0   

vid @vk1 6. Maj 2010, 14:33

Pozdravljeni,

zanima me, kateri DSLR fotoaparat priporočate za začetnika, ki vstopa v svet DSLR fotografije. Imel bi ga predvsem za close-up fotke in kakšne bližnje portrete.

Cena bi morala biti okoli 500 eur (z objektivom).

Hvala
LPV

p.s. zaenkrat sem sprobal Olympus in Sony, in mi je bil nekako Sony bolj všeč. Drugače pa mi je znamka Nikon najbolj pri srcu.
 0   

name1 @name1 6. Maj 2010, 14:51

dslr je lahko katerikoli, vse je odvisno od leč ter lučk(recimo flešov)...jaz sm na canonu, eni so na nikonu - same s*it if you ask me oz. nikon ma boljše wide, canon ma boljše tele lense, vmes je pa isto...Oly pa Sony pa men nista všeč čeprav sta čist ql fotiča...aja, kupi nekaj, kar je na spodnji strani proizvajalčeve lestvice, za začetek bo čist super (in še za kasnej, vsaj men)...

če maš kakšnega prijatla ki ima nekaj opreme, kupi kar ima on, da si boš lahko kaj sposodu...

za closeup glej macro objektive (se pravi, da na objektivu piše, da je macro - sigma ma en tak lep 18-70 macro, čeprav to ni ravno za povečave), ki jih lahko uporabljaš tudi za portrete oz. allround...kaj boš pa dobu za 500€ pa ne vem - mal poglej še ostale teme, v zadnjem času so ene 3 na teden:) aja, pa priporočam rabljeno robo, če nisi pripravljen dat mal več €€...

DRGAČ PA PRIPOROČAM BRANJE ENGA DOLGA POSTA od THUNDER_ROAD - a, kjer je vse super razložu, kako in kaj je s temi "mističnimi" DSLR-i...skoraj zagotovo pa je v temu forumu (digitalni fotoaparati).
May the light shine on you!
 0   

Žiga @thunder_road 6. Maj 2010, 15:03

name1 je napisal/a:

DRGAČ PA PRIPOROČAM BRANJE ENGA DOLGA POSTA od THUNDER_ROAD - a, kjer je vse super razložu, kako in kaj je s temi "mističnimi" DSLR-i...skoraj zagotovo pa je v temu forumu (digitalni fotoaparati).

Evo ga: https://www.slo-foto.net/ftopic-18771-20.html

biggrin
 0   

name1 @name1 7. Maj 2010, 09:16

hvala thunder_road

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati