0   

Miha @cedo 23. Apr 2010, 22:33

Vesela novica za nas "temničarje": HARMAN technology Ltd (Ilford) je na trg lansiral nov fotografski papir, in sicer pozitivni ČB papir, primeren predvsem za "pinhole" kamere in ostale alternativne procese. Na voljo je v RC in FB izvedbi: http://harmantechnologynews.com/2IQ-4GVU-77VU59V96/cr.aspx

Po kratkem pregledu lahko ugotovimo, da je trenutno na trgu več kot 30 različnih vrst ČB papirja in približno 50 različnih vrst ČB filmov.

Po kriznem letu 2005 - bankrot podjetja Agfa Photo in prestrukturiranje Ilforda - lahko glede na število proizvajalcev ugotovimo, da analogna ČB fotografija že dolgo ni bila tako živa, kot je ravno v letu 2010.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 23. Apr 2010, 23:00

Tudi fotokemika proizvaja čb pozitivni papir.
Do Samobora tudi ni tako daleč, v tovarni se ga da kupiti tudi ceneje kot v trgovinah. Pa ful so prijazni in marsikaj razložijo.
 0   

Miha @cedo 23. Apr 2010, 23:09

Fotokemika, HARMAN (Ilford, Kentmere, Bergger, Oriental), Foma (lastna blagovna znamka in Lodima), ADOX,...izbire še pa še. Presenetljivo je to, da je na trg v lanskem in letošnjem letu prišlo 5 novih papirjev. Očitno povpraševanje je. smile
 0   

Janez Pelko @Wartburg 26. Apr 2010, 07:00

Si pa na tekočem smile
A dosti delaš v temnici?
Jaz se spravim ene trikrat na leto...
 0   

Miha @cedo 26. Apr 2010, 08:21

Jaz se spravim ene štirikrat na leto bigrazz Hec je, ker imam v tisočletnem mestu 15 kvadratov veliko, fajn opremljeno temnico (rostfrei pult, korito...), v Lj imam pa možnost le filme razvijat...Ker pa bi ene tri banjice vseeno spravil v kopalnico (za povečevalnik žal ni placa), že dolgo časa razmišljam o kontaktnih kopijah 4x5 inč, Tudi o tem: http://www.zeroimage.com/web2003/EntryPage/entryFrameset.htm če mi za Master Techniko denarja zmanjka smile
 0   

Janez Pelko @Wartburg 26. Apr 2010, 08:49

Pinhole je lušten hec smile
Še večji hec pa je, če si kamero sam narediš, le pri luknjici moraš paziti.
Pa si magar nabaviš filme (ali pozotov papir) 13x18 ali 8"x10".
Če pa boš kupoval tazaresno harmoniko, ti pa svetujem 13x18. Objektivi so v veliki meri isti kot za 4x5, filmi se tudi dobijo, format je pa res impresiven smile
 0   

Miha @cedo 26. Apr 2010, 08:58

Ja, 13x18 je za kontakt idealen, tudi rabljene robe je veliko. Je pa tudi res, da je izbira filmov najmanjša. confused

p.s. kaj je pozotov papir?
 0   

Janez Pelko @Wartburg 26. Apr 2010, 09:01

Aja sori, pozitiv papir...

Filmov nekaj je, pa saj se jih navadiš in s tistimi delaš.
Je pa zato toliko več razvijalcev, ki dajo svoj karakter.
 0   

Miha @cedo 26. Apr 2010, 09:11

Thnx, dokler obstaja Efke, sem kontent smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati