne pride v poštev.....

nekako draga se mi zdi omenjena sigma...ker cel aparat je pa 80.000 sit vreden...ne vem no...tud neki profesionalci nismo....
   0 

Matej Herbst @matto 15. Jan 2005, 14:52

Za navadnega uporabnika, je bliskavica od Sigme super, tudi zelo močna kot
Sigma DG Super, samo je brez določenih nastavitev, ki ji običen uporabnik ne potrebuje in ne uporablja. Cena je odlična za bliskavico z takšno močjo.

LP
   0 

JurijVM @JurijVM 15. Jan 2005, 16:26

daylight je napisal/a:
Canon 540 EZ

Ima samo A-TTL, ne E-TTL, tako da za novejše Canone ni primerna.

Jurij
   0 

daylight @daylight 15. Jan 2005, 17:10

jurij.. to sem tudi napisal.
   0 

JurijVM @JurijVM 15. Jan 2005, 23:34

daylight je napisal/a:
jurij.. to sem tudi napisal.

Pod novejše nisem mislil samo digitalce, temveč vse aparate od vključno EOSa 50 dalje, tudi klasične, sem spada tudi EOS 300V, ki ima E-TTL, ki ga 540EZ ne podpira.

Jurij
   0 

Blaž @thundercat 15. Jan 2005, 23:49

nekako sem ugotovil da je na voljo še Speedlite 220EX ki je 4.000 sit cenejša kot Sigma EF-500 DG ST ..katero se bolj splača

in kaj ta Dg res pomeni da je narejena za digitalce....
   0 

ogabe @ogabe 16. Jan 2005, 08:03

Starejse Sigme (non-DG) naj ne bi bile zdruzljive z digitalci. Naj ne bi bile sem napisal zato, ker moja 500 Super (pa ni Dg) cisto lepo dela tako z 1d kot 1dmkii. Je pa res, da z 10d seka kakor se spomni smile
Drugace pa gredo stvari nekako takole. V istem razredu sta Canon 550ex in Sigma 500 Super. Oba imata enake moznosti nastavitev, priblizni enak domet (550 gre zares okoli 1.5m dlje) in sta namenjena enakemu krogu ljudi, ter oba sta narejena kot iz dreka (vsaj v primerjavi z opremo za katero sta namenjena :lol: ). Potem imas Sigmo 500 ST, ki ji manjka polovica nastavitev ter Canon 420ex, s prav tako "pomanjkljivostjo". Seveda to zares ni pomanjkljivost, ampak zgolj ta razlika komu je stvar namenjena. Razni 220ex in ostali podobni flashi, pa so flashi, ki so cisto v drugem razredu in so namenjeni, nekomu ki rabi samo malo mocnejsi flash, kot pa je tisti ze vgrajen. Ce premisljujes med 220ex in Sigmo 500 ST potem sploh ni dvoma in kupi Sigmo. smile
   0 

Blaž @thundercat 16. Jan 2005, 14:48

no super...hvala za nasvete....zanima pa me še nekaj...

Kje v Ljubljani bom lahko kupil omenjeno bliskavico, a lahko poveste kakšno trgovino kjer bi to imeli. Sam poznam le fotomarket.net oz. Foto Beseničar, kaj pa v primeru, da tam te bliskavice nimajo, kam naj se obrnem!
   0 

rado @rado 16. Jan 2005, 16:54

Odkar obstaja internet pa res ni težko najt stvari

http://www.sigma-si.com/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati