0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 00:56

Pozdravljeni

Odločam se za nakup novega foroaparata in mi je nekako v oko padel Nikon d300s.
Zanima me vaše mnjenje o dotičnem modelu in še kakšen predlog za nakup objektiva.
Zaenkrat bi vzel nekaj univerzalnega, kasneje pa nadgradil z kakšnim boljšim.
Me pa vleče v makro vode, seveda rabim pa tudi kaj večjega za slikanje potovanj in kakšnih moto športov.

Nekako sem gledal za začetek 18-200 (tamron 18-270).
Pa ne vem zakaj me vleče k 35mm/f1.8...
Makro bo malo počakal na več financ sej je prioriteta slikanje potovanja...

Hvala za mnjena in predloge.

LP
 0   

Horvy @Horvy 17. Apr 2010, 08:33

D300s je odličen fotoaparat, tu ni kaj, ampak se mi zdi neumno imeti takšen fotoaparat in potem tak slab objektiv, kot je meni osebno 18-200 ali 18-270..D90 ni toliko slabši..za d300s in ta objektiv boš odštel 1800, če pa še 35 1.8 pa okrog 2000 evrov...bolje bi bilo, če kupiš malo slabši body ( d90) in boljše objektive, kot so npr. nikon 18-70 ( rabljen 150 evrov ) in pa 70-300vr( 500 evrov)...to zaenkrat z bodyiem in tema objektivoma stane cca 1500 evrov,

Če je tvoj finančni obseg okrog 1500 evrov ali več, bi jaz kupil:

1. D90+MB-D80-----> nov d90 za 700 evrov + rabljen grip za 100= 800
2. tamron 17-50/2.8----> nov 400
3.tamron 70-200/2.8 nov 700
4.skupaj 1900, le da bi js kupil kak objektiv rabljen ( kot vse svoje do zdaj in nikoli nisem bil razočaran!) in bi plačal 1500 evrov

POPOLNA oprema za začetek...če ti ostane še kak evro več lahko na tamron 17-50 prpopaš raynox predlečo in maš DOBER makro objektiv...

Lp!
 0   

Gregor Gomboc @George 17. Apr 2010, 18:56

Vedno znova zanimivo, ko začetnik v dSLR vodah kupuje drag aparat in poceni steklovje.

Še posebej zato, ker je razlika v sliki med D90 in D300s nezaznavna.
Tako kot tudi pri Canonu med 550D in 50D nikoli neboš ugotovil s katerega aparata je.

Na drugi strani je stvar pri objektivih ravno obratna. Razlika JE opazna.
Seveda pa je za potovanje izbran objektiv najverjetneje čisto OK.

Pa še ena stvar: D300s bo čez 3-4 leta stara kanta. To vemo vsi. Bosta že dva izbolšana modela ta čas zunaj.
S objektivi je nekoliko drugače. Top objektiv bo čez 5 let še zmeraj TOP.

Sicer pa vsakemu svoje. Nekdo rabi "pomemben" napis na traku za okoli vratu, spet drugi ne.
 0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 21:04

Ne me narobe razumet, za 300 sem se odločil izključno zaradi prebranega na netu, malo višji rang ter ker mislim foto imeti vsaj 5let.
Nikjer ne piše da ne bom potem vzel 90ko. Sej zato sem pa vprašal...

Se pravi da bom več pridobil z 90ko in boljšimi objektivi kakor z 300ko in "navadnimi" objektivi? Boljše potem višji rang objektivov in malo nižji rang aparata?
Zakaj pa je taka razlika v ceni med 90ko in 300ko če ni neke opazne razlike med njima? Kdaj se ta razlka šele pokaže - z nekimi vrhunskimi objektivi ali...?

Sej lahko daste še kakšen tak predlog kot ga je dal Horvy, za konkretne izdelke.
Horvy, hvala za predlog thumbsup
Pa recimo da bi šel v nabavo do cca 2K€, kaj je potem najbolje izbrati glede na moje razmišljanje v prvem postu ( ne se ozirat na znamko, lahko se sigma tamron ali nikon, mi je vseeno)?

LP
 0   

David @Lebi 17. Apr 2010, 21:20

Z nov D300s sem odstel dobrih 1400€ kar mi ni niti centa zal .Zato ce mislis kasneje kaj resneje fotografirat ti bo D300s sluzil se lep cas medtem ko ti bo D90 kmalu premalo , odvisno koliko se bos poglobil v samo stvar. Je pa res da se na zacetku , ko ne ves kaj rabis in kaksni so performansi razlicnih objektivom odlocis za nekaj vsestranskega . ki ti bo vsak dan prislo prav ko bos vzel gear v roke.
Dober body brez dobrega steklovja je vredn kot Ferrari brez koles zato na zacetku investiraj v body , ki ti bo ostal in kasneje ko zacutis potrebo in vidis kaj rabis nabavis tisto kar ti lezi.
Na koncu pa še vedno drzi teza da dobro fotko ne naredi fotoaparat ampak fotograf......po drugi strani pa brez dobre opreme ne mores kaj dosti carat. Iz dreka ne delamo puter...smile
Pa veliko srece pri nabavi ti zelim....in veliko uzitkov ... biggrin

LP David
'The world is so beautiful, so colourful'
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Apr 2010, 21:29

se strinjam z Georgem, raje ˝slabš˝ body in kvalitetnejše steklo.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Gregor Gomboc @George 17. Apr 2010, 21:33

Na začetku je vedno bolje investirati več v objektive in manj v aparat ker:

- da ta kombinacija boljše rezultate
- lahko ugotoviš da dSLR ni zate in je vrednost ob prodaji pri tej kombinaciji višja

Če pa še nikoli nisi uporabljal dSLR-a, si začetnik in ne poznaš razlik med objektivi, njihovo kvaliteto in značajem - od kot ti želja po fiksnem 35mm?

Sicer pa ima Google na tvoja vprašanja dosti dobre odgovore. Samo brati jih je treba z glavo.

Kaj pa lahko z D300s narediš, kar z D90 ne moreš pa mi mora najprej še nekdo pobliže razložiti (najbolje tisti, ki so oba aparata imeli v rokah več kot 10min v trgovini).
 0   

David @Lebi 17. Apr 2010, 21:40

scorpioncek je napisal/a:
Pozdravljeni

Odločam se za nakup novega foroaparata in mi je nekako v oko padel Nikon d300s.
Zanima me vaše mnjenje o dotičnem modelu in še kakšen predlog za nakup objektiva.
Zaenkrat bi vzel nekaj univerzalnega, kasneje pa nadgradil z kakšnim boljšim.
Me pa vleče v makro vode, seveda rabim pa tudi kaj večjega za slikanje potovanj in kakšnih moto športov.

Nekako sem gledal za začetek 18-200 (tamron 18-270).
Pa ne vem zakaj me vleče k 35mm/f1.8...
Makro bo malo počakal na več financ sej je prioriteta slikanje potovanja...

Hvala za mnjena in predloge.

LP

Kupi rabljen D90 ali D80 in Nikikor 18-200Vr pa nimas kaj falit.
 0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 21:59

No če smo prišli do tukaj in da gledam za D90, pa dajmo še pogledat za parimi objektivi za kompletno področje, se pravi da bi rabil nek objektiv kot osnovo, kakšen dodatek za makro in potem večji objektiv za potovanja in drugo....
Kaj naj potem gledam kot začetni objektiv in ostale?
Bom pa počasi nabral dobre objektive in ko bom prerasel body lahko le tega zamenjam in grem kakšen razred višje.

Lp
 0   

David @Lebi 17. Apr 2010, 22:03

[quote="scorpioncek"]No če smo prišli do tukaj in da gledam za D90, pa dajmo še pogledat za parimi objektivi za kompletno področje, se pravi da bi rabil nek objektiv kot osnovo, ....

Nikkor 18-200VR za potovanje in pa Tamron 90 2.8 macro ...za rozice in podobno
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Apr 2010, 22:06

si zelenc v fotografiji? prvič nabavljaš dslr? nujno rabiš več objektivov? fajn je, da začneš z enim potem pa nadgrajuješ. Tko sem sam začel z 50mm 1.8 in kasneje nadgrajeval.
 0   

Gregor Gomboc @George 17. Apr 2010, 22:07

Moje mnenje:

Kupi najprej 18-200VR. Na potovanjih, sprehodih, kolesarjenju... ga boš z veseljem vzel zraven in z pridom uporabljal. Tudi kasneje.

S časom boš tudi ugotovil ali je zate pomembnejši široki kot ali tele področje. Nato nadgraduješ opremo lepo počasi, svojim potrebam primerno.

Ne hiti in ne zaletavaj se. Vendar ko enkrat veš kaj želiš, kupi le najbolje. Če ne boš, kot občasno jaz tudi, kupoval 2x.

Meni npr. je široki kot mnogo ljubši kot tele področje. Ima popolnoma drugo, meni všečnejšo, izraznost.
 0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 22:23

ZiZa je napisal/a:
si zelenc v fotografiji? prvič nabavljaš dslr? nujno rabiš več objektivov? fajn je, da začneš z enim potem pa nadgrajuješ. Tko sem sam začel z 50mm 1.8 in kasneje nadgrajeval.

laugh

Čisto popoln zelenec ne, nisem pa še delal veliko z dslr...
Več objektivov pa sem mislil predvsem zaradi kvalitete, ker sem narobe razmišljal in si predstavljal da je "manjši" objektiv bolj kvaliteten, pa kot vidim iz različnih testov se motim. Vidim da so tako imenovani megazum objektivi kvalitetni in ni potrebe po večih seveda bom videl kam me pot potem osnese. ali bo samo to področje v igri ali kaj drugega biggrin
Nekako tudi zato sem gledal za 35mm 1.8 ker je mogoče manj zahteven za začetek (manj svetlobe, fiksen...), no. razen hoje laugh

Za makro pa se pravi Tamron 90 2.8 macro ali ima še kdo kakšen predlog?

LP
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Apr 2010, 22:32

obstajajo tudi predleče, namest da imaš posebi še en objektiv za macro grin

pa nevem čemu laugh smajli?
 0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 22:41

ZiZa je napisal/a:
obstajajo tudi predleče, namest da imaš posebi še en objektiv za macro grin

pa nevem čemu laugh smajli?

v smislu potuhe ki jo dobiš z nakupom 18-200 ter katere nimaš pri 35mm pri kateri je treba delat za željen posnetek biggrin
hec skratka.
 0   

scorpioncek @scorpioncek 17. Apr 2010, 23:00

Hmm, sem pozabil še vprašat, kaj bi rabil za slikanje kakšnega avtošporta se pravi raly, GHD, motokros, pa tudi kakšnega sejma, se pravi v hali?
Verjetno objektiv z čimmanjšim f in...?

LP
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 17. Apr 2010, 23:07

na avtošportnih eventih večino časa nucam 70-200mm f/4 USM L (canon)
 0   

scorpioncek @scorpioncek 18. Apr 2010, 06:55

Kaj je pa ekvivalent temu pri Nikonu?
Gledam 2 objektiva, eden je Nikon 70-200mm f/2.8 VR in drugi Nikon 70-300 f/4-5.6 IF ED

Gledam prave primerjave ali sem zašel?
Našel sem pa tudi to, samo ne vem nič več:

http://nikonrumors.com/2010/02/11/nikon-af-s-70-200mm-f4g-ed-vr.aspx
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 18. Apr 2010, 08:48

še vedno je 70-200mm f/2.8 od sigme grin

na nikon se žal ne spoznam
 0   

Horvy @Horvy 18. Apr 2010, 09:08

Poglej moj prvi predlog...NOV nikon D90, tamron 17-50 2.8, tamron 70-200 2.8, grip Nikon MB-D80, raynox predleča ( makro) na tamron 17-50 nudi ODLIČNE REZULTATE!...napisal sem dva tamrona, saj so v 90 procentih vsi ostri, pri sigmi nivedno tako, pa fajn se mi zdi imeti objektive iste znamke...

Sam imam opremo za cca 2500 evrov....všteva pa

Nikon D40, Nikon 17-55 2.8, Nikon 70-200 2.8 VR, Nikon 50 1.4 g..več ne rabim....objektivi so najboljši kar jih lahko dobiš od nikona za DX, body je pa za ljudi ''drek'', jaz pa povem, da sem imel D80 in D40 jo nese v vseh v vseh pogledih razen MGPx, ergonomičnosti in AF motorčku...pri 1600 ISO ni šuma, pri D80 je pri 800...pa ne vem če bi js delal boljše fotke z D300s....

Najprej ugotovi koliko imaš rad fotografijo...če imaš zelo rad...kupi čim bolje, da ne boš menjal!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati