0   

mikey @mikey 1. Maj 2010, 20:52

Zanima me, kaj bi blo boljše za slikat življenja v naravi (ptiči itd):
-Sigma 170-500mm ali
-Canon 70-200mm f4 + kaki konverter ali
-Canon 70-300mm + konverter?
-Sigma 135-400mm + konverter?

Nikakor se ne morem odločit, drugih dražjih pa si žal ne morem privoščit.
Prosil bi za nasvet.

Lp
 0   

Janez Šturm @jj65 2. Maj 2010, 06:13

Poglej še sigmi 120-400 os in 150-500 os. Če imaš crop potem ti je v določenih primerih že 300mm dovolj (ne vedno). Telekonverterji ti poslabšajo svetlobno moč objektiva, kar posledično pomeni 'temo'.
Lp j
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 2. Maj 2010, 06:22

Avtofokus na zgoraj omenjenih ti bo z uporabo deloval edino na 70-200 f4, pri ostalih pa samo dokler bo dovolj odprta zaslonka (odvisno tudi od proizvajalca fotoaparata kako občutljivo medlico ima - praviloma nekje do f5,6 včasih tudi do f8, sicer redko), naprej pa ročno ostrenje (sicer se tudi da z malo več vaje ujeti ostre slike).
Bi pa na tvojem mestu raje pogledal za novejšo 150-500 kot za precej staro 170-500 ki dela slabše slike.
Fotograf FOTOGRAFIRA fotografije, slikar SLIKA slike.
 0   

mikey @mikey 2. Maj 2010, 08:27

Ja res dela boljše slike, je pa tudi dražja za 400€!
Zakaj pa je tale tako poceni? one 150-500 pa so rabljene po večini 700-800€.
 0   

Aleš @lial 2. Maj 2010, 09:33

Tisti objektiv na e-bay-u ima še sedem dni časa, da se podraži...lahko pa, da ti uspe nakup za solidno ceno.
Če pa bi ga rad kupil brez licitacije, je pa tukaj prava cena.

edit: za namen, kakršnega si zapisal, se splača malo stisniti šparovček in kupiti 150-500.
 0   

Horvy @Horvy 2. Maj 2010, 09:44

Ali vsi telekonverterji podvojijo f-stop? tudi nikon originalni ?
 0   

Alien @Alien 2. Maj 2010, 10:04

Ne, noben telekonverter ne podvoji f-stopa. Niti noname ne.
 0   

mikey @mikey 2. Maj 2010, 10:23

lial je napisal/a:
Tisti objektiv na e-bay-u ima še sedem dni časa, da se podraži..

Ko pa betam jaz zadnjo ceno, pa je pol moj? kaj če nimam visa kartice, mi pošljejo izdelek domov in ga plačam po povzetju?
Pa ko sem se registriral so mi napisali, da mi neko kodo za potrditev registracije pošljejo domov.

P.S. Ne spoznam se še na ebay.

edit: Kako je to možno: Sigma 50-500mm
 0   

Bostjan @Archie 2. Maj 2010, 11:32

Alien je napisal/a:
Ne, noben telekonverter ne podvoji f-stopa. Niti noname ne.

Ja, pri nikonovem 2x TC-ju izgubiš dve blendi. N.pr. f=2.0 postane s 2x TC-jem f4...
 0   

Alien @Alien 2. Maj 2010, 12:07

Ups, pardon. Me je zmotil izraz "podvoji f-stop", kar se mi ni zdelo enako "poveča za dve blendi". Pa v bistvu je
 0   

Horvy @Horvy 2. Maj 2010, 12:40

kakšne pa so vaše izkušnje z njimi, ostrina, popačenja, sam bi ga uporabljal z nikon 70-200 VR ( Nikon 2x TC)
 0   

maks @mmax 2. Maj 2010, 15:06

mikey je napisal/a:
lial je napisal/a:

Ko pa betam jaz zadnjo ceno, pa je pol moj?
edit: Kako je to možno:............

Če ti uspe bit zadnji, glede na to da si napisal da se ne spoznaš na eb bigrazz

Zakaj sprašuješ kako je možno, če si že zgoraj "odgovoril" na vprašanje bigeek

Vsepovsod kjer piše Bieten je licitacija in se cena v zadnjih 2 do 3min kar dvigne.
 0   

Jure Verdnik @pajdo 2. Maj 2010, 15:26

mikey je napisal/a:
lial je napisal/a:

Ko pa betam jaz zadnjo ceno, pa je pol moj? kaj če nimam visa kartice, mi pošljejo izdelek domov in ga plačam po povzetju?
Pa ko sem se registriral so mi napisali, da mi neko kodo za potrditev registracije pošljejo domov.

edit: Kako je to možno: Sigma 50-500mm

Na e-bayu gre tako- prodajalec da objekt na dražbo, začetna cena 1€, če gra na dražbo, drugače postavi končno ceno ter prvi ki se javi dobi za to ceno. Pri dražbi pa imaš več možnosti, lahko spremljaš dražbo ves čas ter višaš po 1€, dokler nisi najugodnejši ponudnik, kar je nepraktično. E-bay , pa tudi naša Bolha ima sistem, kjer vpišeš največji znesek, katerega misliš dati za predmet, potem pa program sam postavi tebe na prvo mesto, ze 1€ več, kot naslednji ponudnik, če je ponudil manj. Primer - ko sem kupoval fotoaparat za sebe (EOS 40d) sem vpisal ceno 550€. Ker sem bil prvi, je bila začetna cena 2€. Po treh dneh je cena zrasla na 100€, po koncu dražbe pa je bil moj za 470€, ne da bi jaz karkoli mrdnil. Je pa nevarno, ker veliko ponudb pride v zadnjih sekundah.
Na dom pa ti pošljejo pogodbo ter kodo, da preverijo resnost uporabnika. Za vsako ponudbo na E-bayu si kazensko odgovoren
Po povzetju ti iz tujine nebodo pošiljali. PAYPAL, kreditna ali bančno nakazilo, preden ti pošljejo.

LP Jure

PS. Prodajalec objektiva, katerega si prilimal ne pošilja izven Nemčije, to moraš tudi paziti, pa na štroške pošiljanja, so od 10 do 30€, odvisno od trgovca.
 0   

simon @simon740 6. Maj 2010, 21:11

a kdo ve kako se obnese na canon eos 40d tale Sigma:
http://geizhals.at/eu/a119665.html

Kako se obnese v primerjavi z TAmron 17-50?

Lp,
Simon
 0   

robert @robz 7. Maj 2010, 00:38

Zanima me dejanska vrednost 5+ let starega objektiva canon 28-105, brez stabilizacije in brez usm-prva verzija?ce kdo ve vsaj priblizno
 0   

name1 @name1 7. Maj 2010, 09:08

@simon740: To sigmo sem uporabljal več kot pol leta in je bla zelo zadovoljiva na eos 20d...razen AF zna včas mal v prazno obračat (pa spet je bil kar dost glasen) vendar svetlobno je super, mogoče mal manjka širokega kota ampak se kar da...
May the light shine on you!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati