0   

Simon @S1m0n 21. Apr 2010, 18:09

Kako naj izvem kaj več o predmetu, ki sem ga našel ?
Vse kar sem trenutno izvedel, da gre za nek mašeten gumb iz srebra, kam se lahko te stvari nesejo, da se kaj več izve o tem ?

Še slikca:
 0   

Aleš @lial 21. Apr 2010, 18:22

Zaviješ v prvi antikvariat in boš lahko začel z raziskovanjem.
Naslednja možnost je sejem starin v Ljubljani in na koncu še vljudna prošnja kakšnemu od kustosov v muzejih (lepa beseda lepo mesto najde)
Dovolj je določitev letnice, porekla, potem pa še internetno brskanje.
Tako sem vrednost starinske vazice izvedel jaz.
 0   

Simon @S1m0n 21. Apr 2010, 18:24

No ja poreklo sem že ugotovil sam, da izhaja iz Hrvaške Slavonije vsaj tistega predela! Toraj je najbolje da se oglasim na kakšnem sejmu ali zbiratelju teh starin ?
 0   

Aleš @lial 21. Apr 2010, 18:31

Ja, na obrežju Ljubljanice je vsako nedeljo sejem starin in tam je nekaj poznavalcev.
 0   

Žiga @thunder_road 21. Apr 2010, 19:16

Samo prijateljsko opozorilo, da ne boš imel težav (ne zaradi mene, tako, da te kdo ne dobi). Ker moram bit pač po (bodoči - upajmo) poklicni poti tudi s tem seznanjen: po zakonodaji RS je vsak predmet (kulturno-zgodovinskega pomena in kot tak brez znanega lastnika; torej razne arheološke ostaline artefakti, kovanci, drugi predmeti v tem kontekstu) najden na ozemlju RS last RS. Ne glede, če je bil najden na javnem ali zasebnem zemljišču. Predmet si dolžan prijavit in predat pristojnim oblastem in/ali organizacijam. Kazni obstajajo. Lani (ali predlani) je bila na celotnem področju RS celo razpisana amnestija na vračanje predmetov kulturne in zgodovinske dediščine brez kazenskih sankcij za tiste, ki so jih imeli doma.

(to je čisto tako, da ti povem, kaj se lahko zgodi če boš preveč okoli kazal; sicer tega je polno, že omenjeni bolšji trg in podobno, ampak nikoli ne veš).
 0   

Simon @S1m0n 21. Apr 2010, 19:19

Ne ne, najden je bil v starejši hiši, ki jo pravkar začenjamo podirat!
Zgleda, da so stari starši radi skrili kaj v dimnik smile
 0   

Andrej @fotokaj 21. Apr 2010, 20:52

No, fino bi blo zraven dat meter, da se vidi kok je zadeva sploh velika?
 0   

iztok @izo 21. Apr 2010, 20:54

hehe, fotokaj, po mojem ni buzdovan..
 0   

Simon @S1m0n 21. Apr 2010, 20:54

Bom jutri ponovno slikal smile in dodal merilo!
Ta fotografija je bila na hitro narejena..

EDIT: ma ne tako veliko pa ni smile je par cm!
 0   

Andrej @fotokaj 22. Apr 2010, 07:09

Ja no; kdo lahko glede na sedanjo fotko takoj reče, a je zadeva velika 2cm, 5cm al pa 10, morda celo 15cm?
 0   

Simon @S1m0n 22. Apr 2010, 13:18

Če gre za manšetni gumb ja nemore bit 10 ali več cm smile

Bom točno izmeril pa dopisal!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 22. Apr 2010, 13:44

Kaj pa če je bil spodnji del pritrjen na kakšen les recimo. Zgornji del pa zgleda, kot da je oprijem za prste, da lahko odpreš kakšna kletna ležeča vrata?
 0   

Simon @S1m0n 22. Apr 2010, 13:51

Lucifix je napisal/a:
Kaj pa če je bil spodnji del pritrjen na kakšen les recimo. Zgornji del pa zgleda, kot da je oprijem za prste, da lahko odpreš kakšna kletna ležeča vrata?

Heh, ne saj pravim da je manšetni gumb je na spletu kar nekaj modernih mašetnih gumbov in zgledajo enako!
Velikost pa ni več kot 2-3cm!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati