0   

Shorty20 @Shorty20 23. Apr 2010, 09:50

Pozdravljeni! Torej zanima me, kateri kvaliteten stativ mi priporočate za nakup.Cena naj bo max 200€ z glavo vred.Katero glavo mi priporočate poleg?Uprobljam pa Nikona D90 18-105 mm ,v bodoče bi uporabljal tudi kakšen 70-300mm, 18-200mm, kakšen širokokoten objektiv.
Potreboval bi tako stojalo da ne bi bil sklonjen pri fotografiranju,visok pa sem 171 cm.

Ogledoval sem si že manfrotta 190 XB, 055XB, 190 XPROB.Vaše mnenje o teh stativih:

Hvala za odgovore pa lep pozdrav.
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2010, 09:58

Preden se boš odločil za omenjenega Manfrotta, ki je sicer čisto solidna zadeva, poglej še za GoldPhoto YH324, sem si zadevo ogledal in je zelo podoben tem Manfrottom, le da nima prečne montaže droga.
Sicer pa je več kakor pol cenejši.
 0   

Sašo @Snap 23. Apr 2010, 14:51

Predlagam da si pogledaš še to temo:
https://www.slo-foto.net/ftopict-18232.html

Govora je o Cullman stativih ki so kvalitetni in cenovno ugodni. Razen če ti je pomembna prepoznavna firma in bi želel imeti Manfrotto. Pa ne me narobe razumet ... so tud Manfrotto super stativi, samo jaz vedno rad pogledam tudi druge opcije smile
Cullman pride v poštev, če boš naročal iz tujine. V slo naj bi jih sicer nekje imeli, ampak ni preverjeno če so na zalogi.

lp
 0   

Janez Šturm @jj65 23. Apr 2010, 18:33

Imam Walimex 6664bt in (pazi!) kopijo benro glave.Stvar deluje. Ni tako zveneča kot kaj dražjega, pa tudi glavo bom nekega lepega dne zamenjal, predvsem zaradi ozkokotnikov. Vseskupa je bilo pod 150€, ampak dela!
Lep večer j
 0   

Shorty20 @Shorty20 24. Apr 2010, 09:23

Verjetno se bom torej odločil za Cullmana 522 ali pa 525. Ali kdo ve kakšna je bistvena razlika je med njima, glede na to da sta si ceni zelo podobni?
Koliko pa pridejo stroški poštnine, če naročam preko amazona.de?

Zanima me še, katero glavi mi priporočate.Vem da dobim pri 522 glavo že zraven,vendar bi se odločil za malo bolj kvalitetno.

Še 1x hvala za odgovore.
 0   

Simon @SimonG 24. Apr 2010, 10:35

tukaj (na dnu) so vsi podatki...

Sem pred kratkim gledal tole kombinacijo:
stativ in glava, ampak zaenkrat še čakata v vrsti na mojem šopping seznamu smile

Poročaj kako si zadovoljen, ko dobiš stativ smile
 0   

andyz @andyz 24. Apr 2010, 15:19

Pri stativu se je treba predvsem odločiti, za kaj ga boš rabil, ali lažjega ali težjega.

Manfrotto 190 x PRO.B je odličen, pa ne zato, ker ga imam jaz (sem jih že imel nekaj pred tem), Je zelo stabilen, nima pa kroglične glave ampak 3-ravninsko. Zame je to bolje, ker lahko bolj precizno nastaviš vse tri ravnine. Ima tudi zglob za prečno postavitev droga, kar je po moje pomembno.
Tudi cena je pod 200.-EUR.

Je pa razmeroma težek, tako da za kakšno daljšo hojo ni najbolj primeren, razen če si greš kondicijske treninge.

Potrebno pa je vedeti - težji, kot je stativ, bolj je stabilen in manj občutljiv na tresenje tako da kaj posebej lahkega odsvetujem.
andyz
 0   

Sašo @Snap 28. Apr 2010, 07:45

Shorty20 je napisal/a:
Verjetno se bom torej odločil za Cullmana 522 ali pa 525. Ali kdo ve kakšna je bistvena razlika je med njima, glede na to da sta si ceni zelo podobni?
Koliko pa pridejo stroški poštnine, če naročam preko amazona.de?

Zanima me še, katero glavi mi priporočate.Vem da dobim pri 522 glavo že zraven,vendar bi se odločil za malo bolj kvalitetno.

Še 1x hvala za odgovore.

Evo, tukaj je seštevek stroškov za mojega Cullman-a 522:

Zwischensumme ohne USt: EUR 65,13
Porto und Verpackung: EUR 7,15
Umsatzsteuer: EUR 14,45
----------------------------------------------
Endbetrag inkl. USt.: EUR 86,73

Prva pozicija je neto cena, druga pozicija je poštnina, tretja pa je davek. Četrta pa je skupaj kolikor te pride smile

Glede razlike med 522 in 525 pa si lahko prebereš na linku, ki ga je posredoval že SimonG.

Glede glave bo moral pa kdo drug odgovorit, ker sam s tem nimam izkušenj upset

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati