0   

andyz @andyz 15. Apr 2010, 15:18

Ne morem se odločiti.
Imam EF 24-70L, ki je pretežno, torej večino časa na aparatu (Canon 40D).
Predvsem zaradi teže in velikosti objektiva razmišljam o 24-105L.
Je zamenjava smiselna (finance tukaj zanemarimo)?
Malo mi je žal za blendo 2.8, vendar 4.0 vsaj delno kompenzira IS.
Športna fotografija mi ni neka prioriteta. Precej pa zadeve vlačim po terenu.
Lahko kdo iz izkušenj kaj svetuje.
andyz
 0   

RZ67 @RZ67 15. Apr 2010, 15:24

Za 40D vzemi 17-55 f/2.8 IS USM grin
 0   

Žiga @thunder_road 15. Apr 2010, 19:32

Ja, jaz sem ravno prejšnji teden kupil 24-105 L. lahek ravno ni (ni pa to eden tistih neverjetno težkih objektivov). Kar se pa tiče IS, pa dela super! V bistvu ti v slabih svetlobnih pogojih res poveča možnost ostrih slik (pa do sedaj nisem bil kak zagovornik stabilizacije sploh). Tisto o kompenziranji imaš prav, boš dejansko imel "kao" 2.8. Ostrina je, vsaj meni, več kot super za tak objektiv. Kontrasti so pa sploh zgodba zase.
Jaz bi ti ga priporočal takoj.

Pač jaz sem ga vzel, ker sem rabil objektiv, ki bi mi pokril (dokaj kvalitetno) te milimetre, oz. približno ta razpon, ki ga ponuja. Prej sem namesto njega uporabljal 24-85 USM.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

andyz @andyz 16. Apr 2010, 04:01

17-55 mi je premalo, ker mi zmanjka med 50 in 70 mm. Ni to bogve kaj, je pa. Poleg tega imam Tokino 12-24, tako da mi za široki kot 17 mm ne pomeni dosti.
Hvala za nasvet. Še en plus za 24-105 torej. Vem da ni povsem lahek, a v primerjavi z 24-70 gotovo lažji.
andyz
 0   

name1 @name1 16. Apr 2010, 13:41

24-105 ne menjam nikoli več (razen če bom šel na drug sistem)...ko sem kupoval ta lens sem kolebal med 24-70 ter 24-105 vendar zaradi teže sem se na koncu odločil za slednjega in nikoli obžaloval (sem imel tudi oba na testu več kot teden dni tako da nisem kar na "uč" ocenu)...odlična ostrina, odlični kontrasti (ok, ni prime sam vseen), vseeno pa ni tako lahek kot se ti mogoče zdaj zdi smile
May the light shine on you!
 0   

Matjaž Kočar @Matias1 13. Okt 2010, 21:19

Pozdrav.
Še podvprašanje, ker je tema tu C 24-105 L IS USM.
Ali je možno, da obstaja razlika v kvaliteti proizvoda tega objektiva za različne trge (USA, EU, E- EU) ? Saj veste, razlike v kvaliteti produkta so pri čokoladi, pralnem prašku, pamperskah istega proizvajalca in iste znamke ogromne. Zato nekateri kopujejo te produkte zgolj v Mulerju, kjer dobiš W- EU produkt.
Na nemškem netu sem namreč prebral kar nekaj hudih kritik na ta objektiv, ki ga želim tudi sam kupiti.
Sum na to tezo mi dajejo tudi cene v nekaterih E trgovinah - Poljska.
Kaj menite?
M
 0   

peter @pjer 18. Okt 2010, 15:31

Matias1:
zelo mogoče. Navedeno je že bilo, da se slabši (na osnovi končnega preizkusa kvalitete) objektivi 24-105 vključujejo v kit komplete (npr. s 5D Mark II), boljši pa prodajajo posamezno!

LPP
 0   

Žiga @zcetrt 18. Okt 2010, 21:23

Ne zavračam te možnosti, ampak "navede" pa dandanes lahko prav vsak. Med drugim si tudi ti. Pa ne želim nič osebnega reči, le zdi se mi, da takšne novice, katerih so nekateri ljudje lačni, potem hitro zaokrožijo po internetu.

Možno je pa dandanes vse...
4.
 0   

RZ67 @RZ67 18. Okt 2010, 22:17

Objektivi L serije imajo oznako kje in kdaj so bili narejeni, na Japonskem ima Canon tri tovarne za izdelavo objektivov (Utsunomiya - oznaka U, Fukushima - oznaka F in Oita - oznaka O), eno na Tajvanu in eno v Maleziji, glej npr. http://www.canon.com/corp/list03.html#anc001 in http://www.canon.com/corp/list.html (povsod išči EF lenses).

Podrobnosti o tem, kje delajo EF 24-105 L mi niso poznane, prav tako mi ni poznano ali jih po končnem preizkusu kvalitete segmentirajo in če da, kako.

Mi pa je poznano, da ga v nekaterih internet trgovinah lahko kupiš kot običajnega in kot "bulk", pri čemer je bulk brez embalaže in zato cenejši.

En tak primer:
- običajni EF 24-105 za 879 eur http://www.cameranu.nl/artikel/962/Canon_EF_24-105_4.0_L_IS_USM.html
- bulk EF 24-105 za 849 eur http://www.cameranu.nl/artikel/7403/Canon_EF_24-105_4.0_L_IS_USM_Bulk.html

Iz razlike v ceni lahko vidiš, da gre za ceno embalaže (=30 eur).

Skratka, na objektivu lahko preveriš, kje je bil narejen in če ga kupuješ kot "bulk", ga kupuješ brez škatle (bulk v angleščini namreč pomeni nepakirano).

Kar se tiče 24-105 v kitu s 5D Mk II pa tole (cene so vzete od Nizozemcev):
- cena običajnega 24-105 = 879 eur
- cena 5D Mk II body = 1.759 eur
- cena 5D Mk II v kitu s 24-105 = 2.599 eur

Razlika med običajno verzijo (5D Mk II + 24-105 = 2.638 eur) in kit verzijo (2.599 eur) je torej 39 eur. Kot smo ugotovili že zgoraj jih 30 eur odpade na embalažo 24-105 (ker je pakiran skupaj s 5D Mk II), 9 eur je pa extra popust, ker skupaj z bodyjem kupuješ še objektiv.

Torej, vse štima thumbsup Če pa meniš, da je tisti 24-105, ki je dražji, tudi boljši od cenejšega 24-105, pa ga lahko kupiš v Sloveniji, kjer je verjetno najdražji v Evropi laugh http://www.fotomarket.net/katalog/product.php?keywords=24-105&x=0&y=0&product_id=2002
 0   

Robi @mavrica 18. Okt 2010, 22:33

pjer je napisal/a:
Matias1:
zelo mogoče. Navedeno je že bilo, da se slabši (na osnovi končnega preizkusa kvalitete) objektivi 24-105 vključujejo v kit komplete (npr. s 5D Mark II), boljši pa prodajajo posamezno!

LPP

Možno je res vse, samo moja primerjava objektiva kupljenega v kompletu s 5D MKII in kupljenega ločeno (ni bil del kompleta) ni pokazala niti najmanjšega odstopanja ali napake, tako da tem govoricam ne verjamem kaj preveč, posebno v L razredu ne.
 0   

Matjaž Kočar @Matias1 19. Okt 2010, 19:52

Pozdrav.
Vsekakor zanimiva razprava.
No tudi mene bi presenetilo, če bi CANON separiral svoje produkte po končnih testih.
Ker pa 800 in še nekaj € ni ravno majhen denar, imamo potrošniki- kupci pravico vedeti (izvedeti, odkriti), kaj in če kaj obstaja pri tem.
Kot pravim, so izkušnje pri drugih prodiktih slabe (celo pri zdravilih, da ne govorim o avtomobilih itd...)
Vsaj meni je zelo zanimiva informacija o črkah, ki določajo kraj proizvodnje. Prav zanima me, če mi bo prodajalec zaupal serijsko številko oziroma oznako objektiva pred lačilom in pošiljanjem.
Prihodnji mesec bom nekako poskušal napraskati sredstva in se odločil za nakup.
Trenutno je v SLO najugodnejši SEOM - MB. Z njim imam kar dobre izkušnje (Upam, da ta moj komentar ni kakšna prepovedana reklama, a to kar pravim je dejansko res )
Matias
 0   

martin @mart911 19. Okt 2010, 20:06

Jst mislm da ni problema da nebi zvedu serijsko od stvari k jo kupuješ, sicer pa kaj ti bo? Pa tut nebi vedu zakaj bi objektive po kakovosti delil na tržišča ker če je neki zanč je čist vsen a to reklamera en iz Evrope, ZDA al pa Antarktike.
 0   

Matjaž Kočar @Matias1 19. Okt 2010, 20:21

Enostavno.
Špekuliram na to, da je produkt narejen na Japonskem statistično boljši kot tisti narejen na Tajvanu ali Kitajskem oziroma drugje, kjer ima CANON svoje tovarne. Samo to imam v mislih.
M
 0   

martin @mart911 19. Okt 2010, 20:27

A delajo isti model v različnih tovarnah?
 0   

Matjaž Kočar @Matias1 19. Okt 2010, 21:25

Objektivi L serije imajo oznako kje in kdaj so bili narejeni, na Japonskem ima Canon tri tovarne za izdelavo objektivov (Utsunomiya - oznaka U, Fukushima - oznaka F in Oita - oznaka O), eno na Tajvanu in eno v Maleziji, glej npr. http://www.canon.com/corp/list03.html#anc001 in http://www.canon.com/corp/list.html (povsod išči EF lenses).
 0   

Zelod @flambirana_oFca 19. Okt 2010, 21:40

Iz popolnoma druge prakse (gospodinjski aparati in računalniška oprema) mi je poznano, da tega firme ne bodo nikoli same odkrile kje je točno kateri artikel izdelan. Določene pralne stroje, ki imajo oznako Gorenje, jih je dejansko v celoti naredil Bosch, določeni Bosch pa imajo notri 2/5 sklopov izdelanih v Gorenju. Seveda kupcem in javnosti sploh ni poznano kateri modeli so v celoti Boschevi in kateri ne, saj ravno s tem tovarna ogromno privarčuje. Enako je z razno Samsungovo robo, kjer se isti modeli monitorjev delajo v štirih državah. Iz treh so načeloma zelo ok, iz ene radi crkujejo ali že prispejo nedelujoči. In kljub temu, da piše, da je narejen v Južni Koreji, je izdelan v tovarni, ki "slovi" kot slabša. To se pa opazi šele po notranjosti in določenih oznakah.
 0   

skat @skat 20. Okt 2010, 17:06

Tudi sam imam namen nabaviti ta objektiv. Imam namen kupiti novega. Kdo ve, kje bi bilo najugodneje?
 0   

andyz @andyz 22. Okt 2010, 20:55

Da zaključim temo - sem kupil 24-105L in mi ni žal. Je daleč najostrejši, kar sem jih imel. Tudi bistveno bolj od prejšnjega 24.70L Lahko pa, da je bil ta kakšna slabša varianta. Skratka 24-105 L je objektiv, ki ga priporočam vsakemu canonašu.
andyz
 0   

peter @pjer 23. Okt 2010, 09:45

ojla andyz!

če ni skrivnost, kje si ga kupil in predvsem, za koliko? grin

LPP
 0   

andyz @andyz 23. Okt 2010, 16:55

Novega v trgovini, menda v Bigbangu, če se prav spomnim, okrog 1250.-Eu.
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati