0   

confused @confused 23. Apr 2010, 11:17

Lep pozdrav!

Že nekaj časa iščem ter se sprašujem, če obstaja kakšen širokokoten konverter za fotoaparat Sony Cybershot DSC F828? Nekaj jih je za kompaktne fotoaparate znamke Sony, vendar nikoder ni oznake za ta model.. Če kdo karkoli ve, ali pa ima izkušnje s tem, bi mi zelo pomagalo.. none

Glede na to, da sem z kompaktnim fotoaparatom omejen(kar ti ponuja, to imaš..ne moreš nadgrajevat z objektivi) .. sem gledal slike od kompaktnega fotoaparata Canon IS10 z dodanim konverterjem, in je opazna kar precejšna razlika..

Zato res lepo prosim, če kdo kaj ve o tem, možno da tudi prodaja, ali je že kaj slišal, bi mi zelo prav prišlo.

Hvala in lep pozdrav shy
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2010, 11:34

Da bi obstajala kakšna namenska predleča ,za 828 še nisem slišal, lahko pa verjetno priviješ kakšno lečo drugega proizvajalca, ali pa kaj univerzalnega, na primer Raynox 0.7. ta ima sicer navoj 55, vendar bi verjetno z obročkom šlo tudi na tvoj aparat. Vprašanje pa je, kaj boš s tem pridobil, ker je na 828 optika že sedaj precej široka, torej 28mm.
Problem bi znal biti pri vignetiranju, popačenju, kromatiki itd...
Če si iz Ljubljane, lahko poskusiš kompatibilnost pri meni, imam oboje - predlečo in obroček.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati