0   

BubikolRamios @BubikolRamios 12. Apr 2010, 23:17

Tole je en 3 mm hrošč, ki ima navado, da se, ko se zelo malo vznemiri , izstreli, z mesta, do 0,5 m daleč.

Torej slikanje brez fleša, s stojalom ne pride v poštev(lahko bi ga naprimer cel dan čakal da pride na mesto kjer ne bom premaknil lista kjer je biggrin ). Na oko se mi je zdel kovinsko modrikast.

Levo, po igranju z nef-om, desno, kar pride iz aparata

Kako do boljšega rezultata, glede reprodukcije kovinskega bleščanja ?
 0   

Ratter @Ratter 13. Apr 2010, 08:37

Z Gary Fong Lightsphere na flešu dobiš bolj enakomerno osvetljeno površino.
Brez trdih senc in prežganin.Za takega hroščka slikat po mojih izkušnjah idealna zadeva.
Sicer sam ne fotografiram makro.Za bližinske portrete je pa fantastika.

http://www.youtube.com/watch?v=jsvXVkm29A4
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 13. Apr 2010, 09:41

hja to tule ne pride v poštev, gor sem imel raynox predleče (oddaljenost od objekta max 3 cm) in one zadeve s tele slike, v levem kotu (nekako ona bela zadeva zgleda kot nekakšen pause papir) in po moje že deluje kot ene vrtse difuzor, ampak ne dovolj:

morda glede na tvoj link, če bi vmes še dal kakšen barvni filter, ki pride v kompletu R1C1, bom enkrat sprobal ....
 0   

Oracle @Oracle 13. Apr 2010, 10:04

a to imaš v kakšnem terariju? idealno bi bilo postavit 4 studijske fleše z velikimi difuzorji naokoli in slikati s kakšnim 150mm macro objektivom, ampak to je verjetno malo iluzorno smile
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 13. Apr 2010, 10:26

Ne, populacija tehle je prispela na moj vrt, da bi mi požrla irise.
Ja objektiv je bil 150 mm.Če obstajajo studijski fleši, da jih postaviš v 'range' 3 cm okoli hrošča smile

Enkrat sem gledal ene makro lučke, imajo eno tako 'kanglo' za usmerjanje svetlobe, v velikosti ta velikega jogurovega lončka, tko da tudi to ne pride v poštev.

Rabil bi nekaj takega kot je v kriminalkah, ko pod vrati potisnejo spy optične kable, samo da bi bila na koncu ena močna lučka,da bi imel potem 'spot lighting' če kaj takega obstaja .. ?
 0   

Oracle @Oracle 13. Apr 2010, 10:28

Ne, s studijskimi fleši sem mislil tako, da ti osvetli celotno okolico z difuzno svetlobo, da ne rabiš fleša (ki je v tem primeru dokaj slaba odločitev, zaradi svetlečega oklepa žuželke).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati