0 

arturo @arturobandini 18. Jan 2005, 16:28

S katerim programom bi lahko prek palmovega IRja krmilu olympus e-1?
   0 

Matej Herbst @matto 18. Jan 2005, 17:40

Počaj da se oglasi kaj pele on ima E1
   0 

Pele @Pele 19. Jan 2005, 18:59

Uh tega pa res ne vem, ker me ni nikoli zanimalo. Povprašaj tukaj
http://www.sting.si/forum/index.php
   0 

Gumby @Gumby 20. Jan 2005, 10:47

Ideja zelo dobra in zanimiva. Govorim sicer zelo na pamet, a mislim, da bi moralo delovati z OmniRemote. Dobis ga tukaj (tudi preizkusno razlicico). Problem je le, da bi si moral sposoditi originalni Olympus-ov daljinec, saj OmniRemote deluje tako, da se 'nauci' pravih kod (podobno kot univerzalni daljinci za TV, VCR...) Dobro bi bilo izvedeti tudi kaksna je nosilna frekvenca IR signala originalnega Olympusovega daljinca, saj je Palm (zaradi svoje hitrosti) omejen kar se tice visine nosilne fekvence IR signala. Tako recimo z omenjenim programom ne mores kontrolirati Bang&Olufsen naprav, katerih nosilna frekvenca IR signala je 455kHz - prevec za Palma.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Jan 2005, 10:51

Jaz imam doma daljinec za Olympus (testiran tudi na E-1). Če mi zna kdo povedat, lahko preverim kakšna je frekvenca.

Drugače pa sem to že probal z mojim IPAQ-om
(program TV Remote Control: http://www.pdawin.com/tvremote.html) in je tudi delovalo.
   0 

arturo @arturobandini 20. Jan 2005, 11:07

Lucifix, lahko preveris frekvence olympusovega daljinca s kaksnim IR testerjem za IPAQ-a?
Mogoce jih imas shranjene v TVremote programu. Lahko pogledas?
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Jan 2005, 11:18

Kot se spomnem tisti program ne omogoča prikaz frekvence. Žal pa ne poznam nobenega programa, ki bi to omogočal.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 20. Jan 2005, 11:24

Mi lahko kdo pove v kakšnem zapisu so te frekvence, da bom lažje našel?
   0 

Gumby @Gumby 20. Jan 2005, 14:27

Zopet govorim na pamet, a ce je Luc-u tole uspelo z Ipaq-om, bi po moje moralo delovati tudi s Palm-om. Se mi zdi, da tile Ipaq vseeno niso kaj prevec hitrejsi od Palm-ov. Kje dobit frekvence se mi ne sanja. Jaz bi si v tvojem primeru sposodil tale RM-1, dolpotegnil tisti OmniRemote-trial in poskusil...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati