0 

pixel @pixel 16. Jan 2005, 13:22

Upam, da se ne ponavljam in ste na to temo že imeli debato.
Zanimajo me internetne strani z malimi oglasi, a ne kot je ebay, kjer so stvari precej dražje kot naprimer v oglasih v kakšni reviji, kjer lastnik enostavno napiše oglas in prodaja brez avkcije ali kaj drugega. Živim na meji z italijo in včasih kupim kako njihovo revijo. Tako sem tam gledal cene recimo za nikon D100 in so okrog 800 evrov in še manj. Na njihovem ebayu pa ga ne dobiš za manj kot 1000 evrov.
Torej zanimajo me internetne strani kjer so povsem normalni oglasi. Lahko tudi naslovi oglasniških revij.
lp
   0 

Pele @Pele 16. Jan 2005, 14:09

Bolj konkretno?
   0 

primoz75 @primoz75 16. Jan 2005, 15:49

ma tudi na e-bayu dobiš zlo poceni stvari, res da na e-bay.it je vse nekoliko dražje, ker je foto roba, pa ne sam ta, v italiji nekoliko dražja (bo kr evro in pohlepni prodajalci bil kriv za to)

pri iskanju preko e-bay.it pojdi na opcijo 'cerca in: tutto il mondo'

pa boš imel večjo izbiro, predvsem nemčija, avstrija in španija so občutno cenejša tržišča, primerjaj pri ceni novega...razlika je tudi do 20-30%...

pa iz evrope ni carine in ddv...
   0 

pixel @pixel 16. Jan 2005, 17:52

Bolj konkretno, mislim prav na fotografsko opremo;fotoaparat in objektivi.
Gledal sem vse opcije, tudi cel svet a cene se tik pred zaključkjom avkcije skoraj izenačijo, pa naj si bodo v kateri koli državi. Seveda izjema je bušlandija.
In poglejte samo te feedback-e. Tam so skoraj sami preprodajalci. Kako naj ima nekdo drugače nekaj sto teh točk. Prodajalec brez točk je izjema in to zelo, zelo redka.
   0 

primoz75 @primoz75 16. Jan 2005, 18:50

ej, ma so...

sicer pa je tko, da so kao rizični prodajalci brez feedbacka...ma ni zmeraj tko. vsak pač enkrat začne prodajat.

ZAdnjič je en prodajal eos 10d, battery grip, dodatno baterijo in objektiv 300/4 L IS... staro 4 mesece vse, torej v garanciji, reč pa je bila iz londona, torej brez carine, ddv-ja...no komplet je prišel na 1.500 eur...cena 10d nove (vsaj moja je bila toliko)...

no, pol sem reč sledil in je bil tisti ki je reč kupil zelo zadovoljen...pač, tak je bil njegov feedback.

Jaz pač nisem zaupal in zato nisem nakazal teh 1500 eur...sem pa zamudil dober deal..
   0 

pixel @pixel 16. Jan 2005, 20:08

Primož se strinjam s tabo glede feedbacka in zanesljivosti. Res, da vsak začne enkrat prodajat, a jaz bom v celem življenju imel na veliko 10 prodaj. Torej so le preprodajalci.
Se vračam k mojemu prvemu vprašanju. A kdo ve za kako internetno stran z oglasi iz bližnjih držav, razen ebaya?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati