0   

Damir @OCCULT 6. Maj 2010, 20:40

Pozdravljeni................

Kupil bom objektiv Sigma 18-250mm /3 ,5-6, 3 DC OS HSM za Nikon.
vendar nima priložene sončne zaslonke.

Sedaj me zanima kakšno naj kupim a je to važno za kakšen objektiv gre ali ne ...............za moj objektiv kaj predlagate.....kakšne oblike krajšo daljši ???

Premer navoja zaslonke je 72mm .
Ker sem nekje zasledil,da je važno kakšna je zaslonka pa tudi dobro je da jo imamo.

No to boste vi povedali:)

Prosim za pomoč!
Lep pozdrav...
 0   

Žiga @thunder_road 6. Maj 2010, 20:46

Mislim, da je za tole Sigmo tale: LH780-04
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Damir @OCCULT 6. Maj 2010, 20:59

Aha hvala ..vendar mora biti prav ta ali lahko kako drugo dam,ker te tukaj pri nas ne dobim pa na ebayu tud ne???

Ali je kakšna na mimovrste za ta objektiv ali kje drugje v sloveniji.

Hvala vnaprej
Lep pozdrav...
 0   

andyz @andyz 7. Maj 2010, 08:32

Prava je tista, ki čimbolj zasenči sprednjo lečo pred soncem, hkrati pa ne daje senc na robu fotke. Če ne boš vzel originalne, je treba stestirati.
andyz
 0   

Damir @OCCULT 7. Maj 2010, 17:15

Potem moram it v trgovine pa testirat vendar je tam vse zapakirano:(
Ali je razlika met temi sončnimi zaslonki v oblikah nekatere so kot tulec nekatere kot roža itd....

Katera bi bila najbilj primerna za objektiv 18-250mm

Hvala vnaprej
Lep pozdrav...
 0   

Aleš @lial 7. Maj 2010, 17:37

Pri objektivih, kjer se prednja leča ne vrti, so zaslonke lahko izrezane (obstajajo tudi izjeme), pri takšnih, kjer se, pa v obliki tulca.
In ker se pri tej Sigmi prednja leča ne vrti, je boljša izbira izrezana zaslonka, zaradi manjše možnosti vignetiranja pri širokem kotu.
 0   

Damir @OCCULT 7. Maj 2010, 17:57

Aha hvala ..................za nasvet bom vzel kar izrezano pomoje bo ta kar vredu;)

http://cgi.ebay.nl/72mm-Flower-Petal-Lens-Hood-for-Nikon-Canon-Sigma-Sony-/310218628094?cmd=ViewItem&pt=UK_Photography_CameraLenses_Lens_caps_hoods_adaptors_ET&hash=item483a789bfe

Lep pozdrav
Lep pozdrav...
 0   

Aleš @lial 7. Maj 2010, 18:10

Čakaj malo.
To, kar si linkal ima navoj in je precej nepraktično.
Ali si že poskušal poklicati zastopnika za Sigmo, torej Infocono?
Kolikor vem, se je to včasih dobilo brez problema.

LP
 0   

Damir @OCCULT 7. Maj 2010, 18:29

Halo sem še laik s temi rečmi............kako misliš navoj a ni na objektivu navoj za zaslonko a je še kakšen drugi način.
V to se ne zastopim....
Prosim za kakšno pomoč pri izbiri zaslonke vsaj kakšena dva modela napišite ,da potem kupim v sloveniji ali na ebayu.

Hvala
Lep pozdrav...
 0   

Aleš @lial 7. Maj 2010, 18:39

Tako, kakor sem ti že napisal - pokliči na Infocono (Sigma.si) in vprašaj Jureta, če ima kakšno že v zalogi. Vsi ki ga poznamo, vemo da preskrbi rezervne dele za objektive, če se le da, tudi direktno iz tovarne.
Glede zaslonke:
Na zaslonki je neka vrsta plastičnega bajoneta in kljub temu, da je premer bajoneta enak, ni nujno da bo zaslonka kakšnega drugega objektiva normalno 'sedla' v profil. Imam natančno tak primer, ko bi z veseljem nataknil Sigmino zaslonko na Minoltin objektiv, pa je ravno toliko drugačen bajonet, da se sploh nisem lotil predelave.
Ob tem pa še nekaj - objektiv brez sončne zaslonke ti bo deloval popolnoma normalno, zato se ti zanjo ne mudi tako zelo.
Razumem pa, da bi želel imeti stvari urejene, tudi sam sem živčen, če kje kaj manjka grin grin
 0   

Damir @OCCULT 7. Maj 2010, 18:45

LIAL .............. Hvala za pomoč bom šel ka po tvojih napotkih:)

Malo pa sem živčečen ,kot praviš ker nekaj manjka.......taki smo smile
Lep pozdrav...
 0   

andyz @andyz 8. Maj 2010, 11:25

Torej, če ne fotkaš proti soncu oziroma tako, da sonce sveti v objektiv, oblačno vreme, ipd, potem sončna zaslonka nima nobene funkcije in se ne rabiš sekirat.
Je pa res, če spada zraven, naj bo.
andyz

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati